www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

BascomAVR
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Slavko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Okt 2005 8:11
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 7:57 am    Naslov sporočila:  BascomAVR Odgovori s citatom

LP!!

Imam programator STK200/300 in ATMEGA 8, program napišem v BascomAVR, vendar ne morem sprogramirati uk. Ko zaženem programiranje ne naredi nič, tudi iz PonyProg-a ne gre.

Programator in AT89S8252 mi v Bascom-u lepo delata.

Je potrebno kaj posebej nastaviti za programiranje ATMEGA 8 v BascomAVR??

Hvala!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 9:48 am    Naslov sporočila:  Bascom AVR Odgovori s citatom

Sam uporabljam STK200/300 programator skupaj z Bascom AVR in vse deluje OK. Ce ti dela z Bascom 8051 potem poglej kako imas nastavljen LPT port v tem Bascomu in zakasnitev ter iste parametre postavi v AVR-u (Options-programmer).
Ko pa programiras moras na procesorju imeti kristal in seveda napajanje.Mozno je da ti nagaja reset vezje, kako imas vezan reset na procesor?Po koncanem programiranju moras sprogramirati lock bite ker M8 tovarnisko dela z internim oscilatorjem 1M.
Malo vec podatkov pa bo lazje pomagati.
Vlado
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 11:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo!

Sploh ni nujno, da moraš imeti xtal. M8, pa tako kot vsa družina AVRjev z internim oscilatorjem (a je kateri ki ga nima?) so fabriško sprogramirani na 1MHz interni oscilator, tako da za programiranje potrebujejo zgolj tiste 4 signale (Miso,Mosi,SCK ter Reset). To je pa tudi vse. Če imaš AVR SPI programator, (STK200) ne poznam, potem je to to. Pazi kako in kaj z LOCK biti. Preberi si Datasheet od M8, ter če programiraš v Ponyju, ne pozabi, da kljukica pomeni "0" !!!! Če stvar deluje najlažje poizkusiš tako, da na "frišnem" AVRju porebereš FUSE bite. Če ti jih uspešno prebere (ponyprog) ter pokaže, si že skoraj zmagal.


LP Gorazd

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam imam isto konfiguracijo. Zadeva mi je delovala iz prve - Fuse, Lock in ostale bite sem pustil pri miru (uporabljen je notranji oscilator). Na ATmega8 sem priključil Miso, Mosi, Sck (vsi trije direktno na pine uK) in Rst(na reset pin), reset pin imam preko upora 10k povezan na +5V. Sevada potrebuje uK še napajanje in maso, prav tako tudi programator - Power gre na +5V, GND pa na maso. Ker uK deluje na notranjem oscilatorju zunanji kristal ni uporabljen. Ko ti zadeva oživi pa jo lahko po svoje skonfiguriraš. Pa še nekaj - če uporabljaš Demo različico Bascoma ti program ne generira bin datoteke ki je večja - ne vem točno - od 2 ali pa 4 KB. Brez bin datoteke pa ne moreš programirati, saj se ravno ta zapeče v pomnilnik.
Upam da sem napisal kaj uporabnega.

Lp, Domen

_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slavko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Okt 2005 8:11
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 2:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP!!

Hvala za vaše namige.
Že preizkušam!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 5:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Javi kaj je bilo narobe - da ne bom dobil sivih las zaradi kakšne podobne zadeve Wink
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
micabauc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jun 2003 7:12
Prispevkov: 177
Aktiv.: 0.80
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem doktoriral, ker mi pony naenkrat ni hotel več programirati uC.

Potem pa sem pregledal konfiguracijo LPT, in ga nastavil na STANDARD BIDIRECTIONAL in zadeva je zopet oživela. Se je nastavitev očitno povozila, ker sem instaliral nek printer.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Slavko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Okt 2005 8:11
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 7:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP!!

Na uC imam priklučeno maso in +Vcc, kristal 4Mhz z dvema 22pF. Na reset imam vezan upor na +Vcc. Priključen programator vendar mi še vedno ne dela.

BascomAVR mi javi: "COULD NOT IDENTIFY CHIP WITH ID:FFFFFF"
In potem ne naredi nič.

PonyProg mi javi: "DEVICE MISSING OR UNKNOWN DEVICE (-24)"

Kako je s temi lock biti??
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 1:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lock bitov ne boš mogel nastavljati ker ti programator ne prepozna čipa. Poizkusi odstraniti kristal in 22p kondenzatorje. Poglej tudi če imaš v Bascomu nastavljen pravi programator - meni zadeva ni delovala če sem imel nastavlejn Sample programator, ko sem nastavil STK200 pa je delovala.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slavko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Okt 2005 8:11
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 3:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP!!

Micabauc kje si nastavljal LPT port??
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 3:47 pm    Naslov sporočila:  Bascom avr Odgovori s citatom

LPT port nastavis v bios-u.
Poskusi se enkrat programirati 8252 s tem programatorjem (v Bascom-u).
Vlado
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slavko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Okt 2005 8:11
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2005 7:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP!!

V Bascom-u dela brez problemov, samo ATMEGA 8 mi noče sprogramirat (BascomAVR).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2005 12:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam AVR ISP programator, ki ga "lahko" v Bascomu nastaviš kot menda STK200. Sam sem enkrat to poizkusil, pa mi je na Mega8 aktiviral vse LOCK bite, tako da je postal uC neuporaben za ponovno programiranje, od takrat naprej samo še pony poje. Tam vsaj vidiš, kaj pokljukaš.

LP Gorazd

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slavko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Okt 2005 8:11
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2005 7:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP!

Sestavil sem Sample programator po Help-u (BascomAVR), dela odlično in iz prve!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.18
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2005 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Sam se ze nekaj casa mucim ravno s temle sample programatorjem iz Bascom helpa!
Stvar nikakor ne ozivi, programirati pa poizkusam ATMega48! Dodam Kristal 10MHz in dva 22p kondenzatorja.


BascomAVR mi javi: "COULD NOT IDENTIFY CHIP WITH ID:FFFFFF"
In potem ne naredi nič.

PonyProg mi javi: "DEVICE MISSING OR UNKNOWN DEVICE (-24)"

Kaj je narobe?
LP,Eddie!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group