www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

BascomAVR
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
CarpeDiem
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Feb 2004 17:24
Prispevkov: 333
Aktiv.: 1.50
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2005 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slavko je napisal/a:

PonyProg mi javi: "DEVICE MISSING OR UNKNOWN DEVICE (-24)"


Se kaj zgodi, če klikneš na IGNORE.

Meni pri programiranju s PonyProg vendno javi DEVICE MISSING OR UNKNOWN DEVICE (-24), vendar po ignore programiranje steče normalno.

lp , CarpeDiem
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slavko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Okt 2005 8:11
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2005 8:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP!

Če kliknem IGNORE se ne zgodi nič.

Meni Sample programator po Helpu (BascomAVR) lepo dela!!
Programiram direktno iz BascomAVR-ja, PonyProg mi tudi pri tem ne dela!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2005 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eddie:
Če je čip svež (Lock in ostali biti niso bili spremenjeni) odstrani kristal in kondenzatorja, ker zadeva primarno deluje na notranjem oscilatorju.

_________________
It's electric!


Nazadnje urejal/a Domenius Pet Dec 09, 2005 10:21 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.18
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2005 3:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Domenius Hvala!!
Stvar deluje!! Razz
Pazite se koracni motorcki! Smile

Aja se to: Pobral sem shemo simple AVR ISP I/O programator, v Bascomu pa nastavil STK200/300 in je stvar zaigrala!

LP,Eddie!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2005 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eddie:
No problem Wink . Če pa želiš uporabljati kristal pa lahko to nastaviš z Fuse oz. Lock biti - vendar bodi pazljiv in se ne igraj po nepotrebnem, ker imaš lahko kmalu na mizi neuporaben mikrokontroler (jaz imam že 3 Embarassed ).

Lp, Domen

_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
robika
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 20:55
Prispevkov: 266
Aktiv.: 1.20
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2005 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem imel enega, ki sem ga zasral. Po razmisleku in nekaj dni izgubljenih s prebiranjem raznoraznih postov sem na koncu zadevo resil z zunanjim RC oscilatorjem. Poglej v datasheet tvojih uC, jaz sem vezal XTAL1 preko upora na Vcc in isti XTAL1 preko kondenzatroja na GND. Odvisno kaj si uspicil. Sicer ostane se varijanta z zunanjim CLK s pomocjo NE555.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2005 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za 2 se ne spomnim, za enega pa vem da sem mu izklopil zunanji reset, tako da se lahko programira samo v paralelnem načinu (to ni enako programiranju na programatorju, ki je priklučen na LPT). Mikrokontroler stane približno 800SIT, tako da se mi ne izplača delati takšnega programatorja - jih pa nisem zavrgel - mogoče kakšen znanec dobi takšen programator... Pray
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bsti123
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 20 Dec 2007 18:25
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04
Kraj: ok. Celja

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 10:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da ne bom odpiral nove teme.

Sem začetnik v programiranju.V šoli smo si izdelali programator za amega 8.
Programator mi lepo deluje v šoli.Doma pa imam težave ponyprog mi javi napako device missing or unknown device (-24) .Zagnal sem kalibracijo in nastavil Paralelni port ltp 1.Če kliknem probe mi javi "Test ok" ko pa želim prebrati iz čipa mi javi napako device missing or unknown device (-24).Tudi ko naprej kliknem ignore mi prebere prazen čip pa čeprav je na njemu program.
Ali ima kdo mogoče kakšno idejo zakaj stvar ne deluje.



Hvala za odgovore

Lp Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si pogledal nastavitve programa v šoli in primerjal z svojimi doma? Probaj še direktno z BASCOM-AVR. Tam nastavi stk200. Kateri programator ste pa naredili? Z tremi upori,ali ste uporabili kakšen bufer?
_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 11:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preglej, če si pravilno povezal posamezne signale. Ko dobiš to sporočilo je 99% napak je namreč ravno pri tem. Preostali procent je napajanje.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bsti123
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 20 Dec 2007 18:25
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04
Kraj: ok. Celja

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2007 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem si malo poigral s programatorjem napake ne najdem Confused
Zmeril sem napetosti na atmega8 6.3V znaša pred programiranjem.

Z BASCOM-AVR pa še nisem kaj veliko delal.Kje se pa nastavi ta stk200.
Glede bufera pa ne vem točno?,kaj natančno bi bilo to ?

programator pa izgleda takole


še ploščica od blizu.






Hvala za odgovore Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2007 6:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja,po sliki sodeč je tole STK200. Nastaviš ga pa pod nastavitvami/programmer. Sicer papoglej,če dobi signal iz LPT. Poglej ali imaš pravilno nastavljen LPT port.
_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.18
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2007 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja videti je kot stk200.

Nastavitve v bascomu: Options -> programmer -> stk200/stk300 programmer.
Tudi jaz sem imel težave na začetku. Če nikakor nebo šlo poizkušaj še na kakem drugem pc-ju! Meni na prenosniku deluje bp, na domačem računalniku pa malo nagaja.... Nisem še ugotovil zakaj!
Svetujem ti da začneš z novim kontrolerčkom, poveži samo napajanje ter štiri programirne signale: miso, mosi, sck, reset.
To je vse kar rabiš!
Ponavadi tudi programator uporablja napajanje iz ploščice!

Lp, eddie
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2007 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi kabel imaš nekam dolg - lahko da se v njem nabere dovolj motenj da stvar ne dela.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bsti123
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 20 Dec 2007 18:25
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04
Kraj: ok. Celja

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2007 10:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem še enkrat stestiral programator skrajšal sem [slovenščina je zame španska vas] na 10cm.
In probal v BASCOM-AVR programator ne deluje pravilno Sad
Čip mi prebere noče pa ga zapisati ?
Kar čaka čaka čaka....... nastavil sem :stk200.

tukaj je še screen:



Hvala za odgovore !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group