www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

LG ali Alcatel

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 4:26 pm    Naslov sporočila:  LG ali Alcatel Odgovori s citatom

Moja zdajšnja Nokia N95 je spustila dušo, sedaj pa bi rad kupil telefonček tam do največ 50€. Kot neki dve odločitvi se odločam med tema dvema telefonoma:
- http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l3_e400-4461.php
- http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_990-3799.php
Nekako ustrezata cenovemu razredu, toda nevem se odločiti med njima, mogoče še kakšen predlog, ter vaša mnenja/izkušnje o teh dveh mobilcih bi bila zelo dobrodošla ter bi mi zelo olajšala ter pripomogla h moji odločitvi.

LP Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 4:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi vzel Alcatela. Višja ločljivost zaslona, boljši fotoaparat (vsaj na papirju...). Pa tudi sicer mi zgleda lepše.

Je pa tudi res da ima šibkejši procesorček...

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 4:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vidim, da bi bil ta telefon v SLO 50€, ampak okoli 140€. Think
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 4:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da glede procesorčka je res, toda predvsem pogrešam multitouch screen, glede resolucije pa če se jaz razumem je pri obema ista, le ekran je pri Alcatelu za 0,3 inch večji, ter to posledično prinese podatek o resoluciji večji...čeprav ni... se mogoče motim?

LP Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 5:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PZUFIC je napisal/a:
Ne vidim, da bi bil ta telefon v SLO 50€, ampak okoli 140€. Think


Da, toda nisem omenil, vzel bi po ceni splošna prodajna akcija pri ponudniku Mobitel, ker imam možnost...starši imajo naročnino.

LP Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 5:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker mi fotoaparat nič ne pomeni, ker sem mnenja, da so na vseh telfonih fotoaprati zanič, bi vzel Nokio zaradi močnejšega procesorja.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 5:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Katero Nokio pa? V postu omenjam Nokio N95 toda ta se mi je pokvarila ter iščem zamenjavo.

LP Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 5:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

papagaj93 je napisal/a:
Da glede procesorčka je res, toda predvsem pogrešam multitouch screen, glede resolucije pa če se jaz razumem je pri obema ista, le ekran je pri Alcatelu za 0,3 inch večji, ter to posledično prinese podatek o resoluciji večji...čeprav ni... se mogoče motim?

LP Rok


LG; 240 x 320 pixels, 3.2 inches (~125 ppi pixel density)
Alcatel; 320 x 480 pixels, 3.5 inches (~165 ppi pixel density)

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 5:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

O pa res, joj že 4 dni strmim vanju pa se mi že totalno podatko obračajo Razz .

Torej za omenjena telefona gre en glas Alcatelu.
Vsakih komentarjev in mnenj bom hvaležen.

LP Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 6:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Emm, ena opomba. Spodaj imaš komentarje na podanih linkih, ki so včasih zelo koristni in upam, da nekaj znaš angleško. Za Alkatela eni pravijo, da so nad njim zelo navdušeni spet drugih moti zelo kratka avtonomija baterije ali pa slaba kvaliteta fotografi, tretji ga pa sploh spluvajo, ker ni stabilen, itd. Tako, da je vmes malo loterije.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 8:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No sem si malce pogledal komentarje...res je, nekateri ga pohvalijo drugi popljuvajo. Hmm, je mogoče na forumu uporabnik ki bi si lastil Alcatela TO-990 ter podal svoje izkušnje?
Bi bil zelo hvalažen.

LP Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skalpel
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 19:46
Prispevkov: 432
Aktiv.: 2.92
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 9:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem imel LGja(drug model) pa je bil tako zanič da nikol več nebom imel LGja...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 9:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej se zopet nagibamo h Alcatelu.
Še eno vprašanje za vas, kaj pomeni podatek
TIP EKRANA:
- TFT capacitive touchscreen, 256K colors
- TFT, 16M colors
Kaj je razlika kaj nam to pove?

LP Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anze90
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 3:06
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.05
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja med 256k in 16M je lahko kar precejšna razlika. Razlika je v številu barv, ki jih je zaslon zmožen prikazati. V prvem primeru je to 256000 različnih barv, pri drugem pa 16000000 različnih barv. Zato je teoretično boljši 16M zaslon. V praksi še nisem primerjal zaslonov med seboj. Znajo pa biti lepše barve.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha, pomoje se pa tudi v praksi zelo pozna ta zadeva, bom v kratkem naredil obisk do Mobitelovega centra ter se pozanimal ter malo primerjal telefončke med seboj.
Še kakšen mnenje glede nakupa? Vedno bolj se nagibam h Alcatelu.

LP Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group