www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Novi Darkotov AVRISP programator
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.61
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 8:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Marko-> če prav vidim je en razlog to, da tale na ebaju "only supports ISP programming", medtem ko Darkotov podpira ISP, TPI in Xmege.
Dovolj dober razlog?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.79
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 10:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
a ... čeprav sem že malo robantil

Robantil ?,...... ja saj, .. zato si pa za kazen trinajsti.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.88
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 2:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@marko

Kje najdeš take drage ponudnike?

Naslednji je 3.84 $ US:

http://www.ebay.com/itm/1PCS-USBasp-USBISP-3-3V-5V-AVR-Programmer-USB-ATMEGA8-New-/261021924011?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cc61e7aab

pa naj bi omogočal isto (ISP, TPI).

Le kolikšno ceno bo ponudilo društvo za kit komplet? Če bodo konkurenčni, potem kapo dol.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.61
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 2:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče sem slep, ampak tudi pri tem piše ISP, podprti Tiny-i so pa od 12 naprej, medtem ko imajo TPI tiny4/5/9/10.
Tudi Xmege niso omenjene.
Nekateri kljub vsemu še vedno ne zaupate dejstvu da darko ni včeraj rojen...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.88
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 3:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glej link:

http://www.fischl.de/usbasp/

kateri firmeware ima.

Sicer pa večina bo tako ali tako ostala pri ISP.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 3:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@azrael:
Prav je, da se vsak prepriča o svojem priljubljenem programatorju.
Imam USBisp stk500v2, ki pa ima obilne težave, ker se ga ne da uporabljati v zadnjih verzijah Studia.
V članku je Darko napisal, da je bila to ena glavnih vodilnih misli pri načrtovanju.

Bom tega svojega poskusil preprogramirati v USBasp in bom videl kaj in kako se bo obnašal v avrdude in Studiu 6.

@protoncek:
Brez zamere Darko, ampak najbrž bo bolj veljalo da je od predvčerajšnjim in ne od včeraj! Ha.

Se opravičujem za OT.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.61
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 4:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko je kar pametno tiho... Applause
Komur je kitajska zadeva bolj všeč, naj si pač naroči tisto, pa bo mir.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.79
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 5:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Azrael je napisal/a:
@marko

Kje najdeš take drage ponudnike?

Naslednji je 3.84 $ US:

http://www.ebay.com/itm/1PCS-USBasp-USBISP-3-3V-5V-AVR-Programmer-USB-ATMEGA8-New-/261021924011?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cc61e7aab

pa naj bi omogočal isto (ISP, TPI).

Le kolikšno ceno bo ponudilo društvo za kit komplet? Če bodo konkurenčni, potem kapo dol.

Kolikor vidim, tole ne podpira ATXmega serije.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.88
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni Mega ravnotako ISP kot ostali Atmelovi kebri, ki imajo dovolj tac?

Če z nekim X programom ne gre, kaj brani uporabiti nek drug SW? Sploh pri današnji velikosti dskov in možnosti virtualizacije, če se zadeve stepejo med seboj?

Sicer pa ob (ne)znanih pogojih (cena, kaj dejansko bo v kit kompletu, kako je s ponovljivostjo serije), nisem iteresent, tudi če bi slučajno bil član društva, vendar me ravno take "maček v žaklju" zadeve močno odvračajo od članstva.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.61
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mega ja, ne pa Xmega. ta ima drugačen protokol programiranja. Enako 6 pinski Tiny procesorji.
Itak te noben ne sili, ne tebe ne kogarkoli drugega da zadevo nabaviš...vsak uporablja tisto, kar mu paše.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.26

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, glede cene bi bilo smiselno počakati še kak dan, da se glede na število trenutnih interesentov določi cena. Gotovo ni ista za 3 kose ali pa če jih bo 50.
Ko bo cena znana pa se bo kak pacient premislil, pa bo to to.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.88
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 8:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ob tem, da vsaka kolikortoliko resna firma, ki nudi storitve, ponudi vsaj informativne cene, ko dobijo povpraševanje, bi tudi tu cena morala biti navedena.

Nekako v stilu. Razpis je odprt od do.

Če bo število interesentov manjše od a, projekt ne gre v realizacijo.

- Če bo stevilo interesentov od a do b, je cena x
- Če bo stevilo interesentov od b+1 do c, je cena y

itd

Seveda z varovalko, če se cene na trgu ne spremenijo za več kot toliko %.

Na tak način kot je s tem programatorjem ali majicami, pa lahko dobiš na začetku malo morje interesentov, potem pa ko vidijo ceno in gre zares, pa lahko dobiš tak osip interesentov, da projekt ne bo ravno win/win kombinacija za organizatorja in preostale interesente.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.79
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Azrael je napisal/a:
Ob tem, da vsaka kolikortoliko resna firma, ki nudi storitve, ponudi vsaj informativne cene, ko dobijo povpraševanje, bi tudi tu cena morala biti navedena.


Azrael, kaj tebe daje ? Društvo elektronikov Slovenije ni nobena resna firma, temveč skupina ljudi, ki so se združili, da bi lažje zadovoljili svoje interese.
Društvo pri svoji celotni dejavnosti ne zasleduje profita in ga tudi pri takih projektih ne. Oblikovanje cene gre po že ustaljenem voznem redu. Vse kar se da za nabavo materiala in poštni stroški, eventuelne škatle in tiskana vezja se razdeli na število kompletov. Način je torej tak, da se cena za posameznika učinkovito zmanjša. To pa je tudi osnovni cilj društva.

Azrael je napisal/a:
Na tak način kot je s tem programatorjem ali majicami, pa lahko dobiš na začetku malo morje interesentov, potem pa ko vidijo ceno in gre zares, pa lahko dobiš tak osip interesentov, da projekt ne bo ravno win/win kombinacija za organizatorja in preostale interesente.

Prav tako, kot nobenega ne tiščimo, da mora postati član društva, če tega noče, tudi ne zahtevamo, da ljudje, ki so se prijavili kot interesenti kupijo mačka v žaklju. Ker se pri vseh teh akcijah društvo ne gre profita, to avtomatsko pomeni, da nimam nikakršne rezerve pri cenah. Da bi lahko objavil neko ceno moram torej najprej vedeti približno količino. Ko to izvemo, dobimo ponudbe in predstavimo ceno. Interesenti nato naročilo potrdijo.
Konkretno pri majicah še nismo izbrali ponudnika. Ponudbe še vedno prihajajo.
Konkretno pri programatorjih pa me je stvar krepko prehitela saj res nisem računal s tem, da se bodo ljudje tako zanimali za ta moj izdelek. Nimam niti občutka še koliko bo kaj stalo. Za moj primerek sem čipovje dobil kot vzorec. Mini USB konektor pa sem pobral s fotoaparata, ki sem ga dobil na pikniku. Tiskano vezje je bil sprva prototip narejen z enim drugim čipom, ki pa se ni obnesel, potem pa sem dal narediti 12 tiskanin. Toliko je bilo namreč prostora na enem panelu, ki se je delal kot komercialni projekt enega mojega prijatelja. Tiskanine so me prišle 22€.
Iz teh podatkov je nemogoče izračunati ceno kit kompleta še preden se ve število zainteresiranih.
V vseh dosedanjih projektih je bila podana kosovnica posameznih elementov s cenami, ki se jih je dalo preveriti. Pri vseh dosedanjih projektih je bila cena po kompletu krepko nižja kot seštevek vrednosti posameznih postavk.
Razloga sta bila dva, prvi je, da sem uspel prepričati nekaj dobrotnikov, ki jim gre zahvala (naprimer Silica), da donirajo posamezne komponente, drugi pa je ta, da sem skoraj vse pasivne komponente narezal s svojih kolutov, preprosto zato, ker tega v času svojega življenja ne bom porabil. Kolute sem kupoval po semnih, licitacijah, e-bay-u in kaj vem še kje vse. Cena po kolutu je bila od par € pa vse do 50€ za polprevodnike. Niti slučajno ne vem koliko je katera stvar bila. In me tudi ne zanima. Vsakič kot sem kupil sem kupil cel kolut, ker se je prodajalo kolut. Omenjene vsote pa bi dal tudi če bi bila količina zgolj samo točno taka kot jo potrebujem.

Do sedaj si še nikoli nisem obračunal niti l goriva, čeprav je tekanja pri vseh teh stvareh veliko in moram priznati, da ob moji pokojnini, ki znaša 462,00€ + 36.74€ invalidskega dodatka, to v bodoče ne bo šlo več.

Se pa zgodijo tudi drugačni problemi. Naj vzamem samo primer zadnjega panela lingva3, ki je prava polomija. Kar 3 vezja so narejena narobe. Razlog je to, da nisem bil dovolj pozoren pri sestavljanju gerberjev. Ker tudi tu nimamo nobene rezerve še vedno ne vem kako bom to pokril, verjetno s svojega. Vem pa, da bodo vsi, ki so naročili, dobili tiskanino, ki bo korektno narejena. Sestavljanje gerberjev v celoten panel je zelo zahtevno delo, saj dobim gerberje iz različnih programov. Ti gerberji so največkrat tudi nepravilno narejeni in jih moram popravljati. Kaj vse je napak bom opisal v posebnem predavanju na to temo. Tu in zdaj sem hotel povedati, da je to zahtevno opravilo pri katerem gre kljub vsej pazljivosti mogoče pričakovati napake tudi v prihodnje.
Meni osebno resnično ni do tega, da bi počel to delo, ki za vsak panel traja med 3 do 5 ur zastonj, potem bi pa moral iz svojega kriti če se zmotim. V prihodnje se bo izdelavi dodalo nek procent, ki bo polnil fond za pokrivanje takih napak.

Če ima kdo informacije, kje se kaj dobi ceneje, naj jih prezentira. Vedno sem take stvari upošteval.
Če kdo drug ve kako to narediti bolje, je vabljen da to počne ON ! Je pa pogoj, da je član društva!

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sundancer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Avg 2004 22:30
Prispevkov: 374
Aktiv.: 1.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 06, 2012 7:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Azrael je napisal/a:
Ni Mega ravnotako ISP kot ostali Atmelovi kebri, ki imajo dovolj tac?


Preden nabijaš si dobro preberi o čem gre debata.
ATXMega ni enako ATMega.

Azrael je napisal/a:

Če z nekim X programom ne gre, kaj brani uporabiti nek drug SW? Sploh pri današnji velikosti dskov in možnosti virtualizacije, če se zadeve stepejo med seboj?


Nihče ne brani. Je pa precej bolj učinkovito, če nam ni potrebno zgubljati časa s preizkušanjem različnih konfiguracij za trivialno opravilo - vpisati .hex datoteko v flash mikrokontrolerja. Meni osebno je to zelo pomembno.

Azrael je napisal/a:

Sicer pa ob (ne)znanih pogojih (cena, kaj dejansko bo v kit kompletu, kako je s ponovljivostjo serije), nisem iteresent, tudi če bi slučajno bil član društva, vendar me ravno take "maček v žaklju" zadeve močno odvračajo od članstva.


Si kot tapravi Gargamelov maček Azrael. Nergaš na smrkce, ki ti nič nočejo. Če bi ti dali skodelo mleka bi jo pa spil.

Nihče te ne sili v nakup, shema programatorja je objavljena na netu in izboljšave na shemo iz interneta so v 18. števili revije (s katero mimogrede ni tako malo dela, da jo društvo izda) in ima vsak posameznik vso pravico narediti svoj programator.

Nihče te ne sili, da postaneš član društva.

Prosim za malo spoštovanja in za pogled z drugega zornega kota.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.88
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 06, 2012 8:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nihče nikogar ne tišči za vrat, da postane član društva in kot tak kaj naroči. Kot je že Darko napisal, zadeva je popolnoma prostovoljna in kakor mi je znano so šli vsi projekti do sedaj v stilu čim ceneje in vsake nadaljne besede okoli cene projektov društva so popolnoma odveč.
Lahko samo upamo, da bodo imeli posamezniki dovolj volje in moči, da bodo še naprej vozili zadeve tako kot do sedaj in jim nabijanje posameznika(ov) ne bo prišlo do živega.

@sundacer: točno tako in seveda bi spil skodelo mleka, če bi jo dobil. Mogoče je pa ravno tukaj hakeljc.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 2 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group