www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

VolkD mkII
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1713
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 8:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tega pa ne razumem najbolje. V Studiu sem nastavil vse potrebno. Ko program zbildam (včasih kaj spremeniš, testiraš, dodajaš, odvzemaš itd...), moram jiti na ikono Device programming (ikona čip s strelico), potem moram kliknit Apply (za avr ispmkii), potem moram klikniti na Memoryes, in šele nato Program. Bom naredil printscreene, pa priložil.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1713
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 9:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo še slikce.


Če delam kaj narobe, se proporočam za namig Smile


LP G



Screen1.jpg
 Opis:
Najprej čipek s strelico :)
 Velikost datoteke:  253.48 KB
 Pogledana:  35 krat

Screen1.jpg



Screen2.jpg
 Opis:
Stisnem Apply
 Velikost datoteke:  60.8 KB
 Pogledana:  17 krat

Screen2.jpg



Screen3.jpg
 Opis:
Potem pa še Memoryes in Program
 Velikost datoteke:  106.79 KB
 Pogledana:  15 krat

Screen3.jpg



_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.64
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2012 8:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je to...
ti misliš, da je pot predolga? Hja, to je program, ki MED DRUGIM omogoča programiranje. Zato je to pač malo bolj komplicirano. Samo za programiranje je res mogoče bolje uporabit kakšen namesnki program.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2012 9:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Protoncek,
če progamiraš obstoječo hex datoteko, 1 krat, mogoče 2 krat, če je šlo prvič nekaj narobe, je to čisto ok.

Če pa razvijaš program in to narediš 100 krat ali več v enem dnevu, potem je pa rahlo butasto da nimaš tudi hitrejše poti.

Recimo v Microsoft Visual Studiu samo stisneš F5 in se spremebe shranijo na disk, program se prevede in požene v debuggerju. Če imaš nastavljen break point padeš točno tja.

Recimo da bi imel možnost nekaj takega nastaviti in bi potem to AVR Studio v ozadju zate izvedel.
Obstoječemu načinu seveda nič ne manjka in lahko ostane tak kot je, samo ni namenjen temu česar si RGorazd želi.

Res je, da je pametno program razvijati (vsaj tisto kar se da) v simulatorju, ali pa C kodo v windows ali linux prevajalniku.
Kodo potem ko že dela skopiraš v avr studio. (seveda to gre za tiste dele ki niso odvisni od mikrokontrolerja)

Lp, Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.64
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2012 9:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

po moje studio dela enako, če v njem pišeš program (naj pove kdo, ki piše v njem). probmel nastane, ko ga uporabljaš samo za programiranje. Najbolje je če ti uspe programirati direktno iz programa, v katerem pišeš.

Sicer jaz nimam problemov s tem, ker itak pišem v bascomu, studio imam odprt v načinu programiranja in ko program popravim samo stisnem "alt+tab" in "program". Bascom sicer omogoča direktno programiranje z eno tipko, a niti sam ne vem, zakaj raje uporabljam studio...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.66

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2012 9:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo je res tečno to nepotrebno klikanje. Verjetno bi se dalo kaj preko makrojev ali ukazov na command line naredit...
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1713
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2012 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, še ena zgodbica, ki mi je požrla skoraj cel vikend živcev.

Sistematsko delam migracijo vseh funkcij inknjižnic, ki sem jih imel spisane za mega8 na mega168 (cena in dobavljivost bistveno ugodnejša). Čipa sta pinkompatibilna, mega168 ima malce več periferije, in s tem tudi dodatne registre, nekateri registri so pa zaradi funkcionalnosti spremenjeni. No, cel vikend sem porabil, da sem migriral UART knjižnico. Porabil pa zato, ker mi je AVRStudio6 vedno nalagal .hex iz enega drugega projekta, ki sem ga imel prej odprtega in tega nisem videl. Prečesal sem datasheet, prečesal forume, pogledal sem si miriado drugih knjižnic, ki so bile bolj ali manj podobne moji, 100x sem se prepričal, če sem uporabil prave registre, če sem kaj spregledal in nič. UART je bil vedno tiho. Nakar sem danes ugotovil, da mi tista vrstica, kjer se nastavi .hex datoteko kaže čisto nekam drugam (ne na ta projekt). Tako da, če se bodo še komu dogajale take podobne, naj najprej to pogleda. Saj potem ko razmisliš, je stvar popolnoma logična, napako sem itak jaz delal, sam najraje bi pa od jeze kar kakšno diodo zakuru....

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1713
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2012 4:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobra novica.

Po nekaj urah guglanja in preživljanja na avrfreaks forumu sem naletel na rešitev. Kot programator je treba nastaviti AVRISPMKII, potem pa samo še klikaš Start Without Debugging. Glej sliki. To je to.

Darko hvala, programator deluje fantastično!

LP G



Screen4_first.jpg
 Opis:
Najprej se nastavi programator
 Velikost datoteke:  300.95 KB
 Pogledana:  37 krat

Screen4_first.jpg



Screen4.jpg
 Opis:
Potem pa samo še klik na start
 Velikost datoteke:  300.09 KB
 Pogledana:  27 krat

Screen4.jpg



_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.95
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2012 6:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če kdo potrebuje še GTL2003 za gradnjo mkII ga doniram - imam še 3 kose. edit; je že šlo Mr. Green
_________________
If you're in control, you aren't going fast enough
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 7:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo,

jaz sem se pa šele danes lotil tega sestavljanja. Šlo brez problemov, vse v prvo.. ampak se je zapletlo. AVR studio (5.1 in 6) ne prepozna devica. Potem vidim, da je treba firmware menjat, ok.. ampak sedaj nikakor ne morem zbootat tega čipa za flip. Ne pomaga niti ta brika. Poskušal sem z žičkami in žokal vse živo, vsa mogoča zaporedja.. pa nič Smile

Ok, si rečem, itak ne uporbljam avr studia za programiranja.. Dovolj mi je avr dude, ki ga imam vedno pripravljenega in programiram samo tako, da preklopim v command prompt in tam zaženem en batch (ko to narediš ene 1000x na dan je fajn, da je kombinacija hitra: alt+tab, tipka gor in enter Smile

No, ampak tudi avrdude ne deluje. Nekje sem zasledil, da je treba dodat neke nove driverje libusb (filtered) kar sem tudi naredil, pa še vedno ne dela. Dobim tak error:

avrdude.exe: stk500v2_recv_mk2: error in USB receive
avrdude.exe: stk500v2_recv_mk2: error in USB receive
avrdude.exe: stk500v2_recv_mk2: error in USB receive
avrdude.exe: stk500v2_recv_mk2: error in USB receive
avrdude.exe: usbdev_send(): wrote -5 out of 1 bytes, err = libusb0-dll:err [_usb
_reap_async] reaping request failed, win error: The device is not connected.

Sedaj pa nimam več idej..

Komu deluje to z avrdude?

Aja, računalnik je win xp, 32 bit.

lp mare

edit: eh, bolje bi bilo, če bi gledal pravi datasheet. Sedaj sem ga lahko zbootal za programiranje s flipom.


Nazadnje urejal/a marko Sob Nov 03, 2012 7:46 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.66

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daj mostiček gor in resetiraj čip, ko je priključen na usb...
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Firmware mi je ratalo prepisat potem ko sem pravilno resetiral sploh Smile

Programator dela, ni mi pa jasen tale razpored in poimenovanje pinov na tem konektorju.

Namreč.. če gledam konektor na programatorju, je na 1 pinu masa. To se vidi tudi na strani 40, zgornja desna slika, ampak na sliki spodaj na strani 41 je ISP konektor z prvim pinom na MISO.

Sicer mi ni problem po shemi to sestavt.. ampak mi ni jasno zakaj taka slika in kako so te pozicije mišljene, ali gledam narobe?


lp mare
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.66

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnja dva odstavka v članku si prebral, ane?
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, sem.

To mi je jasno, da si moraš narest svoj priključek, ni mi pa jasno zakaj ni narisan 10 pinski konektor in na njem označene različne konfiguracije, a ne bi bilo to veliko bolj praktično?

Ali pa je to narejeno, pa jaz ne znam brat tega.. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oo madona, šele sedajle mi je jasno, na levi je konfiguracija Confused

dost bo za danes .. že vidim, tole je že druga neumnost danes Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group