www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Grafična tablica - katera?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.42
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2012 9:22 am    Naslov sporočila:  Grafična tablica - katera? Odgovori s citatom

Za hči (9 razred OŠ) bom moral nabaviti eno grafično tablico, ker rada riše, z miško pa gre to bolj tako, tako. Tole področje je bolj novo zame. Kakšen predlog bi mi zelo pomagal. Ima kateri od članov takšno zadevo doma, jo uporablja? Sem gledal tablice znamke Genius in pa Wacom . Slednja vidim da je že kar "profi" zadeva, cena pa tudi Sad . Kako vpliva velikost delovne površine za "vnos"? Uf, vprašanj je še mnogo Confused. Hvaležen bom za kakršenkoli odgovor.
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.88
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2012 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

wacom bamboo III pen ~50€
wacom bamboo III pen + touch ~80€
Wacom Intuos 3 ~80€
Kaj drugega kot wacom ti pa ne priporočam. Če drugo ne potrebujejo svinčniki baterije.

Če bi si jo zdaj nabavljal, bi si vzel bamboo pen + touch. Drugače imam pa predhodnika(brez touch) že kar nekaj let.

Velikost delovne površine ne vpliva pretirano, saj lahko vse nastavljaš. Lahko predstavlja vse kar je na enem zaslonu. Lahko se obnaša kot touch pad.
Verzija pen & touch ti omogoča ločeno nastavit, da se touch obnaša kot velik multitouch trackpad na laptopu in svinčnik omejiš samo na površino zaslon v kateri ima program polje za risanje.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 12.58
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2012 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam tole-> http://geniusnet.com/wSite/ct?xItem=16834&ctNode=174
Lahko ti jo posodim, da jo potestirate, da vidiš če vam odgovarja...
Pa še video: http://www.youtube.com/watch?v=paACrphXgKIvv

_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vinkel
Član
Član



Pridružen-a: Čet 15 Maj 2008 16:55
Prispevkov: 237
Aktiv.: 1.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2012 2:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam doma Hoferjevo grafično tablico (Medion), pa sem z njo izredno zadovoljen oz. nevem o njej povedati nič slabega. Cena mislim da je bila pod 20eur.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.42
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2012 6:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsem hvala za odgovore. Ja tudi tisto od Hoferja sem gledal (mislim da je sedaj 16€), pa sem si misli kaj le dobiš za tako mali denar? Koliko pa je površina za risanje, verjetno A6? Start, tvojo ponudbo bi pa z veseljem sprejel. Ti pošljem na ZS.
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinkel
Član
Član



Pridružen-a: Čet 15 Maj 2008 16:55
Prispevkov: 237
Aktiv.: 1.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 28, 2012 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mirkatmir je napisal/a:
..kaj le dobiš za tako mali denar?


Mojega talenta ta tablica nikakor ne omejuje, pa sicer kar dosti rišem za hobi. Dinamika svinčnika in pritisk, ki vplivata na prosojnost in debelino črt delujeta tako kot je treba.
Risarskega prostora je res morda malo, vendar za detajle lahko zoomiraš sliko na zaslonu. Jaz sem bil nad kvaliteto kar malo presenečen.

Drugo pa je če tone hči v profesionalne slikarske vode... Potem pa kupi najbolše kar se dobi, t.j. wacom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.94
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 30, 2013 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
wacom bamboo III pen ~50€
wacom bamboo III pen + touch ~80€
Wacom Intuos 3 ~80€
Kaj drugega kot wacom ti pa ne priporočam. Če drugo ne potrebujejo svinčniki baterije.

Če bi si jo zdaj nabavljal, bi si vzel bamboo pen + touch. Drugače imam pa predhodnika(brez touch) že kar nekaj let.

Velikost delovne površine ne vpliva pretirano, saj lahko vse nastavljaš. Lahko predstavlja vse kar je na enem zaslonu. Lahko se obnaša kot touch pad.
Verzija pen & touch ti omogoča ločeno nastavit, da se touch obnaša kot velik multitouch trackpad na laptopu in svinčnik omejiš samo na površino zaslon v kateri ima program polje za risanje.


Pozdravljen.

Kot uporabnika, te sprašujem za nasvet ker se odločam med dvem grafičnima tablicama.
Wacom Intuos Pen S, EN in cenejšo Wacom Bamboo Pad

Ali je ta res toliko boljša -- predvsem me moti ker nikjer ne najdem podatka o velikosti aktivne površine. Uradna stran Intuos in Bamboo

_________________
-
"Želja po znanju je v naravi vsakega dobrega človeka." Leonardo Da Vinci
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1753
Aktiv.: 7.87
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 12:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene so bile velike oči, pa sem si nabavil TOLE . Mislil sem, da bom nanjo pisal beležke, pa se nisem mogel navaditi. Dam ugodno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.94
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 1:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

satelitko je napisal/a:
Mene so bile velike oči, pa sem si nabavil TOLE . Mislil sem, da bom nanjo pisal beležke, pa se nisem mogel navaditi. Dam ugodno.


Sem si pogledal video - pa mi to deluje kot nadomestek za blok papirja - nekakšna elektronska beležnica.

Sam potrebujem nekaj za urejanje grafike v v corelu.

_________________
-
"Želja po znanju je v naravi vsakega dobrega človeka." Leonardo Da Vinci
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 9:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Satelitko - za koliko jo pa daš? Sem kandidat zanjo...sem bom jaz poskusil navaditi nanjo Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1753
Aktiv.: 7.87
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 10:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Satelitko - za koliko jo pa daš? Sem kandidat zanjo...sem bom jaz poskusil navaditi nanjo Whistle


50€ ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2013 12:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm... sem malce gledal na youtube....če se ne motim, napak ne moreš brisati, kajne? S tem zadeva postane malce ... manj uporabna, saj pri skiciranju nečesa dostikrat potegneš nekaj, kar bi rad brisal...brisanje celotne površine v veliko primerih ne pride v poštev, saj moraš v takem primeru začet iz nule...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.94
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 12, 2014 11:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

N koncu sem se odločil za Genius E-Pen F610E ki pa je uvozniku pošla in je cca 3 tedne ne bo v prodaji.


A ima kdo omenjeno tablico, da poda kak komentar? Saj Wacom enakih dimenzij je vsaj x3 dražja... in ker mi je to vztop v te vodde - dajem prednost velikosti površine...

_________________
-
"Želja po znanju je v naravi vsakega dobrega človeka." Leonardo Da Vinci
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.95
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 12, 2014 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako se pa recimo taka zadeva obnese pri risanju vezij, če je sploh uporabna za to?
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
yangou
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 10 Mar 2022 8:55
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2022 9:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prednosti večje tablice so, da lahko delaš velikanske gibe.
Nekateri nerad rišejo (v resničnem življenju) na mali format. Predvsem za take je pomembno, da lahko kupijo tablico z občutljivo prvošino velikosti vsaj A4 formata.
Jaz sem si par dni nazaj kupil XP-Pen Deco Fun drawing pad najcenejši model za 40 EUR, ki ima samo svinčnik. Nadvse uporabna je za skiciranje in risanje v Corel Painterju (recimo posnema slikanje na platno)!
XP-PEN je veliko cenejši od Wacoma. Za hobi zadeve bi rekel, da je dovolj dobro.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group