www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

DS1820 1Wire ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2006 4:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj imaš tisti 1n kondezator? Sam ga nisem nikoli uporabljal, niti nisem zasledil, da bi bil potreben.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gnioco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Jan 2004 11:35
Prispevkov: 85
Aktiv.: 0.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2006 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ni tistega kondenzatorja začne temperatura na lcdju kar nekaj skakat...kot da bi ble motnje? Če pa dam kondenzator je boljše, z njim se izniči parazit.kapacitivnost kabla ki je kar dolg...
Na koliko pa naj zmanjšam pull-up?1k?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2006 6:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gnioco,

Glede na to, da je DS digitalni senzor - torej je poslana / prejeta informacija v digitalnem zapisu kodenzator morebitne motne ne more odstaniti. Lahko edino povzroča motnje sploh, če je prodecura pisana tako, da se za logično "1" le preklopi izhod na vhod. Poskusi edino na drugem koncu kabla kjer je senzor dati med napajanje 100n kondenzator.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.51
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2006 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz merim 3 temperature. Vsi senzorji so priklopljeni na isti vhod mikrokontrolerja. Kako se odzivajo glede kode? Vsak senzor ima svojo kodo katero vpišeš v program, kateri mi prebere npr. kodo št.1 in z njo kliče senzor. Senzor ki ima isto kodo se odzove in izmeri temperaturo in lo pošlje mikrokontrolerju. Ostali senzorji pa "poslušajo" in čakajo svojo kodo. To je moja razlaga, bi pa bil tudi jaz vesel podrobnejše, ker nimam časa se na dolgo poglabljat v to.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.02
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2006 10:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz jih uporabljam z 8051. Kondenzatorja ne dajem, pri daljših senzorjih dam pri senzorju pull up upor 1k. Obvezno pa uporabljaj CAT5 UTP kabel. Meni delajo b.p. do dolžine 70m, več še nisem poskusil.


lp, damo
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2006 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kose19 je napisal/a:
Jaz merim 3 temperature. Vsi senzorji so priklopljeni na isti vhod mikrokontrolerja. Kako se odzivajo glede kode? Vsak senzor ima svojo kodo katero vpišeš v program, kateri mi prebere npr. kodo št.1 in z njo kliče senzor. Senzor ki ima isto kodo se odzove in izmeri temperaturo in lo pošlje mikrokontrolerju. Ostali senzorji pa "poslušajo" in čakajo svojo kodo. To je moja razlaga, bi pa bil tudi jaz vesel podrobnejše, ker nimam časa se na dolgo poglabljat v to.


O samem delovanju omenjenaga senzorja sem na forumu precej pisal - uporabi iskanje.

Sicer na kratko.
Vsak senzor ima tovarniško vpisano 64 bitno unikatno kodo. Zadeva se koristi v koliko imamo na istem vodilu več senzorjev. Na samem senzorju (zunaj) ta koda ni kje zapisana. Zato je potrebno napisati proceduro za branje le te. Dobro je da, da je procedura za branje vpisana tudi v samem programu sicer v primeru zamenjave senzorja le ta ne bo delal. Zadeva deluje kot si opisal.
Torej reset -> instrukcija za posiljanje kode -> 64 bitna koda ..
V koliko je na vodilu le en senzor potem poslejemo instrukcijo za preskok branja kode ter izvedemo branje. Nekje na forumu je tudi pripeta izvorna koda. Če se še prav spomnim sem program pisal za elektorjevo testno plošččo.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.35
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 12:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ste zainteresirani, lahko prilepim kodo, ki sem jo sam napisal v C-ju, za prepoznavanje naprav, priključenih na 1-wire vodilu. Preverjeno deluje za 6 senzorjev (več jih nisem imel... Smile)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
snow
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Dec 2005 14:02
Prispevkov: 341
Aktiv.: 1.53
Kraj: Ljubljana || Velenje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 1:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko bereš te 64bitne ROM kode moraš vsak DS posebej priklapljat na PIC?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 10:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NeoTO je napisal/a:
Če ste zainteresirani, lahko prilepim kodo, ki sem jo sam napisal v C-ju, za prepoznavanje naprav, priključenih na 1-wire vodilu. Preverjeno deluje za 6 senzorjev (več jih nisem imel... Smile)
Dancing Dancing Dancing Pray Če si le na volji , pa še malo komentarja Very Happy
_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robika
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 20:55
Prispevkov: 268
Aktiv.: 1.20
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem imel enak problem. Na koncu sem resil tako, da sem 1 in 3 nogico DS1820 vezal skupaj na maso in od takrat zadeva deluje brez problemov. Poizkusal sem vse zivo z raznoraznimi kabli na koncu tudi z UTP nisem prisel dlje od 10m zdaj pa deluje ze nekaj let na dolzini okoli 18m. Mislim, da so imeli precejsni vpliv tudi kabli od senzorjev, ki so bili blizje, vendar teh kablov nisem menjaval.

Lp
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.35
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, tole mojo kodo sem se spravil komentirat in ugotovil, da sploh ne vem več, kako sem do tega sploh prišel... Sploh ne bi smelo delati Very Happy
Ampak dela! Danes sem preizkusil s 4 senzorji in je delalo brez problemov. Če komu ne dela, mi naj prosim sporoči!



1-wire_search.rar
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  1-wire_search.rar
 Velikost datoteke:  5.85 KB
 Downloadano:  120 krat



Nazadnje urejal/a NeoTO Ned Jan 08, 2006 3:06 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 1:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

snow je napisal/a:
Ko bereš te 64bitne ROM kode moraš vsak DS posebej priklapljat na PIC?


Točno. Sam sem napisal proceduro tako, da si takrat, ko si vezje vklopil ter držal tipko prišel v "setup menu" Potem sem na vodilo dajal po en senzor izvedel branje roma ter shranil kodo v eeprom pica. Ko sem vse željene senzorje prebral, sem vezje reštartal. Branje je potekalo v sledečem redosledu. Branje shranjene kode z eeproma ter pošiljanje le te na vodilo. ... branje naslednje kode iz eeproma pica ...
Na Dallasovi strani pa je tudi opis, locirati več senzrojev na vodilu. (obstaja namreč ena istrukcija - "serch rom"). A tisto nisem nikoli razglabljal.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.35
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 2:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, poglej program, ki sem ga pripel! Ravno to počne...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 4:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar obsežna procedura Shocked sicer elegantna rešitev, a vzeme kar precej programskega pomnilnika.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snow
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Dec 2005 14:02
Prispevkov: 341
Aktiv.: 1.53
Kraj: Ljubljana || Velenje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2006 5:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha kul rešitev s temle branjem ROM kod, ko držiš eno tipko. Hvala!


/* Na forumu obstajajo pravila , ki se jih držimo. Pravilo št. 1! Frenki */
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group