www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Gorenje GC 201 A
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bbf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 14:34
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.50
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 1:00 pm    Naslov sporočila:  Gorenje GC 201 A Odgovori s citatom

Tale produkt "slovenske" tehnike se rihta. je pa takole:
Gorenje GC201A = Korting MC 665 = Korting Infracenter (minus IR del) = JKG Studio MC 630 SL
Vsi so si enaki z odstopanji v detajlih ter z različnimi gramofoni.

Problem: ne znam nastavit delovne točke. Sta dva potenciometra, in na obeh se mirovni tok vozi. Prilagam shemo NF dela (našel sem sheme na RMORG, tako da prosim ne distribuirajte je, ker ni bila zastonj). 30mA verjetno ni prava vrednost, tu so RCA 17G71 končni tranzistorji in v eni drugi shemi je predviden 50mA, ampak ravno tako na BD142. En kanal je imel 50mA, drugi pa 200mA in se je grel. No, s potenciometrom R704 ali R7021 se nastavlja mirovni tok ali delovno točko, samo ne vem na kateremu kaj. Na obeh lahko spreminjam mirovni tok..

Opaziti je tudi razlike med končnima stopnjama, tam okoli R707 je neka nastavitev dušenja, na drugem ni; ter pred T203 je eden kondenzator drugje.

Še nekaj se dogaja: pri vklopu včasih za par sekund nekaj potegne velik tok, kot bi nekaj močno zaosciliralo. tudi brez varovalk v NF delu ali s fizično odklopljenim kasetnikom in gramofonom, neglede na izbor vhoda.. To moram še poiskati.



shema.jpg
 Opis:
shema
 Velikost datoteke:  144.62 KB
 Pogledana:  100 krat

shema.jpg



jkgmusikcenter630slkop.jpg
 Opis:
jkg
 Velikost datoteke:  66.14 KB
 Pogledana:  6 krat

jkgmusikcenter630slkop.jpg



d_koerting_39542.jpg
 Opis:
infracenter
 Velikost datoteke:  27.17 KB
 Pogledana:  3 krat

d_koerting_39542.jpg



krtingmc665_bildkop_1.jpg
 Opis:
MC665
 Velikost datoteke:  74.41 KB
 Pogledana:  13 krat

krtingmc665_bildkop_1.jpg



GC 201 A1.jpg
 Opis:
gorenje
 Velikost datoteke:  149.27 KB
 Pogledana:  18 krat

GC 201 A1.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 14:34
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.50
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 4:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cvrčanje sem rešil: slabo vklopno stikalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kastaneda
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 11:18
Prispevkov: 458
Aktiv.: 2.61

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 5:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Namesto varovalke S1(S2) vstavi A-meter.
Z uporom R720(R721) nastavi tok 40 mA.
Počakaj vsaj dve minuti, da se ogreje na delovno temperaturo in ponovi vajo.

_________________
LP
Srečko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 14:34
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.50
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa R703? Ali ni eden za "balance" med končnima tranzistorja, drugi pa za mirovni tok?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

R720/721 se nastavlja mirovni tok. R703/704 se nastavlja polovična napajalna napetost (simetrija) na + izhodnega ločilnega kondenzatorja. R707 služi za izenačitev ojačenja prvega kanala nasproti drugemu, ki ima fixno razmerje negat.povrat.veze. Preveri izhodna ločilna kondenzatorja, da nista presušena ali delno prebita!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 14:34
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.50
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 23, 2012 5:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala lepa, sem nastavil! Tudi kanala sem izenačil z R707.
Izhodna kondenzatorja sta videti vredu, tudi izhodna singala sta enaka do klipinga, z ali brez bremena.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dakinet
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 29 Maj 2013 22:28
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2013 11:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni, sem nov na forumu. Sem podedoval od svojega očeta predvajalnik glasbe GC201 Hi Fi.
Pokvarjeno njegov FM sprejemnik in izhodne faze. Če pogledamo shemo vse preko interneta in sem prišla na razpravo o pravici za moj model. Ali obstaja električna shema za to napravo?

P. S. Žal mi je za mojo slabo Sloveniji
pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 14:34
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.50
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2013 7:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sheme so na http://www.radiomuseum.org/r/gorler_studio_mc630slmc_630_s.html . Je enak aparat kot Gorenje GC201.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 05, 2013 11:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dakinet,
Ker si iz Srbije, ne rabiš uporabljat Google Translate, da te nihče ne razume.
Pričaj kao kod kuče Wink

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
triplex
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 29 Avg 2013 19:12
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2013 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pozz iz hrvatske,ovakav gramofon imam kod kuće (u međimurju) i htio bih naci na shemi ulaz u pojacalo tako da gramofon mogu spojiti sa pc-om...kaj mislite? Very Happy
_________________
Zanimaju me pojačala i njihove sheme.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1137
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2013 5:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kontaktiral sem bivše zaposlene v ELEKTRONIKI VELENJE in bili so tako prijazni, da so mi poslali shemo v pdf obliki .

V jpg obliki se jo da sneti tudi iz njihove strani.

Na njihovi strani je omejitev:

Dovoljujemo vam ogled in prenos gradiva na tem spletnem mestu ("mesto") zgolj za vašo osebno, nekomercialno uporabo, pod pogojem, da vse morebitne kopije gradiv ohranite originalne.
Gradiva na tem mestu ne smete kakorkoli spreminjati, ga reproducirati ali javno prikazovati, izvajati ali distribuirati ter ga drugače uporabiti za kakršenkoli javni ali komercialni namen. Prepovedana je vsakršna uporaba tega gradiva na kateremkoli drugem spletnem mestu ali v omrežnem računalniškem okolju za kakršenkoli namen.
Gradivo na tem mestu je zaščiteno z zakoni o avtorskih pravicah in vsaka nepooblaščena uporaba kateregakoli gradiva na tem spletnem mestu utegne biti kršitev zakonodaje o zaščiti avtorskih pravic in blagovnih znamk ter druge zakonodaje. Če kršite kateregakoli od teh pogojev, samodejno preneha veljati vaše dovoljenje za uporabo tega mesta in nemudoma morate uničiti vso preneseno ali natisnjeno gradivo.

Če jo kdo rabi za osebno uporabo mu jo posredujem, obenem pa sem jih povprašal če dovolijo objavo sheme na forumu.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2013 6:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

JK Studio MC630 SL je enak GC201. Obstajata konektorja za gramofon/magnetofon in za mikrofon.


JKG Studio MC 630 SL.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  JKG Studio MC 630 SL.pdf
 Velikost datoteke:  1.51 MB
 Downloadano:  115 krat

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 14:34
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.50
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2013 7:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa je šla shema iz RMORG v svet...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2013 4:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bbf je napisal/a:
Pa je šla shema iz RMORG v svet...


A je to problem?

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 14:34
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.50
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2013 4:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno, koliko si zvest organizaciji, kot je RMORG. Kot član ne smeš gradiva talat okoli, razen če si sam avtor oziroma donator tega materiala. V točno tem primeru gre za kršitev. Priznam, tudi jaz sem na začetku te teme uporabil izseke tujega materiala iz RMORG. Vidim po tujih forumih, da se je ta izsek kar razpasel..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group