www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Težava z 2x16 LCDjem; EasyAVR6 in Atmega16
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Soriyyx
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Apr 2013 15:18
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.11
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 5:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z izklopom napajanja misliš uporabo OFF/ON stikala ali fizično odstranitev napajalnega kabla? Jaz ploščo napajam preko USB kabla in odklop ter nazaj priklop žal ne pomaga.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 5:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Greva še čez nastavitve programatorja: V zavihku OPTIONS vključi "program all" ter "read/verify all". ČE se prav spomnim je meni nekaj bluzilo, če sem imel drugače. Najbolje je če še vključiš "automatic hex reload" in "clear buffers before reload".
Pa OCDEN izključeno, JTAGEN izključeno, pa cal. internal osc 4MHz
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Soriyyx
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Apr 2013 15:18
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.11
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 6:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam tako nastavljeno. V FUSE Bits pa je obkljukano samo SPI Enable. Frekvenca je nastavljena na 8.0 MHz (ATmega16).

https://www.dropbox.com/s/ejouplqzvavrjl3/flash.png

Žal nobene spremembe.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš doma breadboard in žičke lahko poskusiš še to, da priključiš LCD na drug port, recimo na b. LCD z žičkami povežeš na pine porta, spremeniš program in poskusiš.Sicer je edina možnost še da dobiš nekoga v tvoji bližini da ti pomaga - dve glavi vesta več...
Samo kot referenca: ledici D2 in D4 svetita stalno, le vsako sekundo na kratko ugasneta (ko se osveži napis) ,takrat se tudi na hitro prižgejo - utripnejo ledice D 3, 5,6,in 7.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
besoft
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2012 10:22
Prispevkov: 585
Aktiv.: 4.01
Kraj: Žižki - Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je LCD orginal za to razvojno ploščo? Malo preveri priključke na LCD..so pravilno razporejeni - imaš datasheet od LCD-ja?. Sem mel podobno težavo, pa je bil malo drugačen LCD z drugačnim razporedom priklučkov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Soriyyx
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Apr 2013 15:18
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.11
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

besoft je napisal/a:
Je LCD orginal za to razvojno ploščo? Malo preveri priključke na LCD..so pravilno razporejeni - imaš datasheet od LCD-ja?. Sem mel podobno težavo, pa je bil malo drugačen LCD z drugačnim razporedom priklučkov.


LCD ni originalni, naročil sem ga iz poljske zaradi dosti nižjih cen vendar se glede na datasheet ter podatke na sami ploščici LCDja vse priključki ujemajo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
besoft
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2012 10:22
Prispevkov: 585
Aktiv.: 4.01
Kraj: Žižki - Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš link do LCD-ja? ali datasheet?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Soriyyx
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Apr 2013 15:18
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.11
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Datasheet: http://www.egochina.net.cn/eBay/Download/JHD162A.pdf
Link: http://www.ebay.com/itm/121090863123?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če misliš artronic sem sicer tudi jaz že kupoval pri njih. Sicedr pri teh standardnih še nisem zasledil, če obstajajo taki, ki niso kompatibilni s hitachijevim čipom, ampak ne škodi preveriti datasheet ali vsaj če imaš link do artikla.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Soriyyx
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Apr 2013 15:18
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.11
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Če misliš artronic sem sicer tudi jaz že kupoval pri njih. Sicedr pri teh standardnih še nisem zasledil, če obstajajo taki, ki niso kompatibilni s hitachijevim čipom, ampak ne škodi preveriti datasheet ali vsaj če imaš link do artikla.


http://www.egochina.net.cn/eBay/Download/JHD162A.pdf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soriyyx
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Apr 2013 15:18
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.11
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LCD deluje vendar imam očitno težave z stiki kontaktov. Najlepša hvala vsem za pomoč in čas.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 7:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Neumna finta, ja....poznamo to..
No, samo da si rešil. sicer ima LCD drugi kontroler, a je kompatibilen s hitachijevim.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
besoft
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2012 10:22
Prispevkov: 585
Aktiv.: 4.01
Kraj: Žižki - Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 7:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super, da dela..zdaj pa veselo naprej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Soriyyx
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Apr 2013 15:18
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.11
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako me jezi iskanje tistega pravega kota, kjer so kontakti vredu, da bi najraje kar zalotal vse skupaj na ploščo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na LCD nalotaj kontakte, pa bo. Sicer imam jaz en LCD samo za testiranje. V ta namen ima nalotane kontakte, ki direkt pašejo na konektor. Svetujem ti da storiš enako. Nabavi si še en LCD, ki ga boš imel samo za to. Potem ne bo težav.
Nalotat ti ne priporočam, ker je včasih treba LCD odstranit, če npr. uporabljaš GLCD ali kaj drugega.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group