www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Topo karta Slovenije za mobilni telefon
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pkucler
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Dec 2007 15:34
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.54
Kraj: SLO

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 7:14 pm    Naslov sporočila:  Topo karta Slovenije za mobilni telefon Odgovori s citatom

Imam Nokia E52, gor so že bili OVI zemljevidi, naložil sem po navodilih Garmin XT + AdriaR.
Na spletni strani p****s sem si potegnil nekaj garmin odklenjenih map topo adria.
Zaženem, naloži mi na disk.

Kaj sedaj?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

En iskren nasvet ... Uporabljaj Ovi mape! Smile
Garmin je meni na istem telefonu deloval slabo, tudi baterija je bila en dva tri prazna - pri njihovih mapah (mimogrede - jih imaš na E51 povsem legalno in se tudi lepo posodabljajo, naložiš pa jih lahko direktno na telefon, da ne rabiš kurit GPRS prenosa) je držala precej dlje. Pa glede na majhnost zaslona se mi zdi, da je bil prikaz dosti bolje narejen.

Drugače pa, če se še kaj spomnim, samo na SD kartici naredi mapo Garmin in notri skopiraj že narejeno in odklenjeno IMG datoteko.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anze90
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 3:06
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.05
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si si inštaliral topografske zemljevide na računalnik si si verjetno namestil z programom mapsource. Sedaj moraš pa s pomočjo tega programa zgenerirati .img datoteko. Pač označiš katere dele zemljevida bi prenesel na napravo, medtem ko imaš telefon priključen na računalnik in ti v mapo kjer imaš inštaliran garmin zgenerira datoteko s končnico .img v kateri so zemljevidi. Verjetno boš pa moral zemljevide odklenit... Drugače pa imaš recept tule. Najbolje je pa da stakneš nekje na netu že zgenerirane zemljevide(.img).

Se pa strinjam z Mucekom, tale garmin xt in karte adriaroute so me večkrat zavedle Mad . Tako, da ti priporočam ovi, ali pa kaj bol resnega za topografijo. Za android obstaja recimo oziexolorer... Za simbian pa ne vem, je pa to zakon za topografijo proti garminu, če le imaš zemljevide.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nimam nič proti Garmin kartam, samo to, da so na slovenski strani inštalacije za karte v hrvaščini je pa...

Naložiš pa tako kot so napisali.

Drugače sem pa s kartami kot takimi zadovoljen, moti me edino to, da so vlake in gozdne ceste enake debeline, drugače pa tudi po gozdu vodi odlično.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
pkucler
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Dec 2007 15:34
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.54
Kraj: SLO

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 10:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Garmin topoadria je odklenjen, po inštalaciji mi spiše seznam 28 IMG file.
Mobile XT že imam gor, prav tako Adria R.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anze90
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 3:06
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.05
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 04, 2013 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne ti gledati v mapo inštaliranga mapsourca. Ti mapsource zalaufi pa zgeneriraj datoteko z zemljevidi, kateri ti bo potem deloval na telefonu. Sicer se pa malo potrudi imaš link.

Ja pa če misliš imeti adriaroute in adriatopo oboje naenkrat, moraš ene zemljevide imenovati mapsupp.img, druge pa mapsup2.img. Pravtako potem za odklep le teh gmapsupp.unl in gmapsup2.unl. Vedi pa, tisti zemljevid ki je novejše izdelave ti bo prekrival drugega(določene stvari na zemljevidu), samo če boš imel vklopljena oba zemljevida v garmin xt.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
pkucler
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Dec 2007 15:34
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.54
Kraj: SLO

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 05, 2013 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://hopsasa/f/3m/mi/48J3nI1X/111.jpg
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pkucler
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Dec 2007 15:34
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.54
Kraj: SLO

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 05, 2013 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj dela, sem pa označil dele Slovenije in nato poslal podatke v telefon.
Je pa bila topo karta zaklenjena, torej sem dal 844 in tisto 25 mestno številko.

Imam pa še OVI zemljevid.

Je kakšna možnost, da te višinske plasti zbrišem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 05, 2013 8:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pkucler je napisal/a:
Je kakšna možnost, da te višinske plasti zbrišem.


Potem ne bo več topografska karta Rolling Eyes

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.03
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 05, 2013 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pkucler je napisal/a:
Je pa bila topo karta zaklenjena, torej sem dal 844 in tisto 25 mestno številko.
Shocked Samo previdno vprašam, kje si našel to številko? Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pkucler
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Dec 2007 15:34
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.54
Kraj: SLO

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 05, 2013 11:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Velja za topo, medtem ko tista prva 10 mestna pa v samem garminu na napravi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anze90
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 3:06
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.05
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 12:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

carli je napisal/a:
pkucler je napisal/a:
Je pa bila topo karta zaklenjena, torej sem dal 844 in tisto 25 mestno številko.
Shocked Samo previdno vprašam, kje si našel to številko? Think


Našel jo je verjetno na forumu za katerega sem podal link. Drugače, če pa rabiš še za ostale zemljevide sem pa jaz pripel spisek kod. Very Happy



garmin-kode.txt
 Opis:
kode za garmin zemljevide

Download
 Ime datoteke:  garmin-kode.txt
 Velikost datoteke:  5.46 KB
 Downloadano:  22 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
anze90
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 3:06
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.05
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 1:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pkucler je napisal/a:
Zdaj dela, sem pa označil dele Slovenije in nato poslal podatke v telefon.
Je pa bila topo karta zaklenjena, torej sem dal 844 in tisto 25 mestno številko.

Imam pa še OVI zemljevid.

Je kakšna možnost, da te višinske plasti zbrišem.


Tudi to gre če se ne motim. Tule imaš online TYP editor za garminove zemljevide. Kratek recept: v mapsource programu poišči med zemljevidi datoteko z končnico typ(mislim da boš rabil winrar. Nato pa to datpteko upload-aš na spletno stran typ editorja, ko urediš datoteko(spreminjanje cest, barv, debelina cest...) jo nato iz spletne strani nazaj preneseš na računalnik in zamenjaš z obstoječo v mapsourc-u nato odpreš mapsource in preveriš izgled zemljevida in označiš zemljevide in pošlješ na "napravo" v tem primeru telefon. To je to na kratko, imaš pa tudi nekaj tega na forumih: link, ... malo pogooglaj Smile

Je pa že dolgo tega, ko sem se jaz s tem igral Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.03
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 8:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala.
Očitno delam nekaj narobe. Think Zanimivo je to da sem 1 dan imel na PC topo karte odklenjene potem pa ne gre več. Sedaj si v telefon shranim JPEG določenega območja, ko grem na potep.
Če to lahko topo karte nekako kombiniral s Sports Trackerjem bi bilo idealno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pkucler
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Dec 2007 15:34
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.54
Kraj: SLO

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 06, 2013 9:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Men je topo prekrilo Route (če odstranim topo potem dela Route), v program MapSource bi rad dodal še Route, ampak imam težave z inštalacijo programa, napiše ....

http://hopsasa/f/2k/DU/4SkI5DML/2222.jpg

http://www.klix.ba/forum/adria-route-i-adria-topo-t66612.html

Ampak naj bo ovi, garmin topo, Route manjkajo poti, tako gozdne kot planinske potke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group