www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Set ročnega orodja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 17, 2013 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, da se razumemo, jaz kitajce uporabljam za elektroniko, ne za avtomobile in šleparje šraufat. Za elektroniko so več kot dobri. Za avtomobile in hardware imam pa tudi jaz kaj boljšega, ja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 17, 2013 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čedalje bolje opažam, da je bolje dati 16Eur za 6 npr. Werinih izvijačev kot pa 10Eur za 30 kitajskih. Če križni izvijači niso prav narejeni je pa požrt vijak hitro tu in če se to recimo zgodi pri kakšnem prenosniku, ki slučajno ni tvoj, vijaka pa nimaš...
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 17, 2013 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je sicer res, ampak še tako dobri izvijači ne pomagajo nekemu "štoru", da ne bi uničil vijaka. Dobro orodje:definitivno. Znanje: enako pomembno. Načeloma so lahko problemi pri močno zategnjenih vijakih, pri ostalih je tudi kitajc dober. Ampak s pravo tehniko gre.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
yacksy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Nov 2009 8:27
Prispevkov: 499
Aktiv.: 2.86
Kraj: Okolica Šmarjeških toplic

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 18, 2013 1:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PZUFIC je napisal/a:
Čedalje bolje opažam, da je bolje dati 16Eur za 6 npr. Werinih izvijačev kot pa 10Eur za 30 kitajskih. Če križni izvijači niso prav narejeni je pa požrt vijak hitro tu in če se to recimo zgodi pri kakšnem prenosniku, ki slučajno ni tvoj, vijaka pa nimaš...


Se podpišem pod to izkušnjo. Probano iz prve roke. Za toliko kot sem kupil en kup kitajskih poceni izvijačev (ki so se povili v prvih parih uporabah), sem si kupil spodoben set Unior-jevih izvijačev za elektroniko. Meni so super in jih ne zamenjam.

_________________
[slovenščina je zame španska vas] happens.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 18, 2013 1:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Ja kaj ste pa mislili da se dobi za ta denar? Jakna pri madžaru na trgu za 30 evrov se nikoli ni bila usnjena...
Unior je samo še senca samega sebe. Če imaš kakšnega starega doma je OK, novi so bolj tako. No, cene so še ostale take kot včasih.

Včasih se sam sebe presenetim žal temu ne znam posvetiti čas, da bi bil z malenkostmi srečen. Ko so še bile trgovine 199 sem enkrat kupil komplet križnega in ploščatega izvijača. Še danes držita skupaj mogoče sta zaradi uporabe malenkost oguljena, ampak križne vijake se še zmeraj da lepo zategniti brez preskakovanja ali da bi se konica oglodala. Tudi z interdiskont nekaterimi izvijači sem zadovoljen. Res je, nekateri so mogoče napak kaljeni in sem jih bil sposoben zlomit.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 18, 2013 4:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem je dostikrat v uporabniku. Primer: nekdo vijači spax s philips nastavkom in mu malce preskakuje. Mu lepo rečeš, da nima pravega nastavka, da rabi PZ2, ne pa PH2, n pa: qwa pa je to PZ? Qwa si tečen, a ni to isto, glej, saj se da šraufat sam mal je že z=ban...
Ja, se da. Prvič. In drugič. Tretjič pa že težje, ker uničiš nastavek/izvijač. Zato sem pa prej rekel da je zelo pomembno znanje, ne samo dobro orodje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.18
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 01, 2020 2:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obujam staro temo...
Iščem komplet izvijačev za manjša opravila in popravila. Imam komplet izvijačev za navadne in križne vijake enkrat nabavljeno v hofru. Za moj obseg uporabe držijo čisto spodobno in so po par letih uporabe še čisto uredu. Manjka pa mi raznoraznih majhnih izvijačev torx, imbus, pa raznih zaščitnih vijakov... Imam komplet navtičnih ki dobro služijo dokler niso preštorasti da prideš blizu. Začel sem gledat pri Kitajci pa je izbire toliko da ne veš kaj izbrati. Ima kdo izkušnje s kakim kompletom pa lahko priporoči ali pa odsvetuje?
Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 01, 2020 3:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da sem tak set (105 delni) videl v Hofru. Pri nas so ga imeli še včeraj.
Tukaj imaš katalog iz 10.1.2020.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 01, 2020 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj v tem smislu: https://www.ifixit.com/Store/Tools/Toolkits
Za službo sem naročil takšne: https://www.conrad.si/ifixit-ifixit-manta-kit-eu145392-komplet-bit-nastavkov-114-delni-ploscati,-krizni-pozidriv,-krizni-phillips,-pentalobe,-notranji In so nepogrešljivi. Žal so naši trgovci malo divji s cenami.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.18
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 01, 2020 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No tole pa moram preverit če je pri nas še kaj na zalogi. Čeprav če je isti set kot ta na letaku iz tvojega linka večine tistih velikih ne rabim ker jih že imam. Rajši bi komplet z manjšimi izvijači pa rajši teh več različnih. Gledal sem tudi Uniorjeve komplete ampak so cene kar visoke. Kakšne izkušnje imate s kompleti ki se jih dobi za nekaj 10 €? Ali so uporabni in zdržijo ali pa se splača vložiti nekaj več? Ne gre za vsakodnevno uporabo ampak tako občasno hobi ko je treba kaj razstavit in pogledat kaj je notri.
Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.18
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 01, 2020 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sebaveh, prehitel si me za par trenutkov. Pa so taki natični dovolj praktični tudi za manjše stvari? Vidim da imajo podaljšane "vratove" tako da verjetno v tem je razlika. Pri mojih natičnih je velikokrat problem, da ne prideš dovolj globoko in je ročka, ki je sicer verjetno precej večja kot pri teh kar malo nerodna sploh če je malo prostora.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 01, 2020 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom v ponedeljek izmeril točne mere nastavkov in držala.
V zgornjem sporočilu sem objavil napačen izdelek! Dejansko sem v službi naročil tega: https://www.conrad.si/ifixit-mako-driver-kit-145299-4-komplet-bit-nastavkov-ploscati%2c-krizni-phillips%2c-notranji-stirirobi%2c-notranji-torx%2c-notranji-tri

Gre se za 4mm (5/32") verzijo, ki bi morala zadostovati za vse situacije. Dvema iPhonoma sem že uspešno zamenjal baterije. Najbolj zoprni so namreč vijaki s Triwing glavo, katere izvijačev običajno ne priložijo zraven v kompletu, če pri Kitajcih naročiš novo baterijo...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 02, 2020 5:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Xiaomi Wiha. Kvaliteta ni vprašanje, ker je zadaj Wiha in ne neka X kitajska firma..

Jaz imam od Uniorja. Nastavkov ne maram, imam izvijače. Sem imel poceni komplete, pa sem ugotovil, da kupovati poceni je najdražje. Sedaj je mir za več generacij.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 02, 2020 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že zelo dolgo imam v delavnici štiri lux-ve komplete - kje sem to kupil ne vem več (mogoče Metro Graz?)


Za vijačenje z vrtalnikom že nekaj časa uporabljam milwaku-ijev komplet.
Izkazal se je kot izredno trpežen.


Tudi komplet nastavkov kupljenih v Neuhold-u se je izkazal kot dober. Izvijači so kvalitetni. Predvsem uporabljam tiste dolge.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 02, 2020 1:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LUX tools na veliko ponujajo v OBI tragovinah, po kvaliteti je nekje v rangu Merkurjevega M-tech programa, so pa tudi odstopanja navzdol.

Za hobi je v redu, za pogosto in profesionalno uporabo ne ustreza.

Nastavke kupujem posebej, tiste ki jih potrebujem, pakirani so običajno po 3 enaki skupaj. Tudi nastavki iz profesionalnega programa niso za vedno, niso neuničljivi, uporaba naredi svoje. Moji priljubljeni so Unior, Makita, Milwaukee, DeWalt, Metabo, Bosch, ... nekatere specialnih oblik pa no-name preko ebay, ker se rabijo malokrat, temu primerno tudi trajajo, nabavljam samo podaljšane, ne kratkih.

Seveda prednostno uporabljam samostojne izvijače UNIOR, nastavke predvsem za strojno vijačenje, redko tudi z ročajem... razen specialne oblike, te imam v glavnem samo nastavke, ker izvijačev ni za dobit.

Ko kupujem ročno orodje katerekoli vrste, je vedno prva izbira UNIOR, če karkoli nimajo v programu, potem gledam še po ponudbah ostalih znamk.

Mimogrede bi rad omenil, da se Uniorjevih 2-komponentnih in 3-komponentnih ročajev izogibam, mehka komponenta po nekaj letih začne razpadat in se packat, potrebno je čiščenje z alkoholom... mogoče pri vsakodnevni uporabi ni teh problemov, po drugi strani pa bi orodje z vsakodnevno profesionalno uporabo izrabil še preden se ročaji začnejo razkrajat. Kupujem torej samo enokomponentne, torej orodje z enokomponentnimi ročaji, pri teh ni nobenih težav tudi po dolgih letih uporabe ali neuporabe.


TIK Kobarid imam še nekaj starih izvijačev, neverjetno da so zdržali toliko časa, v primerjavi z Uniorjem je bil to en pocenjski program.

joc je napisal/a:
Enkrat vem, da so imeli akcijo v li*lu oz. Ho*ru...
To najbrž misliš Lidl in Hofer, naj te ne bo sram priznati, saj lahko napišeš s polnim imenom brez skrivalnic.

Za občasno uporabo je v redu... potem je pa tako, kot pravi en moj sosed: "A veš kolk mam jest orodja doma, ni da ni, čist vse mam, ti sam prid, ne rabiš nč nosit s sabo..."
Oh ja, prvič in zadnjič, ... grem ja, s svojim orodjem Evil or Very Mad
Kaj mu rabi vsa ta šara, na koncu pa še vedno druge kliče za delat ... Rolling Eyes

Pogosto ljudje v raznih akcijah orodje kupijo in nikoli ne uporabijo... potem pa rečejo, da jim je orodje zdržalo 20 let in več hysterical

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group