www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Problemi z LCD monitorjem Philips 170S
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.08
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2013 9:20 am    Naslov sporočila:  Problemi z LCD monitorjem Philips 170S Odgovori s citatom

Imam Philips 170S LCD monitor in vsakič, ko ga hočem prižgati, cirka 10 minut se noče prižgati. Včasih se celo zgodi, da prva polovica slike se začne na polovici ekrana, druga polovica pa na začetku ekrana. Včasih pa tudi po 10 minitah se noče prižgati, takrat pomaga, da mu napajanje izključim in ponovno vključim. Se je pa že zgodilo, da se je prikazala samo bela slika.

Po 10 minutah pa dela naprej v redu.

Če je kdo imel podoben problem z LCD-jem mi naj pove, kako to odpraviti.

Bolj novejša tehnologija se hitreje pokvari. Zato teorijo imam doma dokaz 12 let star CRT monitor, ki še vedno dela in je tudi včasih še uporabljen, LCD je pa že skoraj po 6 letih crknil. Seveda to je kitajska roba v današnjem času.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.69
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2013 9:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To so ti kondenzatorji.
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.08
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2013 5:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menjava teh kondenztorjev se splača ali ne, če dam kakemu serviserju, ker sam se ne bi tikal, dokler še kaj funkcijonira, ker drugače ga še bolj pokvarim? LCD-jev še zaenkrat nisem odpiral, prvo je bolje začeti z nekim, ki je že na odpadu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.08
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 20, 2013 8:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri tem monitorju je zanimivo to, ko je bilo julija zunaj blizu 40°C je deloval brez problema, drugače pa rabi kakih 15 minut, da se prižge.

Očitno rabi zelo toplo okolje in se mora segreti, da deluje.

Ko nekaj na hitro rabiš je potem to problem, drugače pa imam namen kupiti nov monitor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.70
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 20, 2013 9:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na to, da so kondenzatorji praktično zanemarljiv strošek (par eur), bi sam definitivno poskusil z zamenjavo le-teh. Razdri monitor in poslikaj elektroniko, pa če nisi vešč, ti lahko tudi na sliki obkrožimo, kaj je treba zamenjati.

Glede na to, da si iz MS (če ne hodiš proti Ljubljani ali MB, kjer so trgovine z elektro materialom), lahko kondenzatorje naročiš tudi pri Farnellu - še vedno bo poštnina (5 eur) verjetno cenejša od namenske poti, pa še izbiro boš imel tako, kot se spodobi.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zack69
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2008 16:57
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.95
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 20, 2013 12:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjango: kaj če bi se pa ti zmenil z lauro, pa bi mogoče skupaj pogledala zadevo in skupaj sanirala napako ?? To sem predlagal zato, ker sta dokaj skupaj doma ... pa še mogoče ima laura kak kondenzator viška doma, ker napaka res sili v tako smer, ( kondenzatorji v napajalnem delu ... )

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
leonk
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Jan 2009 0:39
Prispevkov: 374
Aktiv.: 2.01
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 20, 2013 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Valja se mi eden s pokvarjeno matriko,
Drugače je OK.
Samo prevzeti ga moraš v Ljubljani ba bo.

lp, Leon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.69
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2013 12:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zack69 je napisal/a:
damjango: kaj če bi se pa ti zmenil z lauro, pa bi mogoče skupaj pogledala zadevo in skupaj sanirala napako ?? To sem predlagal zato, ker sta dokaj skupaj doma ... pa še mogoče ima laura kak kondenzator viška doma, ker napaka res sili v tako smer, ( kondenzatorji v napajalnem delu ... )

lp

Saj lahko pogledava, nekaj materiala še imam doma, odvisno je pa od njegove volje.

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.08
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 28, 2013 8:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozabil sem prej pogledati na forum.

Bom še premislil o popravilu, ker imam v planu kupiti cel PC in malo večji monitor, saj mi je pri nekaterih načrtovalskih programih ta monitor premali. Torej sedaj vem da to verjetno ni velika napaka in mogoče bi ga dal popraviti, potem bi lahko delal na dveh monitorjih.

Ker je PC sedaj že malo zastareli, ker nekateri programi mi malo blokirajo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.08
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2014 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem se opogumil in sem ga končno odprl in res so bili elektroliti. Pet elektrolitov je bilo napihnjenih in sem jih zamenjal in monitor deluje kot nov. Največ problemov sem imel ravno pri odpiranju pokrova monitorja od zadaj.


100_1311.jpg
 Opis:
Tu je še slika, kjer se vidi, kateri elektroliti so bili napihnjeni.
 Velikost datoteke:  1.23 MB
 Pogledana:  32 krat

100_1311.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.74
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2014 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bravo! Malce volje pa gre... :)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.08
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 16, 2023 7:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spet sem pri tem monitorju. Monitor je popolno mrtev, ne reagira na nobeno tipko, ne zasveti standby ledika in popolna tema na ekranu. Varovalke v monitorju so vse cele in ni napihjenih kondezatorjev. Diode so vse cele. Zdaj me pa zanima, kako lahko stestiram, če so žarnice OK? Ker če je katera od žarnic šla, potem je brezveze, da kaj delam več na tem monitoru. Standby ledika je vezana preko kontrolne plošče in ne preko napajalne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 916
Aktiv.: 5.56
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 16, 2023 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjango je napisal/a:
Zdaj me pa zanima, kako lahko stestiram, če so žarnice OK?


En hiter test je, da posvetiš z baterijo v ekran (v temi).

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
eldi2011
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Sep 2014 15:55
Prispevkov: 257
Aktiv.: 2.20

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 16, 2023 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zamenjaj napihnjene kondenzatorje, najprej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5774
Aktiv.: 25.87
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 16, 2023 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej pomeri napetosti, potem se boš pa ukvarjal z osvetlitvijo.
Jaz običajno, ko menjam napihnjene elektrolite, zamenjam tudi ostale, ker ni ne vem kakšen strošek.
Ali je kakšna napetost na elektrolitu 100u/450V?
Koliko varovalk pa je na plošči?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 82 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group