www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Problemi z LCD monitorjem Philips 170S
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.08
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 16, 2023 9:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s53al je napisal/a:
damjango je napisal/a:
Zdaj me pa zanima, kako lahko stestiram, če so žarnice OK?


En hiter test je, da posvetiš z baterijo v ekran (v temi).


Glede na to, da je monitor čisto mrtev. To pomeni, da standby ledika ne gori, je to nesmiselno. Od leta 2014 do zdaj je predelal ta monitor veliko ur in je vse mogoče, da bi lahko šle žarnice. Napihnjenih kondezatorjev ni. Leta 2014 so bili zamenjani kondezatorji. In je monitor deloval vse do danes. Star je pa že 17 let.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.08
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 16, 2023 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Najprej pomeri napetosti, potem se boš pa ukvarjal z osvetlitvijo.
Jaz običajno, ko menjam napihnjene elektrolite, zamenjam tudi ostale, ker ni ne vem kakšen strošek.
Ali je kakšna napetost na elektrolitu 100u/450V?
Koliko varovalk pa je na plošči?


Naslednjo soboto bom premeril in bom poročal. Zdaj nimam časa. Varovalka je ena steklena in ena okrogla. Nekje slab cm premera.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2023 12:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

9 let nazaj si menjal elektrolite za 12V, torej za osvetlitev. Mogoče so tudi tisti za 5V oz. logiko do sedaj izpustili dušo. Krivca sta lahko tudi tista mala dva v napajalnem delu (ali napajalnik slišno pumpa?). Tako majhni kondenzatorji se ne napihnejo. In tudi vhodni bulk kondenzator sem večkrat videl brez kapacitivnosti, ne da bi bil napihnjen. Za izhodne kondenzatorje (za diodami) je dobro izbirati med low-ESR.

PS: Sijalke se tudi da menjati. Jaz jih testiram s priklopom na drug inverter oz. obratno, drugo sijalko na inverter v delu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.08
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2023 5:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
9 let nazaj si menjal elektrolite za 12V, torej za osvetlitev. Mogoče so tudi tisti za 5V oz. logiko do sedaj izpustili dušo. Krivca sta lahko tudi tista mala dva v napajalnem delu (ali napajalnik slišno pumpa?). Tako majhni kondenzatorji se ne napihnejo. In tudi vhodni bulk kondenzator sem večkrat videl brez kapacitivnosti, ne da bi bil napihnjen. Za izhodne kondenzatorje (za diodami) je dobro izbirati med low-ESR.


Ja takrat sem menjal samo 4 elektrolite, kateri so na prejšnji strani na sliki videti napihnjeni. Ja lahko probam še zamenjati ostale elektrolite, ker sigurno bi jih mogel imeti doma, tako, da jih ne rabim kupovati. Ne napajalnik je popolnoma mrtev, oziroma ne da nobenega zvoka od sebe. Teoretično bi mogoče šlo, da bi odklopil kontrolno vezje in nekako kratko sklenil žice za zagon napajalnika, ki gredo iz napajalnika. Krmilna logika za zagon napajlnika bi mogla biti enaka, kot je to na PC-jih pri napajalnikih. To bom še poskusil v soboto.

V najslabšem primeru bo ta LCD ekran za rezervni del, ker imam doma še enega takšnega 17 inčnega s takšnim razmerjem, če bi se slučajno tisti delujoči LCD ekran razbil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3175
Aktiv.: 14.24
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2023 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjango je napisal/a:
Teoretično bi mogoče šlo, da bi odklopil kontrolno vezje in nekako kratko sklenil žice za zagon napajalnika, ki gredo iz napajalnika.

Vsaj na delno napetost mora delati ves čas, sicer mikrokrmilnik ni pri volji za prižiganje.
damjango je napisal/a:
Krmilna logika za zagon napajlnika bi mogla biti enaka, kot je to na PC-jih pri napajalnikih.

Ni nujno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.08
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 22, 2023 9:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo monitor dela. samo moram ga nazaj skup sestaviti. Zamenjal sem kondezator 100uF 450V. Kateri je bil čisto brez kapacitivnosti in še nekaj preostalih kondezatorjev, katere sem imel doma. Sicer sem nekatere stlačil notri z večjo napestostjo, kar je še boljše.

Jaz sem pa že ta monitor hotel vrčti za kosovne odpadke, glede na to, ker se ti stari LCD-ji podarjajo zastonj. Brick wall Koliko sem gledal na bolhi bi dobil že novejši LCD z HDMI vhodom za dobrih 30 evra.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H20
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Okt 2020 18:44
Prispevkov: 161
Aktiv.: 3.74
Kraj: Litija

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 24, 2023 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izven teme...... a je kdo ali pozna nekoga na relaciji Litija -Ljubljana, ki popravlja RTV in podobno elektroniko. Sem nov na tem koncu in ne poznam nobenega. Bi nekaj rabil za popravit.
Hvala za info.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group