www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

MPLAB ni datotek
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2013 11:09 pm    Naslov sporočila:  MPLAB ni datotek Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

V MPLAB IDE ustvarim projekt, ustvarim vse datoteke. Če grem v explorer pa teh datotek tam ni.
Ni ne .hex datoteke, ne .cod, .lst,... Je samo .asm, ki sem jo sam pred prenesel.

V MPLABu pa mi kaže, da je vse tam.

Kako naj najdem to .hex datoteko?

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.16
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 27, 2013 6:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si siguren da oba iščeta(gledata) datoteke na isti lokaciji? Druga možnost bi bila, da zaženeš program kot admin, pa shranjuje datoteke pod Admin profilom, ali pa da so skrite.
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 27, 2013 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lokacija je enaka, ker pri generiranju napiše pot.
Uporabljam pa administratorski profil.
V MPLABu označim datoteke, ki jih doda k projektu in jih obkljukam, da jih prenese v folder, ampak jih tam ni.
Pri prvem projektu je šlo skozi, ko pa sem generiral drugega pod drugo mapo pa ne gre in ne gre niti v isti mapi.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 27, 2013 9:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da ni slučajno problem v kakšnih šumnikih v poti do datoteke. Wink
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
GJ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Nov 2006 15:51
Prispevkov: 946
Aktiv.: 4.46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 27, 2013 2:55 pm    Naslov sporočila:  Re: MPLAB ni datotek Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
Pozdravljeni,

V MPLAB IDE ustvarim projekt, ustvarim vse datoteke. Če grem v explorer pa teh datotek tam ni.
Ni ne .hex datoteke, ne .cod, .lst,... Je samo .asm, ki sem jo sam pred prenesel.

V MPLABu pa mi kaže, da je vse tam.

Kako naj najdem to .hex datoteko?

Imaš več načinov na razpolago:
1)V MPLABu odpreš "pull downd menu" File/Open in enojno klikneš na datoteko, ki jo iščeš. Nakar pritisneš desno tipko, da se ti odpre "menue" in pritisneš "properties/lastnosti". V zavihku "Details" pogledaš pod "Folder Path" kje se nahaja datoteka.
2)Odpreš "file explorer" (pritisneš tipki: okno in E hkrati) izbereš disk na katerem želiš iskati. Pritisneš Ctrl-F in odtipkaš ime datoteke, recimo "*.hex" in pritisneš enter!
3)V MPLABu odpreš željeni projekt nakar odpreš "pull downd menu" File/Save Workspace As" in pogledaš katero pot ti ponudi!

LP GJ
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 27, 2013 5:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Explorer ne pokaže nič. V MPLABu vidim pot, vidim vse datoteke, v explorerju pa je samo .asm datoteka, ki sem jo sprva kopiral vanj.
_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GJ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Nov 2006 15:51
Prispevkov: 946
Aktiv.: 4.46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 27, 2013 6:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
Explorer ne pokaže nič. V MPLABu vidim pot, vidim vse datoteke, v explorerju pa je samo .asm datoteka, ki sem jo sprva kopiral vanj.


Kaj pod točko 1 si naredil?
Si si ogledal lastnosti posamezne datoteke?
Izbereš datoteko, desni klik, potem greš na tab: General/Splošno in poiščeš:
Kje je locirana datoteka?
Kakšne atribute imajo datoteke, ki jih ti ne vidiš v explorerju?
Je odkljukano Hidden?

Nakar greš na tab Security/varnost in nam poveš kaj vidiš, še bolje da pripneš print screen!

Zelo lepo od tebe pa bi pa bilo, da poveš kateri OS imaš in katero jezikovno verzijo, pa če maš legalen OS ali ne.

LP GJ
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
6dan8
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Jan 2011 10:53
Prispevkov: 1046
Aktiv.: 6.51
Kraj: Goriška

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 28, 2013 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ElGrigon: za začetek poglej, ali imaš v Raziskovalcu omogočen prikaz skritih in sistemskih datotek...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 28, 2013 11:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse sem pregledal in MPLAB teh datotek niti nebi smel skriti. Ne vem zakaj bi jih, če jih daš v folderje.

Ne vem, bom po dopustu malo pregledal program ali pa ga na novo naložil.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 28, 2013 12:40 pm    Naslov sporočila:  Re: MPLAB ni datotek Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
V MPLAB IDE ustvarim projekt, ustvarim vse datoteke. Če grem v explorer pa teh datotek tam ni.
Ni ne .hex datoteke, ne .cod, .lst,... Je samo .asm, ki sem jo sam pred prenesel.

V MPLABu pa mi kaže, da je vse tam.

Kako naj najdem to .hex datoteko?


Ok, banalno vprašanje. Ali ti projekt uspešno zbuilda?
Ali je to res projekt ki si ga ustvaril sam ali je to nek skopiran projekt drugega avtorja?
Če je drugega avtorja; Kakšno pot imaš nastavljeno za Output Directory? To pogledaš pod Project -> Build Options... -> Project in pod Show Directories for: izbereš Output Directory.

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 01, 2013 11:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MPLAB sem zrihtal, imam datoteke.

Sedaj pa me zanima glede programiranja.

Namestim program na čip in mi pri branju ter primerjavi kode hex in te, ki je prebrana vrne odstopanje pri zadnji lokaciji addresse 03F8, ki je v hex 3494, na čipu pa zapiše FFFF. To je kalibrirana vrednost za interni oscilator.
Kaj se bo zgodilo brez tega?

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2013 8:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno kateri oscilator uporabljaš.
Če je zunanji se ne zgodi nič. Če je notranji ali RC ali podobno pa clk od cpuja odstopa za nekaj od teoretične.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2013 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Notranji je. Zanima me zakaj se to ne zapiše?
_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bpavsic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Apr 2009 20:45
Prispevkov: 354
Aktiv.: 1.94
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2013 9:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš Windows od Viste dalje in imaš program shranjen v Program Files\...., ter datoteke, ki jih ni, pa bi naj bile, shranjuješ mapo programa, ki se nahaja znotraj Program files\...., je možno, da so ti okna naredili še eno dodatno skrito mapo, ki se nahaja znotraj profila...

Idi v raziskovalec in kot pot napiši %APPDATA% in te bo vrglo na C:\Users\xxxx\AppData\Roaming... (xxxx je tvoj username). Tukaj poišči datoteke.

Ker imajo Windowsi zaščitene mape znotraj Program Filesa, se vse spremembe kopirajo v to drugo pot. Iz programa samega je lastna mapa vidna kot unija datotek znotraj Users (profilea) in Program Files, v Explorerju pa sta to dve ločeni mapi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2013 9:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš prav. Output folder sem ustvaril na drugi particiji in preselil vse potrebne datoteke tja. To sedaj deluje.
_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group