www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako narediti forum še boljši
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> About forum and filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 31, 2013 2:22 pm    Naslov sporočila:  Kako narediti forum še boljši Odgovori s citatom

Ker se zadnje čase dogaja, da je na forumu ogromno prometa, a v veliki večini brezplodnega, bi se obrnil na vse Vas, ki tukaj preživite del svojega dragocenega časa.
Ni nujno, da sodelujete v vsaki temi in za vsako ceno. Najprej preberite, o čem se govori, kakšno je bilo vprašanje in pri sebi razmislite, ali boste z napisanim pomagali avtorju in ostalim bralcem. Nikar ne odgovarjajte na vprašanja z vašimi dvomi in razmišljanji o nečem tretjem. Ker je čas izredno dragocen, ga s pisarjenjem kradete tudi drugim, ki se bodo skušali prebiti skozi temo in želeli priti do koristnih informacij. Kar nekaj Vas je takih, ki morate nekaj napisati v čisto vsako temo. Ali res pri sebi verjamete, da je vaše poznavanje materije tako razvejano, da to počnete upravičeno? Ne bom Vas našteval, saj sami dobro veste, kdo ste.
Če že imate višek časa in voljo do pisanja, napišite prispevek v "dobra volja...." ali pa napišite članek za revijo (vsebina naj bo tista veja elektronike, ki jo dobro poznate).
V nasprotnem, pa odgovarjajte le v temah, kjer boste podali rešitev ali pa postavili vprašanje in čakali na pomoč drugih.
Pri vprašanjih pa ne pozabite na dejstvo: "Kakršno vprašanje-takšen odgovor!"
V imenu istomislečih-HVALA!


Adi

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Maj 2011 14:50
Prispevkov: 114
Aktiv.: 0.73
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 31, 2013 3:04 pm    Naslov sporočila:  Re: Kako narediti forum še boljši Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:

Ni nujno, da sodelujete v vsaki temi in za vsako ceno.

Se strinjam Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 31, 2013 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz opažam da nekateri sodelujejo vsaki temi za vsako ceno, pa tudi če samo pove kakšno vreme je Wink in to eni in isti Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Mar 2009 12:10
Prispevkov: 402
Aktiv.: 2.19
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 31, 2013 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam!

Lahko je nakladati, težko pa je biti kratek in jedrnat.

_________________
ne sekiraj se, če kaj crkne, vsaka šola nekaj stane!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej64
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2008 20:27
Prispevkov: 727
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Črnuče

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 31, 2013 7:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se absolutno strinjam. Samo imam nekako občutek, da se tole največjih "piscev" ne bo dotaknilo kaj dosti in bodo še vedno lepo spammali naprej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
matjazl
Član
Član



Pridružen-a: Ned 31 Okt 2010 16:16
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.10
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 31, 2013 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Andrej64 je napisal/a:
Se absolutno strinjam. Samo imam nekako občutek, da se tole največjih "piscev" ne bo dotaknilo kaj dosti in bodo še vedno lepo spammali naprej.
dajte jih imenovati in pozvati naj se zamislijo. Mogoče pa bo komu zaleglo Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 31, 2013 7:52 pm    Naslov sporočila: icon_great  Odgovori s citatom

Nekateri forumi imajo možnost cenitve odgovorov. Tako hitro prideš do uporabnega odgovora in zlahka ignoriraš tiste, ki ne povedo mnogo ali se ponavljajo.

Adi, mislim, da bi v tem primeru tvoj post dobil miljavžnt thumbs upov.

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 12:38 am    Naslov sporočila:  Re: Kako narediti forum še boljši Odgovori s citatom

Se strinjam z s55m. Nekateri so srečni že zato ker samo "nabijajo".

Sicer nisem imel namena sodelovat v tej temi a me je vzpodbudila tema o zaznavanju količine snovi v kozarcu kjer se takoj začne zahtevat €€€ za rešitve, ki so jih podali že drugi in to zastonj v profesionalni izvedbi. Nekdo, ki tega v praksi verjetno še ni naredil ampak samo videl pa bi takoj kasiral. Bi se upal stavit, da plačo dobiva iz proračuna in je plačan samo zato, da gleda izdelke drugih ...

Res - kam gremo? d'oh!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 9:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končno, končno, da je nekdo to omenil
Meni gre poleg tega še na živce tema "Kaj trenutno počnem izven stroke...?", ker se mi zdi, da se velikokrat uporablja namesto knjige obrazov...

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...


Nazadnje urejal/a sortaj Pet Avg 02, 2013 12:27 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ticla
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Dec 2007 22:52
Prispevkov: 440
Aktiv.: 2.22
Kraj: Župečja vas

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 10:20 am    Naslov sporočila:  Re: Kako narediti forum še boljši Odgovori s citatom

Jaz se tudi strinjam s55m.

Dodal pa bi še to, da tisti ki v vsaki temi za vsako ceno sodelujejo odvračajo tiste, kateri bi lahko celo pomagali s pravim odgovorom. Ker se jim preprosto ne da ukvarjati s "pametnimi" ljudmi.

_________________
Moja delavnica ni razmetana, je samo taktično urejena.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 10:35 am    Naslov sporočila:  Re: Kako narediti forum še boljši Odgovori s citatom

ticla je napisal/a:
Jaz se tudi strinjam s55m.

Dodal pa bi še to, da tisti ki v vsaki temi za vsako ceno sodelujejo odvračajo tiste, kateri bi lahko celo pomagali s pravim odgovorom. Ker se jim preprosto ne da ukvarjati s "pametnimi" ljudmi.
Applause

Drži. Na forumu sem napisal največ sporočil. Včasih sem bil zelo aktiven. Kar sem napisal sem napisal izključno iz lastnih izkušenj. Sedaj se mi enostavno ne da več, ravno zaradi tega kar je napisal ticla.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.66
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 10:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mogoče bi bilo dobro, da se doda nekakšne pluse in minuse (ocenjevanje) ...
..tako, da se človek malo zamisli, če dobi veliko minusov!
Hkrati bi moderator (pod privat?) že sedaj lahko opomnil člane, ki veliko "govorijo brez veze"...

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 11:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sortaj je napisal/a:
Meni gre poleg tega še na živce tema "Kaj trenutno počnem izven stroke...?", ker se mi zdi, da se velikokrat uporablja namesto knjige obrazov...

Ravno zato je ta tema tam, da se jo lahko preskoči. Ker včasih, ko to ni bilo ločeno je taka solata pristala pod Kaj trenutno počnete.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
Ravno zato je ta tema tam, da se jo lahko preskoči. Ker včasih, ko to ni bilo ločeno je taka solata pristala pod Kaj trenutno počnete.

Ampak tole je strokoven forum in se pričakuje, da bodo povečini tekle strokovne debate.

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 12:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem kaj točno si imel v mislih strokovno? Namreč na forumu imaš tudi podforume namenjene mehatroniki, kovinarjem, strojnikom, mehanikom itd. Zame so nekatere informacije zelo pomembne pri reševanu in izogibanju težavam.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> About forum and filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group