www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako narediti forum še boljši
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> About forum and filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj si sam napisal
Citiram:
povečini
. Torej tudi sam dopuščaš, da niso vse teme strokovne in ta, ki ti gre v nos, je ena izmed nestrokovnih.

Če bi upoštevali vse kaprice prisotnih je najbolje, da se forum zapre. Tako ne bo nič več spama, nikomur ne bo treba brat neuporabnih odgovorov in odpirati nestrokovnih tem.

99,9% informacij, ki jih iščemo na foumu itak dobiš na googlu.

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 1:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem imel namena biti vsiljiv.
Pogrela so me sporočila v smislu: "No, sedaj sem pa jaz na vrsti, da odprem to temo,...", "Grem spat,..." itd...

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 1:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Plusi, minusi, Like, unlike,...itd. Potem pa se zgodi, da bo nekdo z veliko kredibilnostjo butnil tanajvečjo.

Mogoče je to za nekatere tako pomembno, da imajo pod svojim imenom nek znak.

Kdor redno spremlja forum mu ni težko priti do uporabne sredice.


Jaz ne vidim problema v tem, da se, kot pravite, nekateri oglašajo prav na vseh področjih.
Jaz vidim problem v tem, da tisti, ki nekaj znate o tematiki tega ne delite oziroma ne sodelujete v temi. Saj ni čudno, da se nekatere teme zavlečejo v neskončnost.
Kdor zna, ima prakso, naj pove, naj pove tudi zakaj nekdo nima prav oziroma zakaj je njegovo prav.
Pa bo tema hitro zaključena.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.67
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 1:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo

Mene zanima kdaj bo zaživela rubrika o zalogah materiala ?

Hvala za odgovor.

Lp.

Darko

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predlagam da se Filemanager nakako uredi in posortira .

V takšnem stanju kakršnem je sedaj je en sam kaos brez repa in glave.

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ticla
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Dec 2007 22:52
Prispevkov: 440
Aktiv.: 2.22
Kraj: Župečja vas

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 2:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
... naj pove tudi zakaj nekdo nima prav oziroma zakaj je njegovo prav.

Problem je, če temu osebku ne moreš dopovedati, tako nastane samo kreganje in to kreganje tako dolgo traja, dokler moderator temo ne zaklene.

_________________
Moja delavnica ni razmetana, je samo taktično urejena.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75550.75

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 2:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75550.74

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se e gremo kaj koga moti, vedno me zmoti ko kakšnemu "novincu" na tem forumu, ki ni vpisal kraja bivanja ob prvem njegovem postu 10 ljudi dokaj na "grob" način razloži da je butalc, predenj sploh kdo odgovori na njegovo vprašanje.
A ni dovolj eden,da mu lepo pove da je kraj bivanja priporočljiv?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojans
Član
Član



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 0:52
Prispevkov: 1196
Aktiv.: 6.00
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 5:30 pm    Naslov sporočila:  Re: Kako narediti forum še boljši Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Se strinjam z s55m. Nekateri so srečni že zato ker samo "nabijajo".

Nekdo, ki tega v praksi verjetno še ni naredil ampak samo videl pa bi takoj kasiral. Bi se upal stavit, da plačo dobiva iz proračuna in je plačan samo zato, da gleda izdelke drugih ...

Res - kam gremo? d'oh!


Citat:
Nekdo, ki tega v praksi verjetno še ni naredil ampak samo videl pa bi takoj kasiral.citat

Ta nekdo tega ni videl! Shame on you . Iz potrebe je TA naredil avtomatiko ki med delovanjem v načinu tipanje porablja točno 0 (nič) A! Pa še to! s petimi elementi! Eden je iz trgovine Conrad v BTC Lj.

Citat: Bi se upal stavit, da plačo dobiva iz proračuna

Staviš da me plačuje država (proračun)? Jaz 1.000.000€ stavim takoj, da ne!

Ja. Forum bi bil boljši brez takšnih obdolževanj.

Pa še o kasiranju.

Če gre za pomoč za domačo uporabo sem za. Za industrijo pa domače rešitve po navadi niso dobre.

_________________
Razlike med mrličem in butlom ni. Nobeden od niju se ne zaveda. Trpi pa okolica.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
........
Jaz vidim problem v tem, da tisti, ki nekaj znate o tematiki tega ne delite oziroma ne sodelujete v temi. Saj ni čudno, da se nekatere teme zavlečejo v neskončnost.
Kdor zna, ima prakso, naj pove, naj pove tudi zakaj nekdo nima prav oziroma zakaj je njegovo prav.
Pa bo tema hitro zaključena.


Pod tole razmišljanje se podpišem.

Jaz osebno pogrešam večje sodelovanje moderatorjev in tistih, ki imajo bogato zakladnico znanja, predvsem pa izkušenj - tema bi se kaj hitro zaključila.

Rekel bi še to: če kakšen začetnik oz. novinec na forumu, ali pa kdo drug postavi kakšno"butalsko" vprašanje ga ni trba takoj "križati". Ljudje smo si zeloooo različni.

Sam si tudi želim in upam, da se forum še izboljša za nas in naše naslednje generacije.......Pa imejmo se radi Wink .....

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 8:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
....
Kdor zna, ima prakso, naj pove, naj pove tudi zakaj nekdo nima prav oziroma zakaj je njegovo prav.
Pa bo tema hitro zaključena.

Blaž, arksi.. to enostavno ne gre. Lahko navedem kar nekaj primerov, ko sem to poskusil.
Začetnik, ki še nikoli ni spajkal vpraša kak spajkalnik naj kupi. Sam, ki držim spajkalnik v rokah 30+ let bi mu predlagal eno low kost varianto. Tam max do 30€. Zakaj - prvič zakaj bi dal ne vem koliko denarja za stvar, za katero sploh ne ve, če jo bo sploh uporabljal. Drugič denar ni vstran vržen. Dva ali več spajkal doma nikoli ni odveč, če se kasneje odloči za dražjo varianto. Ampak... takoj se bo vsula toča sporočil lastnikov opevane erse pač to je najbolje, oh in sploh, to imam sam, to lota samo... (Najdi sporočilo o nakupu spajkalnika) Nekoč sem rekel, da se upam pomerit v spajkanju s vsakim lastnikom tistega spajkalnika z čisto navadnim spajkalnikom. - ja takrat ni bilo kandidata, ki bi hotel dokazat koliko spajka tista ersa bolje...

Drug primer, ki se ga spomnim : Začetnik sprašuje kak osciloskop naj kupi. Moj odgovor je bil naj si kupi raje en boljši multimeter. Ko bo tega znal dobro uporabljat bo sam najbolj vedel kak osciloskop potrebuje, če ga sploh potrebuje.
Ampak debata potem preide na osciloskope v vrednosti nekaj k€.

Tretji primer: Sporočilo o brezžičnem omrežju, ki se "kotali" sedaj na forumu. Volk, ki je nedvomno največji strokovnjak s področja VF in vez napiše koristno in poučno sporočilo. Osebek, ki je odprl sporočilo ga "prijazno" prosi, da njegovih nasvetov ne potrebuje. Zakaj se ve, če bereš njegova sporočila. Seveda ni razumel, kaj je Volk napisal....

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sraka
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Nov 2008 23:52
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.57
Kraj: PMAVs

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 10:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sortaj je napisal/a:
Dorijan je napisal/a:
Ravno zato je ta tema tam, da se jo lahko preskoči. Ker včasih, ko to ni bilo ločeno je taka solata pristala pod Kaj trenutno počnete.

Ampak tole je strokoven forum in se pričakuje, da bodo povečini tekle strokovne debate.

Včasih je pa fino vedeti koliko je kdo strokoven. In potem enostavno pogledaš v to temo in vidiš kateri patroni so tam.

_________________
Danes je težko biti budala, konkurenca je velika, pa še dokazovati se moraš večkrat na dan.
Sem ogledalo: Nisem kriv, če v meni vidite nekaj kar vam ni všeč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 11:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Tretji primer: Sporočilo o brezžičnem omrežju, ki se "kotali" sedaj na forumu. Volk, ki je nedvomno največji strokovnjak s področja VF in vez napiše koristno in poučno sporočilo. Osebek, ki je odprl sporočilo ga "prijazno" prosi, da njegovih nasvetov ne potrebuje. Zakaj se ve, če bereš njegova sporočila. Seveda ni razumel, kaj je Volk napisal....

Tu je verjetno moja krivda, ker se nisem spustil na dovolj nizek nivo, pa je bilo nerazumljivo. Je pa težko vedeti kakšna so predznanja sogovornika. In ja, meni se dostikrat zdi, da ljudje nekaj že vedo, pa potem tega enostavno ne povem, ker mi je samoumevno da to vedo.

Čeprav; vse bolj kot berem to temo, bolj se mi zdi, da dotični ni potreboval znanja ampak zastonjsko rešitev na pladnju z dodatkom zlate ribice, vodometa in milnih mehurčkov. Pa smo spet tam, kjer se lahko pogovarjamo o kvaliteti foruma. Drugače povedano, kvaliteta foruma je natančno taka kakršni so njeni uporabniki.

V zgornjem primeru sem za nekvaliteto verjetno kriv sam. Če bi človeka napotil na janko-micka s.p., ki mu bo zrihtal to kar sam ne zna in zaklenil temo, bi vsega tega dogajanja verjetno ne bilo. Prav to sem namreč imel namen narediti, a sem se nekako bal očitka, da se gre za osebni obračun. Sem pa pričakoval, da bo to storil kateri od ostalih moderatorjev.

Če malo pogledate teme izpred let, boste hitro opazili, da imamo dve vrste virov smeti. Prvi je direktno povezan s temperaturo, torej kisanjem človeških možganov, ki se pojavlja v poletnih prevročih mesecih. Letos so temperature še posebej visoke in je ta pojav zato bolj izrazit. Ne rečejo zastonj temu času, čas kislih kumaric.
Drugi vir so posamezniki, ki vedo v vsaki knjigi za en list več kot ima knjiga strani. Taki osebki tipično čakajo, da drugi nekaj povedo, sami pa potem delajo povzetke - nemalokrat tudi napačne. Ko jih na to opozoriš, se nekateri užaljeno umaknejo, drugi pač nadaljujejo svoje početje v nedogled.
Mnogo tega se počisti, brez da bi večina to sploh opazila, mnogo pa tudi ostane. Nemogoče je namreč biti 24/24 na forumu in ko so bedarijo videli že popolnoma vsi, jo je nesmiselno umikati.
Kot sem že povedal, "slab forum" se pač pojavlja sporadično, največkrat v poletnih mesecih. In ker poletje ne traja večno, lahko upate na izboljšanje.
No pred tem pa pričakujem še enkrat temo o smiselnosti pravila o aktivnosti in downloadanju priponk, letos je namreč še ni bilo. Dna torej še nismo dosegli.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 02, 2013 11:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

1. priložnostna pohvala moderatorjem za delo na forumu:
- gumby, za urejen seznam skupinskih projektov
- VolkD, za pomoč pri posameznih projektih in svetovanje

2. opažam, da se napis pod nickom, na primer moderator, že drugače dojema, kot na primer član. Torej, en predlog je, da (moderatorji) lepijo oznake pod nick, če gredo stvari s provokacijami in/ali nakladanjem vseeno predaleč. Po moje bi s tem lahko dvignili nivo. Te oznake bi predvsem morale služiti v pozitivno smer, namreč prepoznavnost strokovnjakov. V tem primeru je treba to ustrezno zapisati v pravila foruma. Naloga pa ni lahka.

Druga rešitev je seveda prepoved (ban), ki pa ni priljubljena.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> About forum and filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group