www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Eagle pomoč
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.68

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 7:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsaka luknja bo metalizirana, če je narejena "čez" baker. Če nočeš metalizacije, potem okoli luknje daj krogec na tRestrict in bRestrict, da ne bo tam bakra na nobeni strani.
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marcc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Mar 2009 11:08
Prispevkov: 201
Aktiv.: 1.10
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 7:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BorisK,
najlepša hvala za pomoč!

LPM
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Mar 2009 11:08
Prispevkov: 201
Aktiv.: 1.10
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala tudi tebi gumby.
LPM
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2015 8:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spet imam problem. V Eagle 7.0 narišem shemo in potem grem v board, pa ne prenese vseh elementov.

LP
Matjaz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.65
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2015 11:10 am    Naslov sporočila:  DRC eagle 7.2.0 - clearance error Odgovori s citatom

DRC eagle 7.2.0 - clearance error
________________________________________
sem uvozil pravila DRC od LINGVA. Med drugim je tudi PAD-PAD Clearance = 8 mil

ko dam DRC mi javi napako na dveh mestih med PAD-i:
Clearance ..... Layer 1
na enem od 48pinskih MCU čipov!

-detaljno pogledam in so razmiki med vsemi PAD-i enaki in sicer večji od 9mils!


V čem je problem?

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2015 3:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še vedno delam na ver 5.6.0. Moral bi preiti na novejšo verzijo, ker me silijo z knjižnicami... barabe!
Sem si naložil za test V6.5 opažam, da ni nič pretreslivega. Edino možnost kotiranja, ki je dobrodošla ni pa nepogrešljiva. Naložil sem si še V7.2 in opažam, da so samo ikone "polepšali".
Pa saj niso resni. V letih od 2009 do 2015 so edino dodali kotiranje in polepšali ikone in seveda zagrenili, da ne morem odpirati novih knjižnic ter datotek.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 2:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima kako dam na en pcb več pcbjev, rečmo na ploščo 10x5cm bi rad dal 4 ista vezja, kako se to naredi v eagle?
Pa ne vem ali potem to oni tam razrežejo ali jih moram sam rezati?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osmica
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Maj 2004 21:16
Prispevkov: 377
Aktiv.: 1.69
Kraj: savinjska

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda kdo ve kako odstranit Eagle iz računalnika. Nekaj sem program "zdravil" pa mi sedaj teži. Kako (kaj) očistit registre.... da odstranim vse kar je od instalacije programa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 22, 2015 10:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

osmica je napisal/a:
Morda kdo ve kako odstranit Eagle iz računalnika. Nekaj sem program "zdravil" pa mi sedaj teži. Kako (kaj) očistit registre.... da odstranim vse kar je od instalacije programa.

probaj z revo uninstaller.
če ne bo šlo, ga še enkrat namesti preko revo uninstallerja in ga potem spet odstrani z revo.
Potem ga lahko namestiš na novo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 7:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Blisk1 je napisal/a:
Mene pa zanima kako dam na en pcb več pcbjev, rečmo na ploščo 10x5cm bi rad dal 4 ista vezja, kako se to naredi v eagle?
Pa ne vem ali potem to oni tam razrežejo ali jih moram sam rezati?


Če to delaš sam (načeloma bi moralo biti isto če to dela firma), to narediš tako, da prekineš konsistenco vezja- to je sheme in PCBja.
Torej, z Explorerjem ali čim podobnim *.brd tvojega vezja nekam drugam skopiraš. Mislim tudi, da sprememba imena pri tem ni važna... Potem pa to kopijo odpreš z Eaglom in ker zraven nima SCHja tudi nima konsistence. Nato pa mirno označiš vse elemente in jih skopiraš na novo mesto.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 9:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hvala, mi je potem uspelo tako, da sem zaprl sch in je šlo
zdaj moram videt ali mi bodo kaj zakomplicirali pri izdelavi vezij, ker je več vezij na eni plošči. Nekateri znajo komplicirat pri tem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DaLuKa
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 18:05
Prispevkov: 57
Aktiv.: 0.27
Kraj: HR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 10:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Blisk1 je napisal/a:
Mene pa zanima kako dam na en pcb več pcbjev, rečmo na ploščo 10x5cm bi rad dal 4 ista vezja, kako se to naredi v eagle?


panelize.ulp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DaLuKa je napisal/a:
Blisk1 je napisal/a:
Mene pa zanima kako dam na en pcb več pcbjev, rečmo na ploščo 10x5cm bi rad dal 4 ista vezja, kako se to naredi v eagle?


panelize.ulp

s tem si nisem mogle neki pomagat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.21
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2015 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To so skripte, ki si jih lahko uporabnik sam naredi.
Med njimi je tudi zgleda tale "panelize.ulp", kater združi več PCB-jev v enega.

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2016 6:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom kar to temo izkoristil za moje vprašanje.
Na novo sem si naložil brezplačno verzijo programa Eagle. Ob namestitvi program vsebuje le nekaj osnovnih knjižnic med katerimi pa ni več knjižnice z logičnimi elementi iz družine 74HC. Zanima me kje bi lahko to knjižnico dobil?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group