www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

STM32F4, DISCOVERY razvojna ploščica,
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 08, 2014 8:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na Discovery platkah je gor ST-Link - z njim lahko programiraš uC na platki, preko konektorja pa lahko programiraš tudi druge (ST!) uC.
Programiranje dela iz IAR, Keil, ...

Programirati pa je možno preko vgrajenega bootloaderja. BOOT0 pin ob resetu mora biti high (za ostale kombinacije pa si poglej datasheet). Programira se lahko preko serijskega vmesnika (ampak poglej točno kateri je omogočen!), preko CAN, USB ... (konkretno za F407 ne vem kaj vse podpira).

Za programiranje preko serijskega se lahko uporabi Flash loader demostator.

Je pa pri tem potrebno zelo dobro prebrati datasheet kaj konkretni uC omogoča in kaj ne. Določeni ne podpirajo brisanja celotnega uC preko vgrajenega bootloaderja in je potrebno uporabiti trike.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 21 Mar 2006 10:55
Prispevkov: 404
Aktiv.: 1.84
Kraj: okolica Vipave

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 08, 2014 8:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala obema za odgovor!

Še malo pa (upam) bo. Če je BOOT0 na 'H', se poraba malenkost poveča, sklepam, da se zažene bootloader.
Ko dam Next v Flash Load Demonstratorju, se tudi pin PA9 inicializira, kot piše v PDF na strani 73, slika 22.

Verjetno moram najti samo pravo kombinacijo nastavitev v FLD, če ta verzija res podpira STM32F427 (pri nekaterih nastavitvah namreč javi "Unrecognized Device").

LP Primož.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75555.58

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 10, 2014 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 10, 2014 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fajn zgleda, priporočam mogoče, da popraviš syntax highlighter, ker ">" prikaže kot "&gt" in "<" kot "&lt".
_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75555.58

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 10, 2014 11:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 11, 2014 10:41 am    Naslov sporočila: icon_great  Odgovori s citatom

Mare, super tutoriali! Applause Čeprav sem bol v NXP vodah me mika zakurblat platko z F429 in LCDjem, ki se mi valja v predalu. Samo še čas bo treba nekje najdit. Wink
_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PrimozL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 21 Mar 2006 10:55
Prispevkov: 404
Aktiv.: 1.84
Kraj: okolica Vipave

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 11, 2014 9:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tilz0R je napisal/a:

Obstaja ST-link utility, program, ki se poveže preko ST-linka in zapiše/prebere program v/iz MCU. Na platici samo odklopiš napajanje MCU-ju in deluje kot programator ostalih vezij Smile


Živijo,

Uporabil sem Discovery board in se je z s pomočjo St-link Utility z STM32F427 povezal od prve. Škoda, da sem se na začetku sploh hecal s serijcem...

LP Primož.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75555.58

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 12:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 2:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69, ponovno bug najden v syntax highlighterju.

Tokrat se & prikaže kot &amp;

Edit: Vbistvu je problem tudi s &gt; in &lt;

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hribo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Nov 2011 13:38
Prispevkov: 150
Aktiv.: 1.00
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 12, 2014 8:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:


Upam, da komu koristi.


http://e.pavlin.si/2014/06/16/stm32f4-discovery-virtual-com-port-part-iii-command-line-interpreter/


Vsekakor koristno, hvala za trud. Ko sem hotel iti skozi tutorial se mi je pri drugem primeru zalomilo (virtual COM port, step by step). Keil noče dodati USB naprave. Kot error mi javi: additional software components required . Vsekakor moram še nekaj naložiti in sem poskušal ampak brez uspeha. Ali je mogoče možno da bi moral imeti original Keil program, ne pa trial kot ga imam sedaj?



USB device error.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  256.86 KB
 Pogledana:  10 krat

USB device error.jpg



_________________
Failing to plan is planning to fail.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 12, 2014 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hribo, če nočeš uporabljati OS na plati, lahko uporabiš spodnji tutorial za VCP. Rezultat bo enak, le OS ne bo v uporabi.

Klik

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hribo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Nov 2011 13:38
Prispevkov: 150
Aktiv.: 1.00
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 15, 2014 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@tilz0R bom poskusil brez OS-a, ob priliki

@MarE69 sem na si naložil middleware in potem še pack: STMicroelectronics STM32F4 Series Device Support, Drivers and Examples, rezultat je isti kot je bil.

Glede na to, da sem to delal samo za test, bom na tej točki prenehal, če bo kdo poskušal s brezplačno verzjijo Keil v5 in mu bo (ne)delovalo naj prosim pove, ker me zanima ali sem jaz naredil napako med inštalacijo ali je so določene funkcije rezervirane le za plačnike.

Hvala obema za trud in da delita svoje znanje in izkušnje z blogom naprej....

_________________
Failing to plan is planning to fail.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2014 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Počasi mi gre na živce ST-jeva stran. Karkoli želim glede CMSIS prenesti, mi ponuja njihov CubeF4 sistem.
Normalno da sem ga prenesel dol, in njihovi čudežni HAL driverji.

In sedaj, čemu razlika med navadnimi CMSIS in HAL driverji?
Zakaj so HAL boljši "Hardware abstraction layer", ne vidim prednost, ali se motim?

Pri obeh je recimo inicializacija SPI-ja podobna, le da pri HAL piše spredaj pri vseh funkcijah še "HAL_".

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdej se samo bojim, če nadaljujem na klasičnih CMSIS, da bo to izumrlo, in nebo kompatibilno z HAL driverji.
_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.61
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da ostaneš kolikor toliko neodvisen, je najbolje narediti svoj "HAL" in strikno klicati vso periferijo prek njega v svojem programju. Tako si zagotoviš, da te ob menjavi mikrokrmilniške družine čaka le pisanje/prilagajanje HAL knjižnice. Vsaj tako sem se sam ravnokar lotil podobne težave.

Lep pozdrav
Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group