www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[3Dp] Težave, vprašanje in ostalo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 97, 98, 99  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Minimal
Član
Član



Pridružen-a: Pet 31 Avg 2012 10:03
Prispevkov: 66
Aktiv.: 0.47
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2017 1:48 pm    Naslov sporočila:  3D DLP Odgovori s citatom

Pozdrav vsem prisotnim inženirjem

S prijatelji smo naredili DLP tiskalnik in sicer s projektorjem pod posodo s polimerom, svetlobo pa lomimo z zrcalom do posode s fotopolimerom.

Ker se nam je mrežica po par printih ukrivila (najbolj primerna, ki prepušča kisik pa stane 2400 €/m^2), smo začeli z idejo upside-down in sicer projektor nad posodo, izdelek pa se spušča vedno globje v tekočino, namesto da raste iz nje.

Prihajamo pa do nekaterih neznank. 1. do sedaj smo uporabljali nanodlp SW na Raspberry PI 3, kjer se sam prek wifi parametrov nastavil prvo plast in sam dvigal. Sedaj ne vemo kako nastaviti začetno točko, da bo potopna plošča tik pod gladino. (Mogoče uporablja kdo drugačen SW kjer je to lažje nastavit? ideja o creator workshopu mi ni ušeč, saj potrebuješ računalnik poleg 3D tiskalnika).

2. Želimo doseči kontinualni način delovanja, sepravi brez loput, ki "pobožajo" polimer po površini, ali nagibanja posode, da se polimer lepo razporedi.

Ima kdo idejo? obstoječo rešitev? namig kako?
Pripenjam slike obstoječega tiskalnika in 3D model novega.



DLP_stran.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  79.26 KB
 Pogledana:  0 krat

DLP_stran.PNG



IMG_20170621_143415.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.13 MB
 Pogledana:  9 krat

IMG_20170621_143415.jpg



_________________
Vsak začetek najde svojo pot
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2017 3:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da malo poročam:
Lesenjača je doživela zamenjavo stekla z 4mm debelo aluminijevo ploščo prelepljeno s kapton trakom, premazanim z ABS "džusom".
Pločevina je bila rezana z velikimi škarjami. Zaradi strižnih sil je opazna rahla ukrivljenost (vbočenost/izbočenost v sredini). To se pozna tudi pri (nekaterih) printih kvalitete tiska v prvih plasteh. Odvisno o lokacije postavite "printa".
Če bo do tega prišlo, bo naslednja plošča rezana z nihajno žago.

Opazno pa je še nekaj drugega. Aluminij je boljši toplotni prevodnik in to se pozna tudi na grelni mizi. Če termistor izmeri temperaturo grelne posteljice 100°C, se z brezkontaktnim infrardečim merilnikom na površini Al plošče izmeri 108~111°C. Pri steklu je bila ta temperatura, merjena na isti način višja mogoče le 1~2°C. Kar pomeni, da se toplota grelne mize hitreje odvaja.
Če kapton ni premazan z "džusom", print praviloma odstopi.

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2017 10:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A ima kdo povezavo oz. datoteko zadnje posodobitve firmwera za društveni 3Dp.
Tiskalnik je "original" z ogrevano mizo brez kakršnih koli nadgradenj.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2017 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj mora biti na našem forumu, nekje v eni od tem 3D Tiskanje.
Verzij je bilo kar nekaj.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.42
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2017 2:04 pm    Naslov sporočila:  Zadnja verzija posodobitve Firmwera je 1.1.0 RC3 Odgovori s citatom

Pozdrav Dorijan,
zadnja verzija Firmwera je menda 1.1.0 RC3.
Če se ne motim, je to zapisal JAKA57.

LP
s51zg/Janez
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 18, 2017 2:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnja verzija 1.1.4, vendar jo boš moral sam skonfigurirati. Kako, lahko najdeš na našem forumu, nekaj je napisanega tukaj, na netu pa lahko najdeš tudi builderje za firmware, kot npr. ta.
Je pa od tega že kar nekaj časa, kar smo to počenjali Brick wall .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 19, 2017 10:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Zadnja verzija 1.1.4, vendar jo boš moral sam skonfigurirati. Kako, lahko najdeš na našem forumu, nekaj je napisanega tukaj, na netu pa lahko najdeš tudi builderje za firmware, kot npr. ta.
Je pa od tega že kar nekaj časa, kar smo to počenjali Brick wall .
Na FE je začel zafrkavati ta printer in ko sem se ga lotil urejati sem ugotovil da nima še niti 10mm pomika extruderja in upoštevanja končnih stikal med ročnim pomikom.

Tu na forumu je pa N tem z N stranmi, Git-hub pa tudi ima preko 4000 forkov tako da ne vem kje bi iskal firmware za našega.

@Jaka57 imaš mogoče še kje na računalniku zanjo skopilano verzijo?

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 19, 2017 2:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom pogledal, če se mi še kje valja.
Od mojega pa ne no ok, ker je Z navojna palica z manjšim navojem.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 19, 2017 4:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne bom trdil za 100% , ma mislim da smo uporabljali od carkota FW

https://github.com/Carko/Marlin-Elektronik
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 19, 2017 8:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preglej tole temo, ima samo 14 strani, bo lažje, kot meni pregledovati nekaj čarunalnikov, kajti tudi slučajno se ne spominjam več,
na katerem sem prevajal in kateri je tisti pravi za originalno navojno palico društvenega tiskalnika, kajti na koncu sem prevajal samo
še za svojega, na katerem imam t.i. linearni stepper motor, ki ima bistveno drugačen korak, kot originalni društveni in bi moral pregledati
vse datoteke marlina (Configuration.h, Configuration_adv.h in še katera), da bi ugotovil, katera kompilacija je za mojega, katera za original in katera za RAMPS,
slednjega sem tudi prevajal za testiranje in na prošnjo nekaterih uporabnikov.

Še nekaj, ali ni bil ta tiskalnik podarjen FE?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 20, 2017 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Preglej tole temo, ima samo 14 strani, bo lažje, kot meni pregledovati nekaj čarunalnikov, kajti tudi slučajno se ne spominjam več,
na katerem sem prevajal in kateri je tisti pravi za originalno navojno palico društvenega tiskalnika, kajti na koncu sem prevajal samo
še za svojega, na katerem imam t.i. linearni stepper motor, ki ima bistveno drugačen korak, kot originalni društveni in bi moral pregledati
vse datoteke marlina (Configuration.h, Configuration_adv.h in še katera), da bi ugotovil, katera kompilacija je za mojega, katera za original in katera za RAMPS,
slednjega sem tudi prevajal za testiranje in na prošnjo nekaterih uporabnikov.

Še nekaj, ali ni bil ta tiskalnik podarjen FE?
OK. Hvala ti za to
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 28, 2017 1:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malce pozno, če še potrebuješ napiši v to temo, bom pobrskal v mojem računalu, kaj sem jaz dal notri kot nadgradnja za ogrevano mizo (ostalo imam original)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Minimal
Član
Član



Pridružen-a: Pet 31 Avg 2012 10:03
Prispevkov: 66
Aktiv.: 0.47
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2017 9:37 am    Naslov sporočila:  DLP Odgovori s citatom

Družba, na predhodni strani sem objavil nekaj v zvezi z DLP tiskalnikom. Je že kdo "napredoval" iz fdm v DLP?
_________________
Vsak začetek najde svojo pot
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
runothedog
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2015 22:07
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.15
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2017 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo.

Kaj uporabljate za shranjevanje filamentov (preprečevanje vpijanja vlage)?

Hvala.

Pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2017 2:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pospešena poraba Mr. Green

Sicer pa vkllopiš mizico na 40 in postaviš odprt kolut čez noč gor. Sicer je pa odvisno od materiala. PLA po mojih izkušnjah ni občutljiv.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 97, 98, 99  Naslednja
Stran 98 od 99

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group