www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pomoč pri nakupu GPS trackerja
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mdr
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Dec 2013 0:18
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2013 12:32 am    Naslov sporočila:  Pomoč pri nakupu GPS trackerja Odgovori s citatom

Zdravo!

Za prijatelja kupujem GPS sledilno napravo, vendar pa sem v dvomih, kaj kupiti. Iščem GPS sledilnik, ki podatke sporoča na mobilni telefon - po možnosti z operacijskim sistemom Android. Namen sledilnika je sledenje kolesu v primeru kraje le-tega, torej mora velikost dopuščati možnost montaže v krmilo oz. v drugi del kolesa. Na internetu sem našel kar nekaj takih sledilnikov, vendar pa je njihova kvaliteta po dosedanjih ocenah uporabnikov vprašljiva. Cenovni razred iskanega sledilnika je do 100€.
Zanima me, če ima kdo izkušnje s takimi napravami oziroma če ima kdo informacije iz ''prve roke'' glede delovanja in zanesljivosti teh naprav.
Za vse odgovore se že vnaprej najlepše zahvaljujem.

_________________
lpM
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
botsub
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Avg 2012 21:50
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.72
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2013 12:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče kaj takega:

GPS traccker

Nimam pojma pa, če to deluje.

_________________
-------------------------------------------------------------
Proti neumnosti se je potrebno boriti z vsemi sredstvi! - S52BOT
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdr
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Dec 2013 0:18
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 29, 2013 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, sem gledal tudi tega, samo nevem kakšna je zanesljivost delovanja...
Zanima me predvsem, če ima kdo izkušnje s tovrstnimi sistemi Smile

_________________
lpM
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2014 11:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi mene zanima za avto....

Sem gledal na ebayu, so nerealno poceni - 15€

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.66
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2014 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

android: Realtime GPS Tracker
_________________
Lep pozdrav!


Nazadnje urejal/a siljo Ned Maj 25, 2014 9:07 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2014 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damo je napisal/a:
Tudi mene zanima za avto....

Sem gledal na ebayu, so nerealno poceni - 15€


http://www.ebay.com/itm/301152195244

Tega pričakujem v naslednjih dneh in če se bom spomnil, bom poročal, kako deluje Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RUros
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Mar 2006 22:26
Prispevkov: 1030
Aktiv.: 4.69

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 8:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:


http://www.ebay.com/itm/301152195244

Tega pričakujem v naslednjih dneh in če se bom spomnil, bom poročal, kako deluje Wink


Točno takega imam. Zadeva glede na ceno deluje presenetljivo dobro (vsaj meni). Je pa težko dobiti dva identična trackerja, ker se jim verzije očitno precej spominjajo Twisted Evil . To se potem vidi predvsem v malenkost drugačnih ukazih.
Nastaviš in javlja pa lahko vse živo: alarm ob premiku, alarm ob tresljaju, geofence, SOS alarm, low battery alarm, gprs tracker. In zanimivo je, da vse to zares deluje.
Pogrešam edino to, da bi tracker sam oddajal koordinate na PC ko bi se začel premikati in prenehal s pošiljanjem, ko se ne bi več premikal. Software namreč omogoča samo periodično pošiljanje koordinat (Software na PC polla GPS tracker).
Kar se točnosti tiče, se nisem obremenjeval, dokler sem videl, da je GPS koordinata bila zapisana na cesti, po kateri sem se peljal (nikoli ni sekal mimo oz. cik-cak).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.66
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 9:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pri teh sledilnikih bi bilo dobro imeti dodaten vklop "pri premikanju/tresenju" in izklop pri "mirovanju"! Namreč avtonomija baterije je problem! Tale vidim, da ima le 800mAh, pa še to je po moje vprašljivo, ker je vse skupaj tako nizkocenovno!
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RUros, mogoče lahko daš še kak odgovor iz prve roke:

- lahko zadevo priklopiš na akumulator?
- če nastaviš alarm na premik, kam ti to javi? SMS, nato pa lahko preko pametnega telefona in mobilnega omrežja pogledaš na zemljevid, kam se avto pelje?
- kako napravico vklopiš/izklopiš
- predvidevam, da naprava ne sme biti nekje skrita zaradi sprejema signala. Ima mogoče zunanjo anteno?

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RUros
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Mar 2006 22:26
Prispevkov: 1030
Aktiv.: 4.69

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 10:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damo je napisal/a:
RUros, mogoče lahko daš še kak odgovor iz prve roke:

- lahko zadevo priklopiš na akumulator?
- če nastaviš alarm na premik, kam ti to javi? SMS, nato pa lahko preko pametnega telefona in mobilnega omrežja pogledaš na zemljevid, kam se avto pelje?
- kako napravico vklopiš/izklopiš
- predvidevam, da naprava ne sme biti nekje skrita zaradi sprejema signala. Ima mogoče zunanjo anteno?


Sledeče velja za napravo katere link je zgoraj (TK102).
-Zadeve ne moreš priklopit na aku (lahko pa priklopiš na aku sorodni model trackerja, ki ima tudi zunanje antene).
-Alarmi se javljajo na PC oz. na telefonsko številko, odvisno v katerem načinu je tracker (če je v načinu GPRS se alarmi sporočijo na PC software, če je v načinu Tracker se alarmi sporočajo na SMS).
-Ko je javljen alarm so zraven tudi koordinate, v času ko je bil alarm aktiviran. Poleg je tudi link na google maps s temi koordinatami. Aktiviran alarm je potrebno resetirati, saj se periodično pošilja (3min.).
-Napravo vklopiš s pritiskom na gumb na napravi.
-ta model nima zunanje antene.

Če hočeš videti, kako se avto pelje, je potrebno dati tracker v način GPRS in na PC software nastaviti periodično odčitavanje koordinat. PC si jih shranjuje in kasneje lahko predvajaš pot.
Spodaj je priponka, kako izgleda PC software, in kaj se da nastavljat trackerju.



gps tracker.jpg
 Opis:
GPS Tk102B
 Velikost datoteke:  678.38 KB
 Pogledana:  63 krat

gps tracker.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2014 11:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
damo je napisal/a:
Tudi mene zanima za avto....
Sem gledal na ebayu, so nerealno poceni - 15€

http://www.ebay.com/itm/301152195244
Tega pričakujem v naslednjih dneh in če se bom spomnil, bom poročal, kako deluje Wink


Danes dobil in res na hitro stestiral - neverjetno ampak za kar jaz rabim deluje.
Na hitro sem vstavil SIM kartico in ga odnesel pred hišo.
ker sem pozabil GSM v hiši sem šel po njega in po poti napisal SMS "smslink123456" in Že sem imel lokacijo - približno po dveh minutah od prvega! vklopa Applause

Sedaj moram dobiti še najcnejši paket za 10-50 SMSjev na mesec in "mobitel" pokritostjo.

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2014 8:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če mislite to imeti kot sledenje vozilu v primeru kraje, je skoraj brez veze. Vsak tat danes ima GPS in GSM jammer. Je kdo pomislil na to?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2014 1:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne bo v avtu - bo v prenosnemu električnemu pastirju z sončno celico, ker sta dva njegova predhodnika čudežno izginila Wink
Med 250€ in 20€ je pa kar opazna razlika Cool

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2014 1:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi to kradejo? d'oh!

Pa sem mislil, da taka roba ni zanimiva...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2014 2:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
Ne bo v avtu - bo v prenosnemu električnemu pastirju z sončno celico, ker sta dva njegova predhodnika čudežno izginila Wink
Med 250€ in 20€ je pa kar opazna razlika Cool


mercury switch in 150dB alarmna sirena Mr. Green

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group