www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ScanChannelsBDA na rPi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.33
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 09, 2014 8:35 pm    Naslov sporočila:  ScanChannelsBDA na rPi Odgovori s citatom

Zdravo!

Ker je iskanje UHF kanalov zmeraj aktualno, mi je na idejo šinilo, da bi v naslovu omenjen programček poganjal na rPi-ju.

Zadevo sem si nekako zamislil takole. Vse bi se poganjalo iz 12V baterije preko kakšnega regulatorja, ki bi imel še 5V izhod. Na to baterijo bi priklopil majhen zaslon z s-video vhodom in po možnosti še avdio vhodom. Te vhode bi povezal na izhode rPi-ja, v USB bi zataknil kompatibilno malo tipkovnico z sledilno ploščico na drugega pa kompatibilen BDA sprejemni ključek. Vse bi lepo pospravil za zaslon, iz sprejemnega ključka bi pa še napeljal avto anteno z ojačevalcem, ki ravno tako deluje na 12V?

Vprašanje. Ali bi to funkcioniralo in če bi kakšno programsko opremo priporočate? Sam sem za osnovo planiral, da bi se na flash kartico za rPi inštaliralo npr. z nLite okleščene XPje, da bi poganjalo samo še nekaj v naslovu omenjeno podobnih programov.

Hvala že v naprej za kakšne namige oz. predloge. Kot povdarjam je zadeva zgolj še v glavi in je časovno vprašlivo, če bo prišlo do realizacije.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pRimo87
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Feb 2014 14:57
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.25
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2014 3:12 pm    Naslov sporočila:  Re: ScanChannelsBDA na rPi Odgovori s citatom

kobranka je napisal/a:

Vprašanje. Ali bi to funkcioniralo in če bi kakšno programsko opremo priporočate? Sam sem za osnovo planiral, da bi se na flash kartico za rPi inštaliralo npr. z nLite okleščene XPje, da bi poganjalo samo še nekaj v naslovu omenjeno podobnih programov.


Živjo

Mislim ,da lahko na rPi inštaliras samo prirejene linux distribucije. Na okleščene XP-je lahko pozabiš. Moraš poiskati program ,ki ti bo ustrezal in deluje na Linux-u.
Drugače kar se hardwera tiče bi bilo izvedljivo.
Najlažje ti bo če po netu poiščeš podoben projekt in pobereš kar pride tebi prav.
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.33
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 13, 2014 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo se razmišljal. Doma sem našel neko majhno matično ploščo, ki deluje tudi z windows XP vendar premore zgolj 500 MHz in 256 MB RAMa.

Imam tudi dve sliki windows XP Lite vendar z nobeno nisem zadovoljen. Pri eni različici recimo, da deluje inštalacija gonilnikov in programja medtem, ko pri drugem še to bolj ne kot ja. Pri obeh različicah pa nimam izbire med qwertz in qwerty tipkovnico, zmeraj je na voljo samo druga verzija čeprav se po večini uporablja samo prva verzija in so zato znaki pomešani.

Zanima me na katere točke moram paziti pri uporabi programa nLite oz. RT7Lite, ko spreminjam inštalacijsko ISO sliko, da bom imel na koncu možnost izbire tipkovnice in jezika?

PS: verjetno bo tema postala bolj primerna za v podforum „MS Windows razprave”, če jo moderator lahko premakne tja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group