www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popoldanski S.P. , siva ekonomija, delo na črno, ...
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 02, 2014 9:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.88
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 02, 2014 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kroko je napisal/a:
Če študiraš imaš lahko popoldanski s.p.
Če pa pavziraš moraš plačati polne prispevke.


uradno ponavljam ... sicer pa pišem diplomo ker na višji šoli ni statusa absulventa ampak smo vsi šli ponavljati da smo obdržali status torej kot razumem se lahko ognem polnim prispevkom.

se pravi je strošek popoldanskega s.p. zame cca 70€ / mesec in seveda dohodnina konec leta na dobiček

_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 03, 2014 8:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ti osnovno zdravstveno zavarovanje že nekdo plačuje, lahko odpreš "popoldanski" sp. Kot študentu s statusom, ti zavarovanje krije država torej lahko odpreš. Kot je rekel Kroko, ko statusa ni več, postane polni SP.

S tem, da ne pozabi, pti SPju nastaja nek prihodek, torej je tu tudi dohodnina, starši te ne morejo več uveljavljati v olajšavo in še kaj se verjetno najde.

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tonny
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Dec 2009 11:57
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.66
Kraj: Vrhnika - MS

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2014 11:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali ima kdo izkušnje z delom od doma?

Zanima me, kaj vse je potrebno storiti, da lahko redno zaposlen delavec del svojega dela opravlja od doma? Kako je (pravno) z varnostjo pri delu, kako s povračilom stroškov za elektriko, ogrevanje, itd., in kako s potnimi stroški, ki bodo odslej vsebovali le nekaj prevozov mesečno? Ali za to vrsto dela obstaja posebna pogodba o zaposlitvi oziroma kako ugoditi inšpektoratu za delo, da ne nastanejo težave?

Veliko vprašanj... Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2014 5:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si redno zaposlen in bi rad za tvojega delodajalca delal od doma, je to le stvar dogovora med tabo in delodajalcem. Kraj opravljanja dela določita v pogodbi sporazumno npr. na firmi v pisarni, pi tebi doma ali kje drugje.

Če je njemu in tebi OK, lahko delaš tudi iz hotela v Mehiki (kot smo pred časom slišali v medijih). Vem tudi za možaka, ki je "IT guy" za eno firmo v Sloveniji, dela pa iz (se mi zdi) Grčije, kamor se je preselil, ko je žena tam dobila službo.

Potne stroške je delodajalec obvezan plačevati le za dejansko pot na kraj opravljanja dela, kadar je ta pot daljša od 1km, tako da za pot od spalnice v dnevno sobo ne pričakuj nič. Če boš shandlal za elektriko, vsaka čast, a dvomim, ker se že na samo delo od doma še vedno gleda kot privilegij.

V vsakem primeru je dobro, da se dogovorita tudi kdaj je prisotnost obvezna, pogostost javljanja na firmi (elektronsko in fizično), čase obvezne dosegljivosti, pa tudi merila za uspešnost dela. Vse tudi vržita na papir kot pogodbo ali aneks k obstoječi pogodbi o zaposlitvi, da ti ne bo kasneje česa očital.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2014 8:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tistim, ki je glavno delo zgolj z računalnikom bi lahko že v štartu delali od doma, pogoj je še edino stabilen internet.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GUMY
trgovec



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2010 11:03
Prispevkov: 464
Aktiv.: 2.82
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 09, 2014 8:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem 9 let delal od doma. Vse je stvar dogovora. Sem pa načeloma prav tako imel določen delovni čas, delodajalec mi je plačal nekaj za stroške elektrike, telefona, interneta.. Potni stroški pa seveda tisto kar sem dejansko prevozil (občasno v firmo, kakšen teren,..)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tonny
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Dec 2009 11:57
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.66
Kraj: Vrhnika - MS

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 09, 2014 11:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uf, najlepša hvala za konkretne odgovore! Waldo, hvala tudi za vse nasvete kako se zadeve sploh lotiti.

Torej za delo od doma ne potrebujem nič, razen dogovora z delodajalcem, katerega je zaradi možnih kasnejših zapletov pametno spraviti na papir kot pogodbo (ali aneks k pogodbi o zaposlitvi). Presenetljivo preprosto glede na birokratski sistem na katerega so nas navadili.

Fiksnega delovnega časa moje delo sicer ne zahteva, a sem se ga "prisilno" že navadil, tako da bo verjetno ostal.

Je pa tudi pri meni razlog za delo od doma selitev. Ne v Mehiko ali Grčijo, ampak "le" na drug konec Slovenije. Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2014 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče bo koga zanimalo.
Če imaš popoldanski s.p. in si zaposlen v tujini se lahko rešiš plačevanja prispevkov. Le v državi, kjer delaš moraš pridobiti obrazec A1. V Italiji je trajalo skoraj pol leta, da sem prišel do njega. Ampak se izplača Smile

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirko_77
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Feb 2014 16:39
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 27, 2015 12:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

pred kratkim sem odprl s.p. (pisarniško delo), sedaj kar sem prebral tukaj vidim, da ne potrebujem varstva pri delu ampak le izjavo o varnosti z oceno tveganja. Ko sem začel nekoliko gledati podjetja, ki se s tem ukvarjajo sem naletel na tegale - http://www.projekt-varnost.si/ocena-tveganja/.
Na njihovi strani vidim, da izjava o varnosti z oceno tveganja stane 120 € + DDV, saj nimam nobenega zaposlenega, vendar ne vem ali je ta cena visoka ali ne. Veliko je takšnih, ki na svoji spletni strani sploh nimajo napisanega cenika, tako da težko cene primerjam med seboj.

Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 27, 2015 3:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Visoka, ker si to lahko spises sam ... Wink Poslji mi tvoj mail na pm, pa ti zvecer posljem osnutek. Je povsem ok za pisarnisko delo ali kaksno programiranje itd.

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JožeKsLo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 07 Jan 2016 20:49
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2016 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo vsem! Na netu je polno vsebin na temo s.p.jev, dohodnin, prispevkov itd. ... Seveda je 3/4 marketinških poizkusov "želite izvedeti več ---> kliknite tukaj..." Very Happy ... skratka, tale članek http://novipodjetnik.si/popoldanski-s-p/ in pa še en gospod iz Ajpesa na forumu od podjetnikov sta najbolje razjasnila zadeve... Applause

LP J

_________________
" Simpl' je tanajtabol' "
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2022 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je morda kdo zasledil, ali se bo za "popoldance" (normiran s.p.) po novem kaj spremenilo?
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2022 8:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da. 40% namesto 80% normiranih stroskov, isto tudi, ce imas nad 25k prihodka se razlika steje tako.
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2022 9:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se pravi 4% gre na 8. Še vedno ugodneje kot 50 s podjemno pogodbo. Prispevki ostanejo približno isti, predvidevam....
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 6 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group