www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kritika
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Matej79
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 21:15
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.24
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@S57UTE: Desert Eagle .50 je neverjetno učinkovito sredstvo za primerke tvoje vrste. Glede na to, da ti še s tem kosom orodja ne bo uspelo samemu, naj ti dam topel prijateljski nasvet: cev trdno pritisni na čelo, preden pritisneš na petelina. Ampak ker je za pričakovati, da ti itak ni jasno kam mora biti kaj obrnjeno, naj te potolažim, zaklep ima tako močan povratni sunek da bo z lahkoto opravil s tvojo lubenico, le dovolj blizu moraš držati Pray

Nazadnje urejal/a Matej79 Čet Maj 22, 2014 6:59 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še z moje strani ena kritika.

Članek »Prvi koraki v RF tehniki I« mi je bil tako všeč, da sem se odločil, da bo tale oscilator prvi sklop moje prve radioamaterske radijske postaje.

Sedaj pa kritika, glede na število sklopov, ki so potrebni za radijsko postajo in frekvenco izhajanja revije ugotavljam da nebi bilo nič narobe, če bi bila cela številka posvečena vsem sklopom
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Khm. Ok, človek je res nekoliko siten in jaz sem vedno mnenja, da če ti neka družba ne ustreza se z njo pač ne družiš. Ni nobene potrebe po takemu trollanju.

Ampak, neglede na to, kako je nekdo lahko nadležen, je to kar je iz sebe spravil Matej79 skrajno neokusno in neprimerno. Moderatorji, brez zamere, tudi če je "avtor" teme brezobrazen in najedajoč osebek, nebi smelo biti dopustno, da na forumu obstajajo sporočila kot je zgornje.

Trajno "Odpravljanje" drugače mislečih načeloma ni demokratična poteza. Prvi člen ustave RS bi imel marsikaj povedati o temu.

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@ BluPhenix

Eh ti pač ne zastopiš Štajerca. Cool Ampak to je sedaj zelo blaga oblika. Pred štiridesetimi in več leti, bi kak "Matej" takemu lastnoročno razčesnil betico. Del naše, torej štajerske folklore. Upam, da ne bo še tako kmalu izumrla. Je treba še nekaj stvari v tej šentflorjanski dolini poštimat.

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matej79
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 21:15
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.24
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 7:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Apropo folklori, če bi se pacijent širokoustil med nami, bi si zagotovo prislužil Štajersko ikebano. Tako da @bluphenix, verjami, da sem bil prekleto vljuden in zadržan!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vran
Član
Član



Pridružen-a: Pon 02 Maj 2011 11:32
Prispevkov: 92
Aktiv.: 0.59
Kraj: slovenija

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s57ute je zanimiv primerek človeka, ker s svojim izvajanjem odstopa od ostalih. Prav to je razlog, da sem naredil malo psihoanalize:

s57ute je napisal/a:
Oglej si prilagoditve KV yagi anten, ki so narejene z dovodnim kablom zvitim v tuljavo. Povezav ti pa ne bom iskal.
Takle odgovor kaže na pomanjkanje samozavesti. Zakaj? vidi se, da človek nekaj le ve, a je nedovolj samozavesten, da bi to tudi razložil. Istočasno se boji, da bo pri razlagi naredil napako in ga bodo potem pri tem ujeli. Prav to je razlog, da je napisal tudi drugi stavek, z njim namreč misli, da se postavlja nad sogovornike. Pri tem naredi spodrsljaj, saj je prišel v okolje, kjer veljajo tehnični argumenti, ne pa povzdigovnje lastne osebnosti.

s57ute je napisal/a:
Meni je skoda casa za prepricevanje "skoraj prepričanih".
Zal je tule na tem forumu veliko ugibanj , pa precej manj dejstev.
Upam da se bo S55M kaj oglasil in povedal svoje misljenje.
Trije stavki o avtorju povedo kar nekaj.... Prvi stavek služi le temu, da si človek dviguje lastni ego, češ, da je tak silen strokovnjak, da je škoda njegovega časa. Tudi drugi stavek služi istemu namenu, le da se sedaj avtor poskuša povzpeti nad celotno vsebino foruma. Ker se tudi sam zaveda, da je tovrstno početje precej rizično, navede v tretjem stavku osebo, ki naj bi bila v danem okolju karseda verodostojna, a vendar na način, ki daje slutiti, da si tudi to osebo želi podrediti.

s57ute je napisal/a:
Kroko se je vsaj potrudil in poiskal na netu, kako to zgleda.
Tudi jaz sem mislil, da je vseeno, ce je kabel raven ali pa navit.Pri postavitvi natene pri kolegu s52zg, ko smo postavljali KV yagico, pa sem videl, da mora tako biti. Zakaj je tako, naj pa povedo strokovnjaki, ne pa "skoraj prepricani" osebki. Na novo izumljat toplo vodo se mi ne da, je vcasih tudi predrago.
Tole v prvem stavku seveda ni pohvala Krokotu, temveč graja in argument za podreditev vseh ostalih. Istočasno se vehementno opraviči vsem ki ne vedo, češ, saj tudi sam nisem vedel. Še en način kako se postaviti nad pričujočo publiko. In kot že poprej, tudi sedaj ne more mimo tega, da bi ne navedel kolikor toliko eminentno referenco, tokrat v obliki s52zg. Pri tem seveda naredi majhen tehnični spodrsljaj v obliki KV jagice ?! Takoj v naslednjem stavku pa se zopet povzdigne do nivoja, ki mu omogoča, da loči strokovnjake od "skoraj prepričanih". Zaključek je zelo zanimiv, saj konča s preizkušeno floskulo, ki ji sicer ni kaj oporekati, a žal po vsebini ne sodi v kontekst.

s57ute je napisal/a:
Mejdun ste cudni tipi v Butalah. Dajte si mal pomagat med seboj.
Se mi zdi da vas je vsaj 1/4 iz Butal Very Happy
Tole je post na dogajanje dveh novih uporabnikov, ki imata le po en samcat post. Tu si lahko da duška, saj ima že nekaj staža, pa nadiranje je celo nekako v splošnem duhu foruma.

s57ute je napisal/a:
Bilo je vprasanje, ce je kaj razlike v kablu zvitem v kolut ali ce je odvit.
Razlika je , je pa odvisno za kaj se to navitje uporabi. Lahko je samo
visek kabla pod mizo, ki povzroca izgube in se kaj vec.
Kaksna je bila pa tista yagica ne vem, bila je tovarniska in v navodilih
je pisalo, kako narediti priklop .
73 Marjan s57ute
Tekst nedvomno prikazuje lastno ne samozavest, saj se avtor skriva za tovarniška navodila.

s57ute je napisal/a:
Releje se ne uporablja za preklop moci , ker ima samo 1 vzmet.
ISKRA kontaktorji so obup, meni je nov zdrzal samo cca 40 ur.
RK CN16 mi pa v isti funkciji drzi ze 15 let, vsi kontakti vezani vzporedno.
Vzemi mocnejsega in povezi kontakte skupaj, ce mas 1 fazo.
73 Marjan s57ute
Poizkus podtikanja osebnega mnenja. Rezultat naj bi bil visoko strokoven odgovor podkrepljen z 15-letnimi izkušnjami. Poskus ni uspel - že v naslednjem postu ga je lojzek razkrinkal. Verjetno je precej bolelo.

s57ute je napisal/a:
Pred davnimi leti so Frana Milcinskega - Jezka vprasali koliko ljudi dela na RTV ?
Odgovor je bil cca 10% . A se je kaj spremenilo od takrat, pa ne vem.
Meni postar reklame prinese v nabiralnik , ne rabim TV-ja da jih gledam .
73 Marjan s57ute
S tehničnega področja se raje preseli na družboslovno, kjer se počuti nekoliko varnejšega, saj uporabi reklame, ki so več ali manj nadležne vsem.

s57ute je napisal/a:
vzmet , kondi in trafo
Povsem premalo podatkov, da bi lahko podal analizo tega dela. Težko je reči, da se gre tule za namerno provokacijo, prej bi rekel, da je v igri pomanjkanje znanja. VolkD tega seveda ne dojame, saj se trudi dokazati, da je tako zvit kabel pravzaprav transformator in mu vzmet dvigne pokrovko.
VolkD je napisal/a:
A si ti samo butast strojnik, al se se pa mene spravil zaje*avat !
Od tu dalje pa imamo izjemno zanimivo dogajanje.
Najprej v prvih minutah izjemno prizadet ego - skoraj tema na oči. In odgovor je:
s57ute je napisal/a:
oba troje
Skoraj 40 minut je potreboval, da je ugotovil, da je nasedel provokaciji. Prizadet ego ali ne, VolkD je le človek z eno najmočnejših osebnosti na forumu. Direktna konfrontacija je torej čista neumnost. Treba je izvleči to kar se izvleči da.
s57ute je napisal/a:
A si ti samo butast strojnik.....
HVALA Sad
S tem torej poskuša opravičiti svoje prehitro tipkanje, pri tem pa zagreši novo napako. Dokaže namreč, da ga del stavka, kjer je direktno vprašan, če se je spravil zaje*avat, sploh ne moti.

No tokrat tudi VolkD naredi neumnost in se spravi razlagat, da je v svojem odgovoru dal možnost izbire !! Pa to še ne umiri pokrovke, zato mora razložiti, svojo bolečino še v naslednjem postu.
Celotno dogajanje jasno vzbudi v večini forumašev neodobravanje in celo nekaj jeze do s57ute, a jim je hkrati zabavno videti dvignjeno pokrovko na glavi moderatorja.
s57ute spozna, da je šel predaleč, iz sebe poskuša narediti mučenika:
s57ute je napisal/a:
Samo se za 1 uslugo te prosim IZBRISI ME - LEPO PROSIM !!!!!

Ker je VolkD medtem že ugotovil, da se z dvignjeno pokrovko na glavi ni pametno dajati, se pametno umakne in pusti razvoj stvari času. s57ute pa provocira dalje.
s57ute je napisal/a:
da vam ta BUTASTI ne pokvarimo povprecja Evil or Very Mad

s57ute je napisal/a:
CAKAM Pray
Ker se nihče ne zmeni zanj, si seveda stvari razlaga napak. In nadaljuje:
s57ute je napisal/a:
ocitna sva tukaj ze 2 butasta strojnika - izjava volka
Poskuša še enkrat dvigniti pokrov moderatorju, a neuspešno.
s57ute je napisal/a:
Ocitno je tale PRAVOPISNI FORUM ZA ELEKTRONIKE se vecji sekret, kot sem mislil.
Bana bom vesel , upam da bo za vedno, ker je tole izguba casa !!!
No s temle dokončno izgubi kakršne koli simpatije med soforumaši. Naslednja poteza pa je tudi zame povsem nerazumljiva:
s57ute je napisal/a:
Pregledal zbornik in vse revije.
Takoj potem vse izbrisal , skoda diska.
Ugotovil zakaj so samo v pdf formatu.
Ker je skoda vsakega papirja.
Ce bi se tiskalo priporocam papir , ki dobro vpija vlago.
Se bo lahko uporabilo vsaj za lupljenje krompirja Smile
Tega se z normalnim logičnim sklepanjem, kako se zdrav človek obnaša, ne da razložiti.

Izjava razburi tudi sicer zadržanega frenkija, ki za čuda ne reši problema na njemu običajen način z banom, temveč pozove avtorja na osebno srečanje.
Nič od tega !
s57ute je napisal/a:
Zanimivo
Kako sem vam motec, pa me nocete ne banat , ne izbrisat.
Sem vas lepo prosil , ker nocem biti v vasi druzbi !!!
Ocitno rabite nekoga, da se znasate nad njim in sebe povelicujete.


Šele tu sem pravzaprav dojel to, kar bi moral pogruntati že zdavnaj. Zadnji stavek razkrije to, kar mi je bilo cel čas nerazumljivo. Neizpolnjena potreba za priznanjem.

s57ute je bolan človek. Je človek, ki je v svojo bolezen padel zaradi meni neznanih vzrokov. Videti je, da se mu je nekaj hudega zgodilo, ali pa se mu še dogaja. V lastnih očeh je žrtev, ki se mu je zgodila krivica, ali pa se mu še dogaja. Ta situacija ni kratkotrajna, temveč traja in traja. Ker krivica, ki jo je doživel ali jo doživlja, ni bila razkrita in popravljena, človek še vedno potrebuje in hlepi za eno od dveh stvari; lahko tudi za obema - priznanje, zadoščenje. Iz tega izhaja njegova potreba, da bi se prikazal kot žrtev. Da bi bil kot žrtev viden tudi ostalim. Da bi na tak način dosegel neko zadoščenje pri vsaj nekaterih ljudeh.

Vem, da tole ni najbolj primeren način za komunikacijo pri tovrstnih težavah, a je žal edini možen. s57ute, želim, da čim prej poiščeš strokovno pomoč.

Ekipi foruma in ostalim bi priporočil, da njegove prispevke, ki niso strokovni v popolnosti ignorirate.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2014 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s57ute je napisal/a:
Zanimivo
Kako sem vam motec, pa me nocete ne banat , ne izbrisat.
Sem vas lepo prosil , ker nocem biti v vasi druzbi !!!
Ocitno rabite nekoga, da se znasate nad njim in sebe povelicujete.


Oja, želja se ti je izpolnila. Za retardirance, ki nimajo ja...c za osebni pogovor in se petelinijo na tak način nimam ne časa in ne volje.

Uživaj v družbi sebi enakih, v moji nimaš kaj delat.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 9:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Uživaj v družbi sebi enakih, v moji nimaš kaj delat.


Frenki - napačno si napisal !

Pravilno bi bilo: Uživaj v družbi sebi enakih, v naši nimaš kaj delat. !

s57ute: »Blagor ubogim v duhu, kajti njihovo je nebeško kraljestvo« Whistle

Pa "Srečno Kekec"

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej, ker je štajerc nekoga pozval k samomoru je vse ok. Dobro vedet.
_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matej79
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 21:15
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.24
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s57ute je napisal/a:
Enkratni ste Brick wall
Kje se za vedno izbrisem- ker se to vam ne da ???


Mogoče sem ga pa napak razumel. Laughing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S52U
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Jan 2014 21:18
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.29
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo njegova lokacija:
http://sl.aprs.fi/#!mt=roadmap&z=11&call=a%2FS57UTE&timerange=3600&tail=3600

Lahko bi vsaj APRS ugasnil Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bonus
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2014 22:50
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.97
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2014 11:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Question
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group