www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pralni stroj in zgubljanje živcev
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Dagidigi
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 27 Maj 2014 16:59
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2014 5:11 pm    Naslov sporočila:  Pralni stroj in zgubljanje živcev Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Imam pralni stroj Gorenje, star cca. 15 let in vsaka mu čast, do predkratkim je deloval krasno. Menjava ležaja in gume na bobnu je itak samoumevno. No, zdej je pa začel načenjat živčke. Veliko sem prebral na vašem forumu o podobnih težavah, a nobena ni enaka. Vsaj meni se zdi tako. Ko nastavim program in ga prižgem, začne jemati vodo in med tem naenkrat zablokira vodo in tudi programator oz.njegov motorček ne da glasu od sebe. Če ga "brcnem", za kratek čas zope nadaljuje z delom in potlej ponovno odneha. Lučka na gumbu sveti, a stroj je tiho. Zamenjal sem motorček programatorja, tudi kondenzator, a izboljšanja ni. Prosim za nasvet... Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2014 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse konektorje in kabelske čeveljčke očisti. Poglej sklope programatorja ali je kje kaj ožgano in je slab spoj.
_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Boštjan1979
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Maj 2014 21:05
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.23
Kraj: Slovenske Butale:)

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2014 6:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V podobni težavi je bil pri meni problem slab stik na programatorju.
Lahko pa, da ga tudi sam progremator kaj mrda?

_________________
L.p
Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dagidigi
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 27 Maj 2014 16:59
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2014 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče so res konektorji krivi. Sem jih nmal prežokal pa zaenkrat dela. No ja, enkrat je odnehal, sem mu dal "šus" za uho in je zopet začel. Koliko časa bo delal ne vem, upam, da do konca ciklusa Smile . Mislim, da je tudi s programatorjem nekaj narobe, ker mi že prej na programu 2 (belo perilo - predpranje na 90 stopinjah) ni vzel mehčalca in na zadnji poziciji, ko bi moral zalaufat centrifugo, ni nardil in po končanem ciklusu začel novega na enki (predpranje z bionamakanjem 90 stopinj). Itak, da kliče po novem, ampak ne ravno zdaj.... Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.08
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2014 10:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti ga samo usposobi če lahko, pa naj deluje, takih ni več.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2014 11:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PZUFIC je napisal/a:
Ti ga samo usposobi če lahko, pa naj deluje, takih ni več.


Res je. Zdaj so tišji, varčnejši, napredenejši... Wink

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.08
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2014 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja naprednješi predvsem v življenski dobi. Še vedno gre za boben, ki se vrti.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2014 8:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PZUFIC je napisal/a:
Ja naprednješi predvsem v življenski dobi. Še vedno gre za boben, ki se vrti.

Hm, sicer čisto mimo teme, ampak s tem se pa ne strinjam. Edino, če je bilo napisano sarkastično. Stari pralni stroji so brez težav delovali 15+ let. Današnji imajo življensko dobo dobrih 5 let. Sorodniki so imeli candy pralni stroj, ki je bil v uporabi 30 let.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2014 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sarkasticen je bil pomoje odgovor pred @pzuficevim. Je miislim da hotel pohvalit trpeznost starejsih. Tudi jaz jo lahko, novega bom kupill, ko se starega ne bo dalo vec popravit. Ne glede na tisino, varcnost,....

Nov v 3 letih ne bo prisparal toliko zivcev, kot jih je ta v cca 15-18ih. Pa je*es prisparano energijo, vodo in hrup. + vse ostalo dobro, kar pase novemu pralnemu stroju tiste 1,5 leta, ko dela b.p..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kukrkdu
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Okt 2012 10:19
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.17
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2014 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja se boste smejali,samo jaz sem enkrat doma imel mogoče isti problem.
Pa sem ga malo pretepal,razne vragolije izvajal,na koncu sem programator pošprical z WD40 in dela še danes Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jnz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Mar 2009 22:11
Prispevkov: 112
Aktiv.: 0.61
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2014 10:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi menjava programatorja ni nek bavbav in ni rečeno, da se ne bi splačalo.
Sam imam stroj, ki je star 28 let in je sedaj cca 2 leti upokojen in čaka da bo vskočil namesto novega. Na njem sem zamenjal že marsikaj med drugim tudi kad, ki je sedaj inox, pa tudi programator in vrata.
Problem gorenjevih strojev v taki starosti je ta, da Gorenje noče več prodati rezervnih delov. Enostavno rečejo da za za model nimajo več delov. Da bom konkreten: ko sem vprašal za programator PG701, me je prodajalka vprašala, za kateri stroj gre. Na protivprašanje kaj je to pomembno mi je odgovorila, da za njih je pomembno. Na podatek o tipu stroja je sledil že zgoraj omenjeni odgovor.

K sreči pa obstaja tudi kaka druga firma, ki pa nič ne vprašajo, za kateri model gre.

Lep pozdrav in veliko uspeha pri popravilu.
Janez
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2014 10:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očisti programator, očisti kontakte. Preveri še oksidacijo kontaktov na žicah.
Brcanje in pretepanje je tipični indikator slabih spojev. Voda in vlaga naredita svoje.
Če čiščenje ne pomaga, zamenjaj programator. In na novo nakrimpaj konektorje na žice.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2014 6:36 pm    Naslov sporočila:  Re: Pralni stroj in zgubljanje živcev Odgovori s citatom

Dagidigi je napisal/a:
Če ga "brcnem", za kratek čas zope nadaljuje z delom in potlej ponovno odneha. Lučka na gumbu sveti, a stroj je tiho.


Če malo premakneš vrata začne delati naprej ?
Okvara stikala vrat je pogosta napaka.

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2014 9:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo za info, novo stikalo za vrata stane cca. 15€, nova plata pa cca. 70€.

Seveda je to cena samo za kos, brez dela, itak smo tu na forumu taki, ki sami zamenjamo stvar.

Vprašanje koliko se splača vlagati v stroj, novi stroji so 200€, če menjaš samo to dvoje je že skoraj 1/2 novega stroja, čez nekaj časa boš moral menjat še krtačke, kar je spet 20-30€ na fuš, pa še nenormalno veliko rje imajo te 15 let stari gorenje stroji.

Ko bo spustil dušo naš slovenski stroj, bomo pa kupili turškega. Ja, ima plastično kad, vendar ima tudi 5 let garancije. 600€ v 15 letih, če vsake 5 let kupimo novega.

Takrat je tale naš slovenski stal 1000 DEM, ne sprašujte, zakaj cena v markah Smile na njega pa smo zmetali že kar nekaj denarja in tudi dela. Summa summarum bi lahko takrat kupili stroj najvišjega cenovnega razreda, ob predpostavki, da je najdražji boljše kakovosti in se ne bi toliko kvaril, kot obstoječi. Danes se vsi kvarijo, tudi najdražji lahko crkne z enako verjetnostjo, kot najcenejši. Zato je vsak eur več od 200€ izguba denarja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2014 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja....in tisti stroj za 200 evrov je res kaj vreden...no, seveda, je, če ti ni škoda perila in ti je vseeno, da stroj opere za en k*rac, da pol praška ostane v perilu po končanem pranju, pa še bi lahko našteval. Danes so stroji narejeni tako da delajo kratek čas, dokler je garancija, potem pa adijo.
Sicer sem tudi jaz v fazi nakupa novega, pa se mi trenutno niti sanja ne, kaj naj vzamem... Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group