www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

kosilnica Reform RM 158
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.23
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 10:20 pm    Naslov sporočila:  kosilnica Reform RM 158 Odgovori s citatom

Tole nostalgično kosilnico oživljamo. Večinoma že vse deluje, manjka samo kos, ki poganja rezilo. Če ima kdo dostop do enake ali podobne kosilnice, se priporočam za fotko tega kosa ali informacijo, kje ga dobiti.
Hvala



20140602_134226.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.81 MB
 Pogledana:  6 krat

20140602_134226.jpg



20140602_134241e.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  448.31 KB
 Pogledana:  11 krat

20140602_134241e.jpg



_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile


Nazadnje urejal/a aly Ned Jun 08, 2014 10:38 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
krko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2012 22:19
Prispevkov: 451
Aktiv.: 3.20
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povprašajte na traktor forum.

Ja, tudi to obstaja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dgrude
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Nov 2008 13:44
Prispevkov: 193
Aktiv.: 1.03
Kraj: Velike Lašče

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povprašajte gospoda Lomška, pri njemu dobiš rezervne dele za te kosilnice.
http://www.landwirt.com/rabljena-oprema/si/trgovci,3420,Lomschek-LMBH-GmbH-amp-Co-KG.html
Mislim, da je najbolje, da ga kar pokličete. Govori pa slovensko, tako da morebitno neznanje nemščine ni problem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.18
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2014 11:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Točno enak način vpetja ima (ga je imela?) Gorenje Muta. Mislim, da ne obstajajo več, menda pa nek privatnik še naprej distribuira rezervne dele (?).
Ali kdo ve, kje se še dajo dobiti Mutini rezervni deli???

_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.09
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2014 7:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s59ma je napisal/a:
Točno enak način vpetja ima (ga je imela?) Gorenje Muta. Mislim, da ne obstajajo več, menda pa nek privatnik še naprej distribuira rezervne dele (?).
Ali kdo ve, kje se še dajo dobiti Mutini rezervni deli???


http://struc-holding.com/muta/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.18
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2014 8:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor vem na Muti dobite še vse rezervne dele za njihove stare kosilnice.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dgrude
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Nov 2008 13:44
Prispevkov: 193
Aktiv.: 1.03
Kraj: Velike Lašče

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2014 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Muta mislim da ima drugačen premer osovine, zagotovo pa ima kosa pri muti luknje bolj narazen, tako da bi bilo potrebno zamenjati tudi koso.
V priponki je scan originalne knjižice, v kateri je viden tudi ta del. Potrebnoje paziti, da ta del nima zračnosti, saj drugače potrga vijake ki držijo greben na menjalnik kosilnice.



Rotax-Reform-258.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Rotax-Reform-258.pdf
 Velikost datoteke:  13.99 MB
 Downloadano:  85 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.23
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2014 11:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DGRUDE, hvala za link, sem poklical, pa je kos menda okoli 100 eur. Bom jutri še enkrat, danes imajo praznik.
Knjigica bo zelo prav prišla.

Tudi v Muto sem klical, pa kosi ne pašejo. Je podobno, ampak ne gre.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Ferrarist
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Dec 2013 17:44
Prispevkov: 28
Aktiv.: 0.22
Kraj: ok. Ajdovščine

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2014 10:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pošlji mi mail, jaz sem pred kratkim restavriral RM 258 Super in za očesni ležaj na ekscentru poslal povpraševanje v fabriko Reform...in mož mi je prijazno poslal kompletno kosovnico v PDFju... Mr. Green drugače pa - če se ne motim- se na vijaku zgoraj , prek konusa nastavlja morebiten luft...
_________________
LP, Blaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.35
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2014 10:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
DGRUDE, hvala za link, sem poklical, pa je kos menda okoli 100 eur. Bom jutri še enkrat, danes imajo praznik.
Knjigica bo zelo prav prišla.

Tudi v Muto sem klical, pa kosi ne pašejo. Je podobno, ampak ne gre.

Meccanica benassi, Benassi in Solo so različne firme, ki pa proizvajajo identične kosilnice. Na netu imajo kataloge kosov za različne kosilnice(vendar ne moje seveda) mogoče iz njih dobiš ustrezen kos ampak je le loterija.

Dgrude, tudi iz moje strani hvala saj si nisem sploh predstavljal kako izgleda mankajoči kos na mojem pogonu grebena.

Pogon grebena je seveda že bil pred časom menjan za mnogo močnejšega tako, da na spodnji sliki ni originalen.



Moto benassi.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  479.36 KB
 Pogledana:  21 krat

Moto benassi.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.23
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2014 1:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobranka,
kje je pri tvoji ekscenter?
pri Reform se celotni sprednji del, s pokrivnim plehom vred, premika levo in desno. Os, kjub temu da je okrogla, se ne vrti, samo niha levo in desno.

Lahko narediš prosim še eno fotko prenosa od blizu? na tej fotki ne vidim detajlov.. Hvala!

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.35
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2014 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri moji je original tudi pogonska glava, katere mehanizem se nahaja v oljni kopeli. Princip delovanja bi lahko bil podoben tvoji vendar tu pride na ekscenter medeninasta srajčka ta srajčka pa drsi po nekakšnem vertikalnem žlebu od osi, os pa je nekje na sredini ustrezno obdelana, da lepo nalega v drsna ležaje zgoraj in spodaj skozi to pa gre vijak. Pri menjavi semeringa ta vijak z matico odvijačiš in pobereš oba ležaja zadaj pa odstraniš os z ekscentrom.

No kos, ki manka za pogon klinov tako kot tebi je verjetno zelo podoben. Samo sklepam, ker v spominu je nimam, doma je pa ležalo med šaro.

Slike so slikane s telefonom tako, da je kvaliteta piš me uho.



Pogonska glava grebena.jpg
 Opis:
sestavljena in v kosih
 Velikost datoteke:  503.53 KB
 Pogledana:  2 krat

Pogonska glava grebena.jpg



Pogonska-glava-grebena.jpg
 Opis:
sestavljena in v kosih
 Velikost datoteke:  560.55 KB
 Pogledana:  2 krat

Pogonska-glava-grebena.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.23
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 24, 2014 1:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še nekaj dokumentacije sem dobil, če komu pride prav.
Kosovnice za več modelov in kataloške številke.


Dokumenti so dostopni tukaj. All documents can be downloaded here:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/585046/Reform%20ET%20RM%20158%2C%20158%20Super%2C%20258%20Super.pdf

https://dl.dropboxusercontent.com/u/585046/Rotax-Reform-258.pdf



r.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  40.49 KB
 Pogledana:  26 krat

r.png



Reform ET RM 158, 158 Super, 258 Super.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Reform ET RM 158, 158 Super, 258 Super.pdf
 Velikost datoteke:  1.45 MB
 Downloadano:  181 krat


_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile


Nazadnje urejal/a aly Sre Avg 24, 2016 4:05 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
selmir_Bosnia
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 07 Okt 2014 22:20
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 10:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav svima! Jako mi je potrebna literatura za Reform RM 158, imam problem sa pogonom kose jer iskače iz pogona. Nažalost, forum mi ne dozvoljava da skinem sebi ove kataloge. U čemu je problem?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.23
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 10:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Počakaj 3 dni, napiši še kaj na forum, pa boš lahko Wink
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group