www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Menjava banke - katera?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2014 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gregoral je napisal/a:
- nlb - za fizične ima svoj ca center ( mislim da je strošek že vključen v ceno spletne banke)


Izdaja certifikata se posebej plača - mislim da je okrog 15 eur. Veljavnost pa je 5 let.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 684
Aktiv.: 3.52
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2014 3:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kroko je napisal/a:
Kalkulator mi lahko ukradejo, gesla pa mi ne morejo.


Da ti kakulator sproducira trenutno geslo, moraš vanj vpisati svoje geslo.
Vsaj pri SKB je tako.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2014 3:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BojanR je napisal/a:
Kroko je napisal/a:
Kalkulator mi lahko ukradejo, gesla pa mi ne morejo.
Da ti kakulator sproducira trenutno geslo, moraš vanj vpisati svoje geslo.
Vsaj pri SKB je tako.
Saj ravno to je bistvo, če pridejo in do kartice in do kalkulatorja še vedno ne morejo iti na banko brez gesla, ki ga vpišeš v offline kalkulator.
Za razliko od certifikata, kjer je dovolj, da nekdo preko spleta pride na tvoj računalnik, kjer imaš priročno že prednaložen certifikat in po možnosti še shranjeno geslo, da ne rabi niti tipkovnice "poslušat".

Jaz imam osebni in od d.o.o. račun pri Koprški banki, Na osebnem zastonj internetno bančništvo vključno z predplačniško viso elektron z ločenim računom za spletno nakupovanje. Ampak plačujem pa 1.5€ na mesec pavšalno za dvige na bankomatih.

Poslovni račun z dvema karticama(visa electron busines), vodenje računa + internetna banka je pa 5€ zdaj, ko sem šele prvo leto. Potem bo pa naraslo na 9€.

Kalkulatorček pa samo neseš na banko, ko se ti sprazne baterija in dobiš novega brez plačila(Ne vem kako je glede naslova).

Jaz se z njimi nič ne dogovarjam, tako da glede tega nimam izkušenj. Jim pa štejem pod plus to, da niso v državni lasti.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2014 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:

Moti me to, da se mi lahko nekdo priheka na PC in si ga kopira k sebi in potem mora samo se pogruntati geslo in je v moje računu.
Tako nekako je naredil tisti gimnazijec, ki je hotel od takrat se LB dobiti denar, da jih to popravi, pa so ga tozili, in po nasi zakonodaji tudi obsodili, kasneje je naredil samomor.


Za e-banko imam poseben USB ključek in na njem Firefox portable skupaj s certifikatom. Ključek vtaknem v PC samo če rabim e-banko. Če ključek zgubim, njaditelj še vedno ne ve dveh gesel, kateri imam samo v moji glavi

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2014 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko, preden ti poteče certifikat stopi do upravne enote in oddaj vlogo za zastonj certifikat od sigen-ca, ki pripada vsakemu državljanu RS. Certifikat presnami na kakšno kartico ali usb ključ in izbriši iz računlnika. Pokliči na Abanko in povej, da želiš uporabljat certifikat sigen-ca in oni ga vključijo v nekaj minutah.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2014 7:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SiByte je napisal/a:
gregoral je napisal/a:
Če te zelo skrbi glede certifikata, je možno napisati programček, ki bi ti certifikat namestil za 10 minut recimo iz usb ključka.
Progam bi čakal recimo 10 minut in potem odstranil certifikat.
Oziroma bi ti lahko ponudil možnost podaljšanja za novih 5, 10, 15, ... minut.

LP, Gregor


Spet potrebuješ nekaj zraven tako kot "kalkulatorček" Sad

Pri Raiffeisen banki v Avstriji nimaš nobenih certifikatov ali pa kalkulatorčkov Smile od banke dobiš tri podatke (Up. ime, geslo in pin), pa ti ne more nihče v račun (seveda če nimaš listka na monitorju ali gesla shranjenega v brskalniku)

Dorijan je napisal/a:

Za razliko od certifikata, kjer je dovolj, da nekdo preko spleta pride na tvoj računalnik, kjer imaš priročno že prednaložen certifikat in po možnosti še shranjeno geslo, da ne rabi niti tipkovnice "poslušat".

Poštarca ponuja certifikat na posebnem USB ključku, s katerega certifikata ni mogoče kopirati, le zbrišeš ga lahko s posebnim programom. Za dostop potebuješ PIN, ko pa certa ne rabiš, cukneš ključek ven in je mir.
Seveda pa nisi varen pred raznimi keyloggerji, session hijackerji in podobno nesnago, kot tudi druge metode niso.
Za kar največjo varnost pri spletnem bančništvu si preberite tole. Sicer je "for bussinesses", a so dobri nasveti tudi za uporabo doma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 1:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borisz je napisal/a:
Meni je pri PBS všeč, d aje vsaka pošta tudi njihova izpostava.

Sem se ravno spomnil na en problem kartičnega plačevanja. Položnice je možno plačati že na veliko lokacijah. Ampak, če se ti zgodi, da ostaneš brez cvenka imaš pa kreditno kartico ali ti bodo pri PBSju še zmeraj zaračunali mastno provizijo. Namreč še ne tako zelo stara novica me je pripeljala do tega, da je kartično poslovanje na pošti slabo medtem, ko drugje bi položnice neproblematično plačal tako kot ostalo "špežo." POS terminali so pri PBSu namenjeni samo dviganju gotovine ne pa tudi plačevanju.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75552.99

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, če jo imaš, nimajo pa tega vsi iz različnih razlogov, kot npr. moja sestra, ki pa ima MasterCard kreditno kartico. In pojnt je tudi, da ti odloži bremenitev računa torej, če je scenarij/sila in recimo prazen račun lahko to premakneš v naslednji mesec, kjer pa običajno dobiš ali štipendijo, plačo, penzijo,...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
Za razliko od certifikata, kjer je dovolj, da nekdo preko spleta pride na tvoj računalnik, kjer imaš priročno že prednaložen certifikat in po možnosti še shranjeno geslo, da ne rabi niti tipkovnice "poslušat".


No, no...tukaj si malo dvoličen: namreč, ravno tako ima nekdo na zadnji strani ključka napisano geslo kot ga ima lahko nekdo v računalniku. S tem da če ga imaš v PCju ga mora nekdo najprej NAJTI ( recimo da je shranjen nekje v neki datoteki), namreč če se prav spomnim gesla za klikovo spletno tran ni mogoče shraniti.
Sem pa že na lastne oči videl ključek, od SKB banke, na zadnji strani nalepko in gor napisano geslo.
Kaj je zdaj bolj varno?
Sicer ste pa malce preveliki paniki.

Kobranka: če ima eurocard, ima skoraj zagotovo še eno drugo kartico osebnega računa. Saj eurocard ne more biti edina kartica. Poleg tega je v tem primeru še posebej fino imeti e banko, saj imaš tam potem vpogled v stanje eurocarda.

Glede odloga: zadeva se ti splača samo enkrat, potem pa vleče v nedogled. Namreč, takoj ko dobiš denar, ga porabiš da plačaš zapadle obveznosti, posledično moraš spet jemati na odlog, pa naslednji mesec......itd.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75552.99

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, saj nekako v tem smislu sem mislil, pa malce nerodno napisal. Imaš prav, zadeva se ne splača niti enkrat. Razen če je nekaj res nujno, ko ne gledaš na "splača"...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75552.99

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 11:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

En od razlogov, da sem prodal kombi(poleg tega, da so gradbena dela za delavnico bila nad pričakovanji) je to, da v času, ko bi ga moral registrirati nisem imel več kot 1k€ na računu, kar je nekako čisti minimum že tako, kaj šele če imaš avto.

Za nujne primere mora biti pozitivno stanje na računu. Ne pa računat na to, da si lahko banki še 1 mesec dolžan. Samo mentalno spodnjo mejo si je treba postaviti.
Še v srednji šoli sem si šel na banko dvignit limit iz -400€ na -20€, da niti nisem pomislil, da bi zapravljal denar ki ga nimam.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borisz je napisal/a:
Splača se dati na stran vsak mesec kakršenkoli znesek. Tudi po 10 EUR se po enem letu nabere 120 EUR Wink


Boris, ko ti partner nenadoma ostane brez sluzbe, tebi ne placajo racunov v roku, imas dva soloobvezna otroka in enega vnuka, lahko v par mesecih ostanes brez rezerve.
Ni vedno tako lahko, kot izgleda na prvi pogled in včasih je posojilo nuja.
Sicer nisem v minusu in bančniških legaliziranih kraj z limiti ne podpiram.
Iz Sparkasse so me ravno prejsnji teden klicali, da bodo ukinili avtomatsko podaljsevanje limita in, da naj pridem podpisati, da se s tem strinjam. Odgovoril sem ji, da jih nisem prosil za limit in naj mi ga vzamejo na isti nacin, kot so mi ga dodelili. Sparkasse je dober za osebno uporabo, ker ni plačila provizij za elektronsko plačilo položnic in dvig gotovine na bankomatih drugih bank.
So pa zadnje leto zategnili vse vajeti, kar se kreditov tiče.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group