www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Programiranje radijske postaje Iskra TR40
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vodjaskupine
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Avg 2014 8:39
Prispevkov: 87
Aktiv.: 0.74
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 14, 2016 9:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
Odlično Janez. Zdaj je na voljo kompletna dokumentacija, samo malo je potrebno naštudirati vso zadevo in bo speljalo......
Samo da ne boste prhitro obupali Wink.

LP


Bos sodeloval pri predelavah?

Smile

Dal kaksen suport, da ne odkrivamo mlacne vode
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57j
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Jan 2016 23:01
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.14
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 14, 2016 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Jaz imam kar nekaj postaj TR-40. Spomnim se, da sem eno ali dve rjavi TR-40M testiral in ugotovil, da delata nekje na 157 MHz. Ostale bi bilo potrebno testirati, če delujejo. Če je kdo interesent, jih prodam po malo nižji ceni, kot so na Bolhi.

Ta zeleni TR-40-LO so skupaj z napajalniki, tudi še ne stestirani, namenjeni pa so bolj zbiralcem. Bi jih bilo škoda predelati, saj je na voljo veliko drugih. Imam tudi večjo količino zelenih PTR-100/4, anten in aku pakov zanje. Aku paki so seveda potrebni menjave celic. Na zalogi tudi nekaj polnilcev (zelena , ki nista najprej spraznila in šele nato ponovno polnila imam samo dva) in torbic za nošenje.

Se pa spomnim, kako sem se pred leti namučil s popravilom ene PTR-100/4, sam izdelal škatlo za akumulatorje in anteno. Ne enem od sejmov je Tomaž imel pet anten, ki so v trenutku pošle, jaz sem ostal brez.

PTR-100/4v bom najbrž še danes dal na Bolho.

Imam pa tudi dva TR-45M/C, ki imata angleške napise. Eden je očitno bil v avtu, drugi ima tudi napajalnik iz 230 V.
Za te postaje do lani sploh nisem vedel. Janez, S51ZG ali imaš kaj literature tudi za te postaje? Jaz imam skoraj 200 knjig za vojaške postaje (in Iskrine tudi nevojaške), pa me zanima spisek, kaj imaš ti.

LP Janez, S57J

_________________
LP Janez, S57J
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 14, 2016 2:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vodjaskupine je napisal/a:
arksi je napisal/a:
Odlično Janez. Zdaj je na voljo kompletna dokumentacija, samo malo je potrebno naštudirati vso zadevo in bo speljalo......
Samo da ne boste prhitro obupali Wink.
LP

Bos sodeloval pri predelavah?
Smile
Dal kaksen suport, da ne odkrivamo mlacne vode


arksi je napisal/a:
..................Načrta v bistvu nimam, ker sem delal "iz glave". Če se bo kdo lotil take predelave bom pomagal, kar bom vedel.................




@s57j a imaš mogoče kakšno postajo iskra TR41M?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.42
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 14, 2016 3:38 pm    Naslov sporočila:  Dokumentacija Iskrških RTX-0v. Odgovori s citatom

Pozdrav OC Janez,
Kar se tiče te dokumentacije , je ostalo le še tole:



Dokumentacija.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  97.68 KB
 Pogledana:  3 krat

Dokumentacija.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s57j
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Jan 2016 23:01
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.14
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 14, 2016 8:09 pm    Naslov sporočila:  Re: Dokumentacija Iskrških RTX-0v. Odgovori s citatom

s51zg je napisal/a:
Pozdrav OC Janez,
Kar se tiče te dokumentacije , je ostalo le še tole:


Hvala Janez. To že imam.

Me pa zanima gospod moderator, kaj je narobe z mojimi slikami, da jih je bilo potrebno odstraniti?

_________________
LP Janez, S57J
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 14, 2016 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kdo in kje je kaj odstranil? Vse je tukaj.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s57j
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Jan 2016 23:01
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.14
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 15, 2016 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
..................Načrta v bistvu nimam, ker sem delal "iz glave". Če se bo kdo lotil take predelave bom pomagal, kar bom vedel.................




@s57j a imaš mogoče kakšno postajo iskra TR41M?[/quote]

Pozdravljen!

Ja imam tri TR-41M v konzolah za avto z mikrofoni. Nobene še nisem probal priključiti in vklopiti. Si bom očitno moral spet sposoditi test set za radije in si vzeti kak dan ali dva, da povežem vse vrste teh TR-... z napajanjem, zvočniki in mokrofoni ter stestiram zadeve in si vse skupaj še zapišem zaa v prihodnje.

LP Janez, S57J



TR-41M.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  126.68 KB
 Pogledana:  3 krat

TR-41M.jpg



TR-41m1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  133.97 KB
 Pogledana:  1 krat

TR-41m1.jpg



_________________
LP Janez, S57J
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 15, 2016 2:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s57j je napisal/a:
.......Ja imam tri TR-41M v konzolah za avto z mikrofoni. Nobene še nisem probal priključiti in vklopiti. Si bom očitno moral spet sposoditi test set za radije in si vzeti kak dan ali dva, da povežem vse vrste teh TR-... z napajanjem, zvočniki in mokrofoni ter stestiram zadeve in si vse skupaj še zapišem zaa v prihodnje.
LP Janez, S57J


Hvala Janez. Ti imaš pa cel "arzenal" teh Iskrinih postaj. A si opustošil kakšno skladišče Wink?

Daj malo preveri kaj in kako delujejo te tvoje postaje. Preveri če je katera od TR41M še delujoča. Je škoda, da takole nabirajo prah. Lahko bi jih še uporabili.?
A mogoče veš koliko so imele TR41M postaje frekvenčni korak in koliko watne so bile?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.42
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 15, 2016 6:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz TR41M nimam. Vem pa, da je popolnoma identična TR40M. To je 12 kanalna postaja. Freq. opseg je 144-174 Mhz. Modulacija je freqvenčna. Razmak med kanali je 4.5 Mhz. Napajanje je od 13.5 - 16V Max. Izhodna moč 10W. Toliko o tem.

LP
Janez/s51zg
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s57j
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Jan 2016 23:01
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.14
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 15, 2016 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
s57j je napisal/a:
.......Ja imam tri TR-41M v konzolah za avto z mikrofoni. Nobene še nisem probal priključiti in vklopiti. Si bom očitno moral spet sposoditi test set za radije in si vzeti kak dan ali dva, da povežem vse vrste teh TR-... z napajanjem, zvočniki in mokrofoni ter stestiram zadeve in si vse skupaj še zapišem zaa v prihodnje.
LP Janez, S57J


Hvala Janez. Ti imaš pa cel "arzenal" teh Iskrinih postaj. A si opustošil kakšno skladišče Wink?

Daj malo preveri kaj in kako delujejo te tvoje postaje. Preveri če je katera od TR41M še delujoča. Je škoda, da takole nabirajo prah. Lahko bi jih še uporabili.?
A mogoče veš koliko so imele TR41M postaje frekvenčni korak in koliko watne so bile?

LP


Živjo!

Danes sem se celo popoldne ukvarjal s tremi TR-40-LO in jih usposobil za nekega interesenta, ki bo mogoče kupil celo dva kosa. Malo sem stestiral tudi navadne TR-40M. Vseh pet očitno kaže znake življenja, nalepke s frekvencami imata samo dve. Ena od njiju ima dva simpleks kanala, ki sta v območju ene od mojih postaj in sem vzpostavil dvostransko zvezo na razdalji anten nekaj metrov, postaji pa sta bili seveda na isti mizi.

TR-41 nimajo nobenih nalepk s frekvencami, očitno pa vse kažejo znake življenja, na oddaji tudi lepo vlečejo velik tok. Bo res treba enega spektralca, da se ugotovi frekvence. Če se prav spomnim, imam tudi original Iskrino knjigo za TR-41. Bom mogoče že jutri pogledal in prepisal ven iskane podatke.

Ja skozi leta zbiranja se nabere veliko stvari, še posebej, če veš kaj konkretna stvar je in čemu naj bi služila.

Konkretno področje mojega zbiranje je vojaška radijska tehnika, uporabljana na območju Slovenije. Iskrine stvari je treba zlagati skupaj že zaradi slovenske firme. Sicer njihovi nasledniki v Metrelu tudi imajo nekakšen muzejček, vendar jim ogromno stvari še manjka. Vsaj jaz tako mislim.

LP Janez, S57J

_________________
LP Janez, S57J
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vodjaskupine
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Avg 2014 8:39
Prispevkov: 87
Aktiv.: 0.74
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 15, 2016 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s51zg je napisal/a:
Jaz TR41M nimam. Vem pa, da je popolnoma identična TR40M. To je 12 kanalna postaja. Freq. opseg je 144-174 Mhz. Modulacija je freqvenčna. Razmak med kanali je 4.5 Mhz. Napajanje je od 13.5 - 16V Max. Izhodna moč 10W. Toliko o tem.

LP
Janez/s51zg


Malo novejsi dizajn, nocna osvetlitev (v korak s casom). Sem pa slisal, da naj bi imela korak 12,5khz med kanali. Starejse so imele 25khz. Z malo posega tudi starejse 12,5khz.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vodjaskupine
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Avg 2014 8:39
Prispevkov: 87
Aktiv.: 0.74
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 15, 2016 11:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ima mogoce kdo EPROM sprogramiran na RA band (144-146)? Ali pa programator. Potreboval bi vsaj en primerek za uglasevanje ostalih postaj. Imam tudi prazne EPROME samo za vpisat.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2016 7:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s51zg je napisal/a:
Jaz TR41M nimam. Vem pa, da je popolnoma identična TR40M. To je 12 kanalna postaja. Freq. opseg je 144-174 Mhz. Modulacija je freqvenčna. Razmak med kanali je 4.5 Mhz. Napajanje je od 13.5 - 16V Max. Izhodna moč 10W. Toliko o tem.
LP
Janez/s51zg


Sem našel in pregledal dokumentacijo o TR41M.
Janez, postaja TR41M ni popolnoma identična TR40. TR41M naj bi imele že v osnovi frekvenčni korak 12,5KHz. TR40 pa naj bi imela v osnovi 25KHz frek. korak. Kolikor vem, je mogoče tudi TR40 predelati na 12,5KHz(glej začetek teme).

Razlika je tudi pri programiranju eproma. Pri TR41M so konstante za PLL v epromu na lokaciji 400, pri TR40 pa na 100. TR41M se lahko bolj enostavno razširiš na 100 kanalov kakor TR40.
Tukaj je dokumentacija o TR41M pa si poglej shemo okoli eproma.

vodjaskupine je napisal/a:
Ima mogoce kdo EPROM sprogramiran na RA band (144-146)? Ali pa programator. Potreboval bi vsaj en primerek za uglasevanje ostalih postaj. Imam tudi prazne EPROME samo za vpisat.

LP


Radioamaterskih frekvenc nimam, imam pa programator za programiranje eproma. Frekvence lahko izračunaš sam - program je na začetku teme! RA frekvence so izračunane tudi tukaj - http://lea.hamradio.si/~andrej/ptr100/ptr100.html

Svetujem, da UVeprom zamenjaš z EEpromom, ki ga lahko enostavno pobrišeš, če želiš spremeniti vsebino v njem. Dobiš ga tukaj.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zahac
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Feb 2010 14:32
Prispevkov: 134
Aktiv.: 0.78
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2016 7:14 am    Naslov sporočila:  Iskra postaje Odgovori s citatom

Ali ima kdo kaj dokumentacije za Traffic 760 ?

Zadeva ne spada ravno v sklop TR40, je pa to predhodnica TR40 .

LP Zdravko

_________________
Vsem želim lep dan !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57j
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Jan 2016 23:01
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.14
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2016 11:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:


Sem našel in pregledal dokumentacijo o TR41M.
Janez, postaja TR41M ni popolnoma identična TR40. TR41M naj bi imele že v osnovi frekvenčni korak 12,5KHz. TR40 pa naj bi imela v osnovi 25KHz frek. korak. Kolikor vem, je mogoče tudi TR40 predelati na 12,5KHz(glej začetek teme).

LP


No, jaz imam dve knjigi, obe pa sta očitno za TR-41M/4.

LP Janez, S57J



TR-41k.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  115.4 KB
 Pogledana:  3 krat

TR-41k.jpg



TR-41kn.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  152.26 KB
 Pogledana:  10 krat

TR-41kn.jpg



TR-41knj.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  96.34 KB
 Pogledana:  10 krat

TR-41knj.jpg



_________________
LP Janez, S57J
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group