www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako začeti z Linuxom?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 30, 2014 8:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s52dk je napisal/a:
...Ko pogledam v Windows register in zaganjanje ne vem čega vse me spreleti srh
Tudi mene je na začetku, pa sem se naučil tudi ročnega editiranja že pri W95, potem pa dalje do vključno XP-jev. Tam je šele in že sranja notri. Idea Jest sem moje rezervne Win (XP) skleščene-Lite dodatno peš ščistil register in modificiral (trajalo nekaj časa) in pometal ven sumljive stvari!
Pomagala je tudi knjiga Mastering WinXP registry in OL ideje.

Exclamation Win9x=par MB register; Win2k+WinXP=par deset MB kriptiran, Win7=par sto MB in samo raste število vnosov in mislim da noben niti v MS ne obvlada več sam cel register pri novih OS-jih, tolko so zapacali z leti ...

Jah, Linux ima pa druge cake, ki se jih je treba spet s kakšno knjigo/kursom naučit, ker pač ne gre vse z klik klak Yes/next etc ... vsaka stvar ima svoje prednosti in slabosti... zadnja leta so tudi Linux distribucije postale mastodonti ... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 2:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še 2 stvari me zanimajo.

Ker imam 4GB RAMa in nameščene win xp 32, me zanima, ali naj namestim Kubuntu 32 ali 64? Nameščen bo poleg xp.

Kot drugo pa me zanima, kateri antivirusni priporočate?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 3:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kubuntu 64bit. Antivirusni program si verjetno mislil za Win XP? Od takih zastonjkarskih se mi zdi Avira še najbolj sprejemljiva, ker pretirano ne mori sistema.
_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 3:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha, torej bo šlo 64, čeprav je sedaj xp 32. Na xp imam nod32, mislil sem za linux
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.linux.org/threads/malware-and-antivirus-systems-for-linux.4455/
_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
s52dk
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Jan 2006 14:56
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.13

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 4:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

erbi je napisal/a:
Še 2 stvari me zanimajo.

Ker imam 4GB RAMa in nameščene win xp 32, me zanima, ali naj namestim Kubuntu 32 ali 64? Nameščen bo poleg xp.

Kot drugo pa me zanima, kateri antivirusni priporočate?


Hoj!

Če imaš v računalniku 64 bitni procesor, potem ti bo delovala na njem tako 64 kakor tudi 32 bitna različica. Če imaš 32 bitni procesor, potem bo na njem delovala le 32 bitna različica.

Logično, kajne. Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 5:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To vem in v računalniku je 64
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 6:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

...še dodam svoj piskerček. Sam uporabljam doma in v službi Lubuntu 64bit. Zadeva [slovenščina je zame španska vas] tudi na malo starejših mašinah zelo solidno. Imaš sicer več opcij namestitve. Ker v službo zaradi aplikacij pisanih za WINSE "moram" uporabljati le te sem si vse dodatne sisteme (XP, Lubuntu, Centos in Backtrack, Lububntu+GNS3) omislil v VIRTUALNEM okolju. Torej na WIN7 poganjam še VirtualBOX in preko njega ostale LINUX distribucije - po potrebi. Stvar se pokaže za odlično takrat, ko imaš neko okolje poštimano tako daleč si z njim zadovoljen in preprosto izvoziš sistem in ga uvoziš na domačem računalniku.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 6:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem poskusil virtualbox, pa mi ob vsakem zagonu ubuntuja javi kritično napako, tako da se sistem ne zažene.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.14
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probaj z Lubuntujem...saj mislim, da je samo 700Mb ... Pri nas opisano uporablja vsaj 10 ljudi...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s52dk
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Jan 2006 14:56
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.13

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 7:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hoj!

Jaz sem nedolgo tega na en PC instaliral 32 bitni Ubuntu 10.04LTS in nato nadgradil zadevo na 12.04LTS preko Upravljalnika posodobitev. Zadeva preverjeno deluje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 01, 2014 2:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Roadracer je napisal/a:
V šoli smo začeli z uporabo Kubuntu. Učenci so bili zadovoljni. S sodelavcem sva potem testirala večino distribucij in najboljše se je obnesel OpenSuse. Predvsem delovanje na starih računalnikih. Lahko vzameš recimo Open Suse Li-F-E (linux for education) ki ima že veliko programov prednameščenih. Za učenje bo super. Predvsem je fino da začneš z KDE namizjem da bo prehod lažji. Potem pa boš sam videl kaj ti bo ustrezalo. Linux svet je svoboden (vsaj najde svojo distribucijo) ni [slovenščina je zame švedska vas] zaplankan kot WIN kjer nimaš velik pravic odločanja.


zanimivo da ravno OpenSuse Smile
Edini downside je da je compilanje programov na njem vcasih nemogoce in moras naredit v Ubuntu 12.04LTS. Ampak za solo to itak ni pomembno.

Velik plus je pa da ima tudi v ukazni vrstici nadzorno plosco katero priklices z yast ukazom in lahko marsikaj nastavis tudi tam ce ti spreminjanje konfig datotek ni ravno enostavno pocetje.

tretja stvar, ki jo je vredno omenit in verjetno noben tukaj se ne ve zanjo je pa https://susestudio.com kjer si lahko OpenSuse distribucijo prilagodis svojim potrebama in potem naredis ISO image za na DVD ali USB kljuc, lahko pa jo pozenes direkt v oblaku ala Azure in Amazon Smile

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
krtek
Član
Član



Pridružen-a: Ned 15 Sep 2013 16:35
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.09
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2014 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi kdo želel pa kaj več je pa tole zelo priročno: linuxacademy.com res ni zastonj, te pa pripravijo na izpite za certificiranje tvojega znanja. Pride prav, če si v situaciji, da razložiš svojemu šefu zakaj ti mora dvignit plačo Very Happy

Poleg tega pa ti omogočijo, da znanje preizkusiš na dejanskih strežnikih in pa na koncu seveda kviz, da vidiš koliko znaš. Pa kolikor sem uspel že predelati je kar nekaj precej uporabnih lahko bi rekel tutorialov kako postavit sistem od sambe, nfs, dns strežnikov, AWS in še kaj se najde.

_________________
Faliran štromar...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yang
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Mar 2010 15:32
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2014 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@krtek - Skoda, da stane participacija 25 USD/mesecno, kar ni poceni. Sploh za navodila, katera so prosto/brezplacno dostopna na spletu na Youtubu in ostalih straneh namenjenih GNU/Linuxu.

LP !
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group