www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prošnja za programiranje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nikoba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2009 20:57
Prispevkov: 154
Aktiv.: 0.86
Kraj: metlika

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 12:47 pm    Naslov sporočila:  Prošnja za programiranje Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Pri šolskem projektu (propeller clock) imam namen uporabiti mikrokontroler iz družine PIC. Ker je takšen načrt s strani profesorja. Sam uporabljam mikrokrmilnike Atmel zato nimam programatorja za PIC-e. Gre se za PIC16F628A.
Zanima me, če ima mogoče kdo programator, ki omogoča programiranje omenjenega mikrokrmilnika in bi mi lahko le tega sprogramiral ali pa mogoče posodil programator da ga sam sprogramiram.
Žal šola ne nudi nobenih sredstev zato se mi ne zdi smiselno iti v nakup ali samogradnjo programatorja, ki ga bom rabil samo enkrat.Mikrokrmilnike in HEX datoteko imam.

Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tonny
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Dec 2009 11:57
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.66
Kraj: Vrhnika - MS

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 12:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živijo, če pride pošta v poštev (se ti ne mudi tako zelo) ti lahko jaz sprogramiram.
Morda se celo najde kakšen 628A v DIP ohišju... moram preveriti. V tem primeru ti lahko dam že danes na pošto.

Edit: našel 2 kosa
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nikoba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2009 20:57
Prispevkov: 154
Aktiv.: 0.86
Kraj: metlika

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 1:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen

Lahko se dogovoriva za to opcijo. Bom vam poslal še HEX, pa se bova dogovorila.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 1:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ne boš dobil nikogar bližje, lahko meni po pošti pošlješ čipe.
Ti sprogramiram in pošljem nazaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.94
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Atmel == Arduino ploščice?

Prebiral sem, da gre malo ovinkarit Programator na Arduino -> PIC
Nisem pa še v praksi preizkušal.

http://www.instructables.com/id/Program-PIC-with-Arduino-1/
http://pleasantlyclueless.blogspot.com/2013/11/using-arduino-as-pic-programmer.html
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nikoba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Jun 2009 20:57
Prispevkov: 154
Aktiv.: 0.86
Kraj: metlika

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 12:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

PIC-a imam že sprogramirana in to ekspresno hitro po zaslugi člana Tonny. Še enkrat najlepša hvala vsem.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taubek
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 0:37
Prispevkov: 174
Aktiv.: 0.89
Kraj: Malecnik pri MB

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pozdravljeni,

jaz bi pa prosil nekoga, če bi mi lahko prevedel program iz c datoteke v hex. moj prevajalnik je bil demo in je zal ze zdavnaj potekel (zaradi uporabe 1x letno pa se mi ga ne izplača kupiti). Gre za enostaven program, ki vsako uro vklopi izhod na PICu za 5min.

hvala. LP, Matjaz.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
taubek
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 0:37
Prispevkov: 174
Aktiv.: 0.89
Kraj: Malecnik pri MB

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa še priponka, program v c.


JAKA ventilator.c
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  JAKA ventilator.c
 Velikost datoteke:  955 Bytov
 Downloadano:  18 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
taubek
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 0:37
Prispevkov: 174
Aktiv.: 0.89
Kraj: Malecnik pri MB

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2018 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A res nihce vec nic ne dela s PICi? Se vedno bi prosil za "prevod" programa iz c v hex. Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.94
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2018 9:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

taubek je napisal/a:
prevajalnik je bil demo in je zal ze zdavnaj poteke

Kako se je imenoval tvoj prevajalnik?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
taubek
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 0:37
Prispevkov: 174
Aktiv.: 0.89
Kraj: Malecnik pri MB

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2018 5:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prej sem delal nekaj s CCS C prevajalnikom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
snoopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2003 1:17
Prispevkov: 222
Aktiv.: 1.00
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 09, 2018 2:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hex v priponki.

Lp
Bojan



JAKA.7z
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  JAKA.7z
 Velikost datoteke:  458 Bytov
 Downloadano:  6 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bferlic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 09 Dec 2003 17:28
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.45
Kraj: Brezula, Rače

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 10, 2018 8:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Drugače pa je osnovni XC8 prevajalnik zastonj, sprememb v kodi ne bi smelo biti preveč Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
taubek
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 0:37
Prispevkov: 174
Aktiv.: 0.89
Kraj: Malecnik pri MB

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 10, 2018 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bferlic je napisal/a:
Drugače pa je osnovni XC8 prevajalnik zastonj, sprememb v kodi ne bi smelo biti preveč Very Happy



Ok, hvala za info. Bom ga testiral, da nebo potrebe po tem da tezim po forumu zaradi taksnih stvari.

@snoopy: hvala za prevod v hex.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group