www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Volonterstvo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2014 11:47 am    Naslov sporočila:  Volonterstvo Odgovori s citatom

Zadnje čase na TV in drugje vedno več poslušam o tem. Prostovoljec pripravnik, za RK, Karitas, tako in drugačno socialno podjetje( ki prejema evropski denar), cerkev...
A ni to siva ekonomija oziroma bolje brezplačna delovna sila?

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75552.00

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2014 12:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75551.98

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2014 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Nazadnje urejal/a . Pet Feb 27, 2015 10:09 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sirij
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Jan 2013 17:14
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.35
Kraj: Središče ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2014 4:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK, še moj pogled na volotersko pripravništvo. Sam sem ga opravljal in opravil lansko šolsko leto (2013/14) na eni izmed osnovnih šol. Razlog, da sem se sploh prijavil na razpis (razpis je pripravilo ministrstvo za šolstvo) je bil strokovni izpit, ki ga lahko opravljaš šele po šestih mesecih pripravništva. Za službo, brez strokovnega izpita, se praktično lahko obrišeš pod nosom, tako da sem na nek način moral opravljati volontersko pripravništvo, saj sem si na tak način povišal možnosti za službo v prihodnosti. Plačano sem dobil malico, potnih stroškov pa ne, ker sem hodil v šolo peš. Zraven volonterskega pripravništva sem imel možnost opravljati tudi varstvo vozačev, kar sem dobil plačano preko podjemne pogodbe. Za štiri ure dela na dan sem dobil od 110 do 130 €. Glede financ je šlo malo na trdo, je pa šlo, ker sem živel pri starših.
Vendar ni bilo vse tako črno. Čeprav se mogoče sliši kot kliše, sem s hospitacijami in svojimi urami dejansko pridobil številne izkušnje, ki jih sedaj s pridom uporabljam v službi. Zraven obveznosti, ki sem jih imel kot pripravnik, sem opravil še ogromno ur nadomeščanj, tudi pri predmetih, za katere nisem izobražen in jih najverjetneje tudi ne bom poučeval.
Če povzamem, če me starši ne bi finančno podpirali, se za volonterko pripravništvo ne bi odločil, kar pomeni, da ne bi dobil izkušenj in možnosti opravljati strokovni izpit, kar pa pomeni, da imel v prihodnosti bistveno manj možnosti za zaposlitev. Pa bodi optimističen, ko slišiš, da bi radi v prihodnosti v šolstvu še odpuščali.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

En predlog:
Zakaj poslanci ne bi bili volonterji Twisted Evil

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 6:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj "skoraj so". Po besedah Kahla Ehjavca dobivajo minimalca. - O tem, zakaj si poslanci kot javni uslužbenci ne zmanjšajo plače.

Volunterstvo je pa dejasnko novodobno suženjstvo. Kaj lepšega kot mlad človek, ki dela zastonj vse svinjarije, ki se zdijo starim prdcem brezvezne.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@RGorazd: malo čudno se to bere in sliši - kahla. Lepše bi bilo Charlie Braun.
_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2014 11:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi na naslovnici Mladine je bilo dobro: Karl Večni Whistle
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group