www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Xilinx vs. Altera
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> FPGA in CPLD programabilna vezja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
smal
Član
Član



Pridružen-a: Pet 12 Mar 2010 23:19
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.33
Kraj: Effretikon

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2014 12:10 am    Naslov sporočila:  Xilinx vs. Altera Odgovori s citatom

Ker se odločam za migracijo v fpga prostor, me zanimajo vaše izkušnje glede komponent obeh prevladujočih proizvajalcev, kakor tudi razvojnih orodij, ki jih ponujajo. Ciljne komponente so v cenovnem področju 30€ do 100€ zmogljivost pa do preproste aritmetike s plavajočo vejico. Zanima me tudi vložek časa, da se orodje za generiranje kode obvlada do te mere, da se da narediti kaj uporabnega.
Lep pozdrav
smal

_________________
Dr. Milan Vidmar: Transformation und Energieübertragung (1945, s.1)
Wir Techniker sind Kämpfer, technische Probleme sind Kampfprobleme!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2014 2:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Xilinx vs. Altera
Dilema je nepotrebna. Jaz sem pri EATNC na tem področju startal skoraj z nule, pa sem migriral z Altere na Xilinx.
Stvari se obnašajo dokaj ekvivalentno. Kar se tiče hw in kar se tiče sw.

Oboji imajo povsem primerljv sw. Tako po tem, da ga je 10Gby in več, kot tudi po tem, da trpajo v en paket tako cpld-je, kot fpga-je, kar je po moje hudo zgrešeno.
Nekdo, ki mu fpga ni mar, torej dela samo z cpld-ji potrebuje nekaj majhnega in okretnega, ne pa glomaznega in nerodnega.

Oboji imajo še vedno kup bugov, ampak to boš odkrival spotoma. Oboji so v zadnjih letih razen VHDL in Verilog ugotovili, da inženirji hw rišejo, programerji pa programirajo in tako so omogočili tudi tretjo pot - risanje načrtov. Obstajajo tudi že narejene knjižnice za serijo 74 pa še kaj bi se našlo. No nekatere stvari moraš kljub temu narediti "peš". Lahko zrišeš z vrati, lahko pa napišeš v enem obeh jezikov. Stvar potem "zapakiraš" v knjižnico in imaš "čip", ki ti v knjižnici manjka.

Na ta način se da cele bloke logike predstaviti kot nov "čip" in potem to uporabiti v naprej v risanju/pisanju.
Izberi si torej to kar ti je lažje dosegljivo. V mojem primeru je to bil Xilinx predvsem zaradi Silice ( še enkrat hvala).

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2014 1:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz lahko povem samo za Xilinx. Sem zelo zadovoljen, sploh sem zadovoljen, ker imajo zelo dobro podporo na Users Comunity Forumu, kjer hitro dobiš odgovor na svoj problem.

Sem dobil tudi brezplačen FPGA razvojno ploščo, nekaj plat pa sem tudi sam kupil.

Kar sem videl je, da ima Altera nekaj zelo majhnih fpgajev, kar pri xilinxu ne obstaja...

_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75553.65

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2014 2:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smal
Član
Član



Pridružen-a: Pet 12 Mar 2010 23:19
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.33
Kraj: Effretikon

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2014 10:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej vsem hvala za odgovore.
Se sicer čedalje bolj nagibam v smeri kakšnega Spartan-6 npr. tega XC6SLX4-2TQG144C .
Te buge, ki jih omenjate se verjetno nanašajo na programski paket ali tudi na prevedeno kodo? Ali je to na primer tako, da kakšna avtomatika znotraj prevajalnika ne dela pravilno in so rezultati suboptimalni, če sploh deluje?
Kakšna je tu razlika v ceni, če fpga kupiš preko Silica-e ali pa preko Farnella? Ali naredi razliko tudi pri manjših količinah?
Lp smal

_________________
Dr. Milan Vidmar: Transformation und Energieübertragung (1945, s.1)
Wir Techniker sind Kämpfer, technische Probleme sind Kampfprobleme!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75553.65

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 1:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smal
Član
Član



Pridružen-a: Pet 12 Mar 2010 23:19
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.33
Kraj: Effretikon

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 12:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare69, hvala za ponudbo, bom poskusil zadeve speljati s šestko, te so dobavljive, sicer dražja varijanta preko Farnell-a.
Lp smal

_________________
Dr. Milan Vidmar: Transformation und Energieübertragung (1945, s.1)
Wir Techniker sind Kämpfer, technische Probleme sind Kampfprobleme!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 4:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz do zdaj nisem še delal na drugem kot Xilinxu(spratan 3, spartan 6 in zdaj zynq) ampak od momenta ko se je Xilinix odločil da ukini zadnji podporo za zadnji "human solderable" fpga (spartan 6 lx 9) razmišljam na kaj bom migriral.
Da ne omenjam Vivadota(nima kompletne spartan 3 ali 6 serije sploh noter), ki je proti prejšnjemu razvojnemu okolju pravi napad na oči in sama zmeda z meniji/podbeniji. ipd. da v osnovi prideš do hdl in ucf datoteke.

Če se spartan hoče it HighEnd naj se gre, ampak da kompletno ukinejo druge(ne BGA) liniji in s tem postavijovpogoj, da za uporabo v domačem okolju rabiš imeti mašino za BGAje - naj si pa grejo nekam.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorutS
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Jun 2006 16:25
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.49
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2014 11:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Xilinx ali Altera je oboje ok razlika je v detajlih, in le malo je projektov, kjer bi lahko imel posamezen bistveno prednost... Uporabljam Xilinx-e spartan3 in od nekaj sto ki delujejo na terenu (zunaj, 24/7) ni še nobeden odpovedal. Je pa res za manjše projekte problem spajkanja BGA, pa cena...

Borut
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 1:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BorutS je napisal/a:
Xilinx ali Altera je oboje ok razlika je v detajlih, in le malo je projektov, kjer bi lahko imel posamezen bistveno prednost... Uporabljam Xilinx-e spartan3 in od nekaj sto ki delujejo na terenu (zunaj, 24/7) ni še nobeden odpovedal. Je pa res za manjše projekte problem spajkanja BGA, pa cena...

Borut
Xilinx je ukinil podporo za spartan 3 in 6, samo še dražje podpirajo. Ta "male" pa še proizvajajo, ker pač morejo, da se ne zamerijo strankam.
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorutS
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Jun 2006 16:25
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.49
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S spartan3 sploh pa spartan-6 ni noben problem. Res jih mogoče ne podpirajo več v najnovejših orodjih, vendar je vedno na voljo orodje tudi za starejše verzije. Nedolgo nazaj sem popravljal hdl še za spartan 2, pa sem orodje brez težav downloadal s xilinxove spletne strani.
Borut
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 4:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 5:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Dorijan: kje si videl informacijo da se spartan6 ukinja?
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeterC
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Dec 2004 20:22
Prispevkov: 204
Aktiv.: 0.92

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne ukinja se spartan6, ukinja se podpora za spartan6.

Kar pomeni nič novih SW popravkov/izboljšav orodja, bugi bodo ostali bugi, nikogar ne boš mogel poklicati da ti čip nekaj serje, ali vprašati, če si ga pravilno zvezal na napajanje in taka jajca...

_________________
Time is like a fuse, short and burning fast
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 10:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, kje pa si našel to informacijo, da za spartan6 ni več podpore.
Mogoče pa so vse buge razrešili in zato ukinjajo podporo (če jo)?

_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> FPGA in CPLD programabilna vezja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group