www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pokažite svoje pametne hiše!
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 10:03 am    Naslov sporočila:  Pokažite svoje pametne hiše! Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Prepričan sem, da vas je kar nekaj, ki ste na svoji hiši instalirali razne pripomočke, napravice, avtomate, ki delajo namesto vas, prižigajo luči, nadzirajo pristop in po potrebi alarmirajo, krmilijo kurjavo in hlajenje, odpirajo in zapirajo garažna in dvoriščna vrata, in še in še.

Zanimivo bi bilo vedeti, kaj je vse že narejeno na to temo in kako ste zadovoljni in tudi, kako ste stvar realzirali... Kako nadzirate in krmilite vaš sistem...

Izkušnje bi veljalo izmenjati ---

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jah mene bi tudi zanimalo, kako ta avtomatika sploh vzdrži v ruralnem okolju kjer strele lomastijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oobuco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Avg 2014 11:00
Prispevkov: 206
Aktiv.: 1.76
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Priznam.

Len sem.

Vse kar sem naredil je to, da si zunanjo luč prižigam s telefonom preko interneta.

Pa še to zato, ker PIR avtomata ne maram, od mojih pa, kadar sem zunaj kaj delal, beton, jarki in podobno, ni nihče opazil, da je tema.



Kar pa se bliskanja tiče pa že nekaj let nimam več težav, čeprav sem v zelo ruralnem okolju.

_________________
Pred EUR sem bil SIT! (sposojeno z grafita)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

oobuco je napisal/a:
Priznam. Len sem. Vse kar sem naredil je to, da si zunanjo luč prižigam s telefonom preko interneta....


No tudi to je nekaj. A bi nam/ meni "amaterjem" na kratko opisal kako si to naredil.?
Bi bil vesel razlage v smeri "vodič prižiganja luči za telebane".

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oobuco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Avg 2014 11:00
Prispevkov: 206
Aktiv.: 1.76
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uh, to je bilo pa tako na hitro in grdo narejeno, da skoraj ne bi razlagal.

Je kar na testni ploščici - še vedno.


Vzel sem nekaj takega, ne vem, če ravno tega:

http://si.farnell.com/lantronix/xp1001000-05r/module-serial-to-ethernet-xport/dp/2115259

enega atmega8, pa optokopler za triac, pa triac, pa še nekaj malenkost okoli napajanja.

Pa na atmega8 sem naredil eno "miceno" web stran preko katere prižigam in ugašam luč.


Je pa takih "projektov" na internetu verjetno na tisoče in ti ne bo problem najti.

_________________
Pred EUR sem bil SIT! (sposojeno z grafita)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 1:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobranka je napisal/a:
Jah mene bi tudi zanimalo, kako ta avtomatika sploh vzdrži v ruralnem okolju kjer strele lomastijo.


Odkar imamo elektroenergetski kabel vkopan v zemlji in optiko za komunikacijo, ni več problemov.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 4:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

oobuco je napisal/a:
Vse kar sem naredil je to, da si zunanjo luč prižigam s telefonom preko interneta.

Kako pa če telefona ali interneta ni?

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 4:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem pa je tema zunaj (razen podnevi). Razen če je pustil še "handbetrieb". Rolling Eyes
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
oobuco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Avg 2014 11:00
Prispevkov: 206
Aktiv.: 1.76
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 4:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kadar pa GSM-ja niti interneta ni, pa ponavadi tudi elektrike ni, potlej moram pa bolj oči odpret.

Čeprav je pa res, da nekako gre tudi brez GSM-ja in interneta, ker imam v garaži še fiksni IP telefon priključen na svojo IP centralo, ki je programirana tako, da se ob klicu na recimo interno 100 javi odzivnik, potem pa z izbiranjem 0 ali 1 ugašam ali prižigam luč. IP centrala je Asterisk in ob pritiskanju na 0 ali 1 pošlje kratko hhtp zahtevo na strežnik za luč.

Ha.

Ja, malo sem se že šalil, vem, da bi lahko samo en "štekar" dal v garaži.

Aja, fora garaže pa je v tem, da grem tja lahko v blatnih škornjih, se žena manj jezi.

Je pa blizu prehoda med garažo in stanovanjem res en štekar, samo potem rabim štil od metle, pa tudi gre.

_________________
Pred EUR sem bil SIT! (sposojeno z grafita)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 5:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čakajte no, luč pred garažo še ne moremo klicati pametna hiša.
Sem malo razočaran, nekako sem bil prepričan, da se bo oglasilo kar nekaj mojstrov, ki so naredili marsikaj, za vikat.
Pred leti sem obiskal mojstra nekje ne Gorenjskem, mi je pokazal čuda, kaj vse njegova hiša zna. (Ne vprašajte, kdo je to bil in kje, ker se ne spomnem. Demenca!) Ampak vem, da sem gledal in poslušal z odprtimi usti.

Pa še resnična anekdota, ki se mi je zgodila.
Ker imamo dvižna garažna vrata, ki se odpirajo z daljincem (ali telefonom), smo včasih nemarni in se zanašamo nanje. Tako je žena pustila ključ v hišnih vratih iz notranje strani. Samo da je varno in zaklenjeno! Bova že skozi garažo prišla noter.
Ko se vračava domov, je vsa okolica zavita v temo - ni elektrike. In ker nismo mogli odpreti garažnih vrata, čudo, čudo, brez elektrike ne delajo, sva bila v dilemi, ali vlomit ali čakat. Sva se odločila za čakat: še en izlet v Interspar. No ko sva se vračala, je elektrika bila.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 5:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

oobuco je napisal/a:
Ja, malo sem se že šalil, vem, da bi lahko samo en "štekar" dal v garaži.

No hvala oobuco, da si me razsvetlil. Ko berem vse te razprave o pametnih hišah se zamislim nad travmami, ki tarejo sokrajane brez pametnih hiš.
Priznam. Sem že malo "fosil". Pa težje razumem zakaj je treba vse nadzirati z Androidi, Bluetoothi in podobno navlako. Za vklop neke luči je včasih zadostovala takšna kvadratna zadeva iz umetne mase. Takrat se ji je preprosto reklo stikalo.

Najbrž me je povozil čas Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oobuco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Avg 2014 11:00
Prispevkov: 206
Aktiv.: 1.76
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 5:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uf, ja nekaj sem pa pozabil, imam nekaj kar je mogoče malce bolj "pametno", je pa staro že enih 15 let in narejeno še na Atmelu 2051.

Tuš imam na električni ventil in na tipko. Uau.

Ko vklopim tuš se vklopi tudi ventilator in tuš potem dela 7 minut, ventilator pa 20. Ventilator lahko vklopim tudi zunaj kopalnice s stikalom in če je pritisnjeno dela 1 uro, če ga pritisnem in ugasnem pol ure, če pa to naredim na hitro pa ugasne.

Pa še vsakih 6 ur se 15 minut vrti.

Ma višek pameti.

_________________
Pred EUR sem bil SIT! (sposojeno z grafita)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 5:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pametna hiša je zame hiša, ki upravlja zgoraj omenjene naprave (zavese,okna,ogrevanje itd itd) glede na različne dejavnike(vreme,temperaturo,svetlobo itd itd).
Kontrola luči z raznimi daljinci in gsm je samo nadzor nad napravo. Tako da težko to temo razumem kot pametna hiša.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oobuco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Avg 2014 11:00
Prispevkov: 206
Aktiv.: 1.76
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 6:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pobesneli je napisal/a:
Pametna hiša je zame hiša, ki upravlja zgoraj omenjene naprave (zavese,okna,ogrevanje itd itd) glede na različne dejavnike(vreme,temperaturo,svetlobo itd itd).
Kontrola luči z raznimi daljinci in gsm je samo nadzor nad napravo. Tako da težko to temo razumem kot pametna hiša.




Ja, najbrž bi moral tuš narediti tako, da se sam vklopi, ko stopim noter.

In potem zadevo dodelati še tako, da se vklopi samo, če stopim v tuš kabino gol.

In potem bi ugotovil, da je bolje, da se vklopi šele takrat, ko zaprem vrata kabine.


Ja, težka je tale s pametno hišo.

In močno je treba razlikovati med stvarmi, za katere je dobro, da hiša skrbi sama in med tistimi, ki so v glavnem samo malo fancy.

_________________
Pred EUR sem bil SIT! (sposojeno z grafita)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ssdzkrez
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Jan 2011 15:13
Prispevkov: 401
Aktiv.: 2.49
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam že kakšno leto in pol zmontirano "pametno kurilnico". Nič kaj posebnega, elektronika z vhodi za 4 temperaturne senzorje DS18B20, 1 vhod za DHT22, 4x 12V ali 24V vhodi za nadzor naprav, 4x relejski izhodi za vklop naprav. Vse skupaj poganja ATMega328p, lan vmesnik pa je ENC28J60, nad katerim sem presenetljivo presenečen - kar se tiče stabilnosti. Res deluje samo na 10M, ampak za takšen projekt je več kot dovolj. Napisal sem še program za PC in pametni telefon (android). Lahko povem, da vse skupaj deluje zelo zanesljivo in se še ni zgodilo, da bi naprava zmrznila.

Slika elektronike in PC programa je še iz časa nastajanja naprave.

Več slik:
http://www.elektronik.si/phpBB2/album_personal.php



pic1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  58.62 KB
 Pogledana:  51 krat

pic1.jpg



pic2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  163.68 KB
 Pogledana:  91 krat

pic2.jpg



Screenshot_2014-12-04-18-06-41.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  48.51 KB
 Pogledana:  10 krat

Screenshot_2014-12-04-18-06-41.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group