www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Svedri za vrtanje vitroplasta
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mercury
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Nov 2003 19:40
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2003 5:11 pm    Naslov sporočila:  Svedri za vrtanje vitroplasta Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Torej v enem od prejšnjih postov sem prebral da se da dobiti vidia svedre firme HAM pri BMR trade d.o.o. No danes sem se osebno zglasil tam ter ugotovil da maloprodaje sploh nimajo. Vprašal sem tam tudi eno gospo, kje pa bi sploh nabavil te svedre pa me je samo nesramno odslovila. Bil sem tudi v IC-ju ter vprašal če oni vedo kje bi se dalo dobiti take svedre, pa nihče od petih tam zaposljenih ni vedel.

Torej ima kdo kakšno idejo kje bi se dalo dobiti kakšne kvalitetne svedre za vrtanje vitroplasta?

L.P.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
castro
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Sep 2003 0:19
Prispevkov: 72
Aktiv.: 0.32

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2003 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor sem uspel natančno prebrati v Elektroniki, je avtor napisal, da je svedre res kupil tam. To tudi mene čudi. Najbolje bi bilo, da se obrnemo direktno na eno trgovino in jih 'prepričamo', da jih nabavi. Mogoče HTE???

LP, Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2003 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da bi bilo najboljše da se obrneš na avtorja tega prispevka in glavni urednik v Elektroniki - Branko Badrljica in mu poveš oziroma napišeš kakšno izkušnjo imaš z dotično firmo. e-mail: brankob@avtomatika.com
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roby
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Avg 2003 15:29
Prispevkov: 233
Aktiv.: 1.05

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2003 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam

Nazadnje urejal/a Roby Pon Avg 06, 2007 8:43 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2003 10:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem že kontaktiral z BMR trade in sva z enim gospodom kar lepo poklepetala, nameravam nabaviti večjo količino svedrov dimenzij: 0,8mm , 0,9 mm , 1 mm , 1,2 mm iz karbidne trdine in HSS svedre od 0,5 mm do 1,5 mm v koraku po 0,1 mm , HSS svedri so brušeni in ne valjani, kar je veliko bolje, kot tisto kar prodajajo v Merkurju (mimogrede, Merkurja imam že vrh glave, saj niso sposobni naročiti enih dobrih svedrov)
Zaloga doma mi počasi pohaja h koncu, oziroma rezerva se je zmanjšala do te mere, da jih imam mogoče še za dobre pol leta ali eno leto, tako orodje pa imam na zalogi vedno za najmanj eno leto. Nabavil bom vsaj po 25kos enakih svedrov, če bo cena ugodna pa po 50kos enake dimenzije. Cena svedrov kot je na sliki bo verjetno cca 400sit verjetno tudi manj, ne vem še, ker še nisem dobil ponudbe. Ko zvem točno ceno bom javil, tako da če koga zanima nakup, lahko tudi po en kos, mi lahko javi. Svedrov iz karbidne trdine tanjših od 0,8 mm ne bom nabavljal, ker se prehitro zlomijo, je bolje za tistih nekaj tako tankih lukenj uporabiti HSS svedre, ki so bolj žilavi in prožni, se pa hitreje skrhajo, ampak pri majhni količini lukenj in nižji ceni je to seveda sprejemljivo. Lahko Silvo potrdi da vrtanje s HSS svedri le ni tako hudo.
Razumem prodajalca, da se neradi ukvarjajo z nekimi majhnimi količinami, čeprav to niso naravnost priznali, pa še cena je lahko precej višja za nekaj kosov kot pa večja količina. Še tisto kar bom jaz naročil ne spada v velike količine, se je pa dalo že pametno dogovarjati. Do sedaj sem svedre dobival v rangu 320-350 sit/kos, vendar take cene ne bo nikoli več. To je še vedno nekako v rangu 1,5euro ...



svedri.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.67 KB
 Pogledana:  7537 krat

svedri.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mercury
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Nov 2003 19:40
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2003 12:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, danes dopolne sem se naredil neumnega in poklical na BMR trade ter dobil enega zelo prijaznega gospoda. Ta mi je vse lepo razložil kakšni so ti svedri in zmenil sem se za deset svedrov za test. Sploh ni bilo problema, pa tudi drago ne bo.

L.P.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2003 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem dobil ponudbo, cena trdokovinskih, oziroma svedrov za tiv je 412 sit / kos. Nekam visoka cena se mi zdi, tako da najbrž ne bom jemal ne vem kako velikih količin, saj so rabati tudi bolj ubogi, tako da se mi ne splača vlagati tako veliko. Pa še zaloge nimajo tako velike, očitno naročajo sproti. Če pa koga zanima za nekaj kosov pa lahko dobi pa mu ne bo potrebno samemu iskati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2003 3:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Reber,

Za kako dimezijo gre ? Če gre za 0.8 potem bi jaz imel kakih 5 kosov. Če mi lahko pošlješ tako, da ti plačam po povzetju.

P.S.
kak premer je steblo svedra ? Zame ni problem -imam steberni vrtalni stroj. Zna pa biti problem za nekatere ročne vrtalne strojčke, ki nimajo tako velike puše Sad

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2003 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dimenzije so tiste, katere sem napisal zgoraj. Ne bom pa nabavljal HSS svedrov, saj hočejo za 1 kos dobrih 350sit, to je pa malo huda. Debelina svedra je 3,2 mm na mestu vpetja, ali bolj natančno 3,175 mm , proxxon ima stročnice za to dimenzijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.12
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2004 12:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ojla

To so HM svedri, dobijo se v vsaki specializirani trgovini za orodjarstvo.
BTS, Merkur,Iscar,...

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
castro
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Sep 2003 0:19
Prispevkov: 72
Aktiv.: 0.32

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2004 1:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razen v Merkurju, povsod drugod zelo težko prideš zraven. Ali pač???

Andrej

_________________
Homebrew For Ever!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoki
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Nov 2003 21:50
Prispevkov: 119
Aktiv.: 0.54

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2004 1:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!
A je tema še aktualna?Reber ,zanima me koliko luken,se da izvrtati z takim svedrom in koliko ploščic narediš ,ko rabiš toliko svedrov.No, če bi meni poslal vsako dimenzijo po dva kosa bi tudi jaz probal.Povej naslov in ceno,jaz pošljem denar ,ti potem meni svedre z navadno pošto.
Do sedaj sem vrtal kar z navadnimi(HSS),pa me zanima kako se vrta z temi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.62

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2004 3:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz bi jih nekaj vzel za preizkus.
Če se lahko dogovoriva za nakup, bi naredil enako kot ZOKI.

LP Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2004 6:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sploh še nisem bil v nabavi za svedre, bom šel jutri, če bom utegnil, ko bom ravno v LJ.
Glede dimenzij predlagam, da luknje ki so tanjše od 0,8mm vrtate s hss svedri ki so bolj prožni kot specialni svedri, ki se tako tanki hitro zlomijo. No, nekako 0,7mm bi še šlo ampak ne priporočam. Za amatersko uporabo, to je tistih nekaj lukenj so dobri hss. Treba pa je tudi težiti k temu, da je tiskano vezje projektirano tako, da je čim manj zelo drobnih lukenj. sam projektiram vezja tako, da lukenj tanjših od 0,9mm skorajda ni, če pa so, so to 0,8mm tanjše pa samo izjemoma.
Izjema tukaj je bil willem programator, ki ga nisem jaz risal, luknje pa so 0,6mm.
Lahko pripravim komplete 0,5mm, 0,6mm, 0,7mm hss svedre in 0,8mm, 0,9mm, 1mm, specialne svedre + hss svedre. Drugače pa zelo prav pridejo tudi 1,2mm ali 1,3mm in seveda 1,5mm, 1,8mm, 2mm, ...
Najbolj pogosto uporabljene 0,9mm, 1mm in 1,3mm bi predlagal specialne vse ostalo pa hss.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zoki
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Nov 2003 21:50
Prispevkov: 119
Aktiv.: 0.54

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2004 7:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No jaz sem imel v mislih dimenzije 0.8, 1, 1.2ali 1.3 za specialne svedre.Mislim ,da ni take je..ne razlike med 0.9 in 1,tako da nima smisla.HSS imam.Povej,če boš kaj nabavil(dimenzije ),pa se slišimo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group