www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Predstavitev PLC-jev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2015 9:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sars je napisal/a:
Če se prav spomnem, jih je na piknik v Središče ob Dravi nekdo prinesel celo škatlo. Interesa ni bilo ravno velikega. Drugače pa tudi v naši firmi imamo še kar nekaj petic na linijah in tudi obe žgalni peči sta še krmiljeni s petico.


Motiš se. Bil je na licitaciji. Sem tudi sam licitiral. Dosegel je kar zavidlivo ceno. Na koncu ga je dobil moj kolega.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
surla
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 15:22
Prispevkov: 716
Aktiv.: 3.21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2015 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Unitronics Jazz , JZ20 serija:
-prednosti: poceni, veliko vhodov in izhodov , veliko funkcij, enostaven , imaš že tipkovnoco in display ter vhode in izhode v eni škatli, veliko programskega prostora, zastonj razvojno okolje , super podpora na netu in pri prodajalcih.
- slabosti : nima možnosti simulacije programa na PCju ,



IMG_0030.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  756.39 KB
 Pogledana:  14 krat

IMG_0030.JPG



IMG_0031.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  844.25 KB
 Pogledana:  12 krat

IMG_0031.JPG



prog.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  91.22 KB
 Pogledana:  76 krat

prog.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrgud1
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Dec 2013 18:09
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.10
Kraj: varazdin

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2015 12:16 pm    Naslov sporočila:  za učenje Odgovori s citatom




IMG_20150208_111034.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.53 MB
 Pogledana:  26 krat

IMG_20150208_111034.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvone112
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2014 13:23
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.03
Kraj: Vipolže

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 21, 2015 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz progamiram OMRON krmilnike (največ CJ1M CPU32) v službi in Pic-e v asemblerju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Kayeen
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 18 Sep 2015 14:07
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2015 2:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo, zadnje čase sem prešel na programiranje Unitronicsa. Testno sem vzel Sambo in Unistream in moram priznati da sem navdušen. Brezplačen, zelo pregleden programski paket z neverjetnim helpom (v primerjavi z mnogimi ) + cena + tehnična podpora prodajalcev... Res dobro!
Še nekaj slikic...

Samba:


Barvni zaslon na dotik, programiranje v laddru - težava je le da ni razširljiva... Je pa idealna za kakšne manjše projekte. Nizkocenovni plc z zaslonom (~240€)

Unistream


Močno optimizirano ladder programiranje.
Ni da ni, celo pdf in mp3 predvaja, tako da sem naredil navodila za mašino kot video kar mi je olajšalo čas pri prevajanju v tuje jezike Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2015 2:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kayeen je napisal/a:
Zdravo, zadnje čase sem prešel na programiranje Unitronicsa. Testno sem vzel Sambo in Unistream in moram priznati da sem navdušen.

Smile Jaz bom pa še bolj navdušen, če boš prilepil kakšno zaslonsko sliko svojega projekta na omenjenih kontrolerjih ... pa mogoče kak "printscreen" razvojnega okolja Think .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 7.68
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2015 7:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ETI LOGIC. Podobno kot Siemensov Logo!. Lahko bi rekli, da je naše gore list, vsaj toliko, kot je Simatic 1200 nemški. Very Happy Kolikor vem jih pod blagovno znamko ETI dela Tyco. Nekaj cenejši kot Logo, kabel je cca 20 eur, program je zastonj.
Sicer sem pa začel s Simaticom S5, na katerega še vedno naletim pri kakšnem vzdrževanju, nadaljeval s serijo S7-300, v zadnjem času pa S7-1200, kjer se da zaradi obsega. Eno aplikacijo sem naredil s krmilnikom Allen Bradley 1769 z distribuirano periferijo Allen Bradley 1743, pa eno s krmilnikom WAGO 750-880, pa eno z Unitronicsom, pa nekaj s Siemens Logo!.



IMG_1939.jpg
 Opis:
Krmiljenje filtra sesalne enote
 Velikost datoteke:  215.26 KB
 Pogledana:  31 krat

IMG_1939.jpg



Sesalec.jpg
 Opis:
Zaslonska slika programa
 Velikost datoteke:  229.15 KB
 Pogledana:  28 krat

Sesalec.jpg



_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group