www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

CNC rezkalni stroj
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 143, 144, 145, 146, 147  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 612
Aktiv.: 4.44
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2014 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

še 3mm in 3,175mm

Imam Kress 1050W FME.
Razlika je samo v obratih, z manj obrati se da lepše rezkati aluminij.
Več moči boljše je Mr. Green

Cena je pa Kress fme1050 in stročnica 8mm 169eur + posamezna stročnica 12eur + poštnina
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.86
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 1:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mi zaupaš kje si dobil tako ceno,
jaz sem na letle na podobno ampak ko pride še poštnina in davek si na 4 cente razlike kot pri nas

_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiByte
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Mar 2011 17:01
Prispevkov: 312
Aktiv.: 1.96
Kraj: Sv. Trojica v Slov. g.

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 9:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ti priporočam Kress FME-1 1050W, imam oba sam za CNC ke boljši Kress ker je Makita večja pa še stročnice težje dobiš.

http://www.sorotec.de/shop/product_info.php/info/p2445_5000rpm-spindle-motor-kress-1050watt-230v.html
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 9:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam še vedno doma delujočo suhner mašinco z kar nekaj stročnicami.če te zanima, dam za 150.
Evo
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Modlar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Feb 2009 10:59
Prispevkov: 190
Aktiv.: 1.03
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 10:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že nekaj časa uporabljam Kress FME-1 1050W . Z njim sem zelo zadovoljen Cool Very Happy
_________________
LP Mare


Kdor visoko leta - daleč vidi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joccc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 15:36
Prispevkov: 47
Aktiv.: 0.32
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 1:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem

Spet se oglašam in kot ponavadi z mojimi vprašanji oziroma (neznanjem) Wink no namreč zdej sem naročil ac servo motorje in krmilnik se pravi 400w http://www.lsmecapion.com/eng/contents/sub01/pop_pro_view.php?code=product&seq=6597&cate1=_01010100
in te motorje http://www.lsmecapion.com/eng/contents/sub01/pop_pro_view.php?code=product&seq=2133&cate1=_02010000

zdej me pa nekaj zanima mislim da sem zasledil da je nekdo izdelal oz izdeluje krmilnik (breakout board) oziroma če mi lahko kdo kerega priporoča za povezavo na pc namrec lahko tudi usb bom pa krmilnike in motorje poganjal z mach3.


Lep dan se naprej

_________________
Pozdrav še naprej .
---------------------------------------------------------
(celo živlenje se učim pa vseno vem zelo malo )
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.15
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

joccc, daj še enkrat zelo dobro premisli!
Ti malo namignem, zvečer ugasnem stroj, naslednji dan se računalnik ne zažene.
Odpovedal je disk. Zamenjam disk, seveda instaliram vse potrebno.
No in na konce prej kot v eni uri nastavim stroj po starih nastavitvah in veselo rezkam dalje. Me zanima kako bi to potekalo pri Machu. Sem uporabljal Mach in sem "*?=((/&&%!"#$%&/" Brick wall .
Ne hvala. Niti zastonj ne. Ker sedaj Applause.
To kar se mi je zgodilo nima nobene povezave z uporabo katerega koli programa.
Želim samo povedat kako enostaven je CNC USB Controller.
Seveda je tudi zelo zanesljiv in zelo uporaben. O podpori lahko sam prebiraš.
Premisli! Veliko uspeha ti želim, kakorkoli se boš odločil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.05
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

stane... si že premišljeval da bi ušporabil LinuxCNC...
je zaston (tudi če crkne diska ga lahko še enkrat zaston sludaš z neta), enostaven, z njim lahko krmiliš tudi profi stroje (tudi robote če hočeš), o podpori si pa poglej na LinuxCNC mailing listi...

_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiByte
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Mar 2011 17:01
Prispevkov: 312
Aktiv.: 1.96
Kraj: Sv. Trojica v Slov. g.

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam s stane-tom, CNC USB Controller je zakon Smile deluje kot mora, podpora je blizu Smile pa še USB je
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A cnc usb lahko poganja servo motorje kako drugače kot z dir/step signalom? Sprasujem ker sem dobil ogromne servo motorje z žal zelo zastarelim kontrolerjem in servo driverjem. Žal nevem s čim se podaja ukaze servo driverju. Dokumentacija ne obstaja več.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 9:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.15
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem marsikaj testiral in tudi uporabljal. Prvi programi so delovali še pod dos-om.
Sem naložil linux emc2, ga sprobal, poganjal stroj nekaj časa in mi ni bil všeč.
Kroko je zakon. Shhh
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 11:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še eno vprašanje imam za strokovanjake. Kakšni so možni input signali za servo driverje? našel sem en pdf, samo meni ne pove nič. Bom še ta teden malo pobrskal.
Driver ki ga imam je letnik 85-90, tam nekje. Kaj se je uporabljalo v tako starih sistemih?



CLX A241 MANUAL.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  CLX A241 MANUAL.pdf
 Velikost datoteke:  127.96 KB
 Downloadano:  11 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joccc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 15:36
Prispevkov: 47
Aktiv.: 0.32
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No drugače mi vseno ampak mach3 sem ze uporabljal pa ga imam zaradi tega sem rekel da bom s tem poganjal cnc in nekoliko ga poznam. Drugače pa lahko tudi kaj drugega (bol preprostega) no najbol bi mi ustrezal kak kontroler ki se ga da dobiti kje v bližini oziroma če ga ma mogoce kdo za prodati ali pa bi kdo naročal kaj iz kake trgovine da se to naročim zaraven. Mora pa biti 4 osi nekoč nadgradnja ''
_________________
Pozdrav še naprej .
---------------------------------------------------------
(celo živlenje se učim pa vseno vem zelo malo )
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
toplakd
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Jul 2010 23:12
Prispevkov: 593
Aktiv.: 3.54
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 17, 2014 9:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsi našteti programi imajo svoje privržence kateri z veseljem delajo z enim izmed njih.
Sam sem sedaj že 3,5 leta na LinuxCNC in v tem času nisem imel niti ene same težave
z delovanjem programa.

Dodal sem nekaj gumbov, kateri mi omogočajo lažje delo glede na moje potrebe in
zadeva špila tako kot prvi dan.

Sem pa potestiral tudi druge zgoraj naštete krmilnike in programe, vendar po vsej
verjetnosti še hitro ne bom menjal.

LP, Dejan

_________________
Tukaj bo nekoč moj podpis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 143, 144, 145, 146, 147  Naslednja
Stran 144 od 147

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group