www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Menjava ležaja pri sesalcu za prah

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.42
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2014 9:26 am    Naslov sporočila:  Menjava ležaja pri sesalcu za prah Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Pri malem sesalcu 1600W od Elektrolux-a -model S-BAG CLINIC je potrebna menjava ležaja na strani kolektorja. Klical sem na servis Elektrolux-a in se zanimal koliko stane kompletni motor. Dobil sem ceno in sicer 60 €. Ker je sam motor dober, sem razmišljal, da bi zamenjal omenjeni ležaj. Problem je pa, ker je zadeva v kovinskem ohišju. Sprednji in zadnji del sta (zabigana) skupaj. Moje vprašanje je, kako to odpreti?. Razmišljal sem, da bi na enem mestu na obodu naredil zarezo. Potem pa probal toliko raztegniti pločevino, da bi razdvojil ta dva dela. Mogoče ima kdo od vas kakšno boljšo idejo. Se zahvaljujem že vnaprej!

Lp
Janez



1-IMG_0273.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  64.99 KB
 Pogledana:  20 krat

1-IMG_0273.JPG



_________________
__________________
Never put off till tomorrow what you can do
today.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nima
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Feb 2014 14:03
Prispevkov: 192
Aktiv.: 1.56
Kraj: Bakovnik

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2014 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ga običajno s ploščatim izvijačem odrobim okrog in okrog. Po posegu ga pa s kladivom zarobim nazaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.42
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2014 11:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala nima za predlog,

tudi sam sem že razmišljal v tej smeri...

Lp
Janez

_________________
__________________
Never put off till tomorrow what you can do
today.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.42
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2014 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naj povem, da je po predlogu nime zadeva odrobljena.

Tako sem prišel do vetrnice. Tu se pa postavlja spet novo vprašanje, kako sneti vetrnico iz osovine rotorja ? Mogoče jo je potrebno enostavno izbiti s strani kolektorja ? Tako bi vetrnica lahko ostala na osovini rotorja. Nebi pa rad naredil kakšne neumnosti. Kaj menite ostali ?

Lp
Janez/S51ZG

_________________
__________________
Never put off till tomorrow what you can do
today.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 684
Aktiv.: 3.52
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2014 4:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri mojem sesalcu je vetrnica privita z levim navojem. Sem pred tem tudi sam probal z izbijanjem, na srečo sem bil precej nežen. Potem sem pa probal zasukati - in glej ga zlomka, šlo je.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2014 4:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri vseh motorjih sesalcev, ki sem jih razdrl (ni jih bilo malo Very Happy ) so bile vetrnice z levim navojem. Smiselnost menjave ležajev je pa tako- tako, javi ko boš nazaj sestavil pločevinasto "turbino".
PS: se posipam, bile so tudi nabite gor Brick wall , tiste enostavno zbiješ dol, vendar kako bo potem držala, ko jo natakneš nazaj....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.42
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2014 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljena BojanR & Bizgec65,

hvala vama za prispevek reševanja mojih problemov...HI. Slikal sem še turbinco, katero bom kasneje priložil textu. Bom probal vetrnico odviti v levo. Samo najprej moram razčistiti, kje je leva in kje desna smer..HI. Prosim ne se smejat..HI. Če gledam smer vrtenja motorja s strani kolektorja, se motor vrti v desno. Če pa gledam s strani vetrnice, je pa vrtenje motorja v levo. Potem je pri pri pogledu s strani kovinske vetrnice levi navoj v desno! Vidim, da bom moram narediti neki ključ, neko ploščo, ki bo imela tri štifte v razmaku, kjer so vidni pol krogi. Naj bo dovolj te neumne pisarije...HI

Lp
Janez



1-IMG_0274.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  63.58 KB
 Pogledana:  5 krat

1-IMG_0274.JPG



_________________
__________________
Never put off till tomorrow what you can do
today.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.08
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2014 7:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pogledaš s proste strani v vetrnico.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Tomazp
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Feb 2008 13:24
Prispevkov: 559
Aktiv.: 2.84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2014 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V kolikor je navoj je le ta vedno tako usmerjen, da se pri vrtenju veternica zateguje. Iz pozicije lamel hitro ugotoviš v katero smer je treba veternico obrniti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2014 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali po domače :


1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  53.41 KB
 Pogledana:  3 krat

1.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.42
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2014 7:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vidim, da sem razmišljal pravilno.

HVALA še enkrat vsem, ki ste se oglasili!

Lp
Janez

_________________
__________________
Never put off till tomorrow what you can do
today.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tomazp
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Feb 2008 13:24
Prispevkov: 559
Aktiv.: 2.84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2014 8:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na potek lamel mi deluje desni navoj. Ali pa tesni ujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group