www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

CNC KONSTRUKCIJA -nabava vsega potrebnega za izgradnjo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.61
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2006 5:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaradi opustitve projekta se da dobiti pri meni močne unipolarne koračne motorje (kakšnih 6 močnejših motorjev, kakšnih 10 šibkejših) od printerjev, vodila od a3 printerjev, več 35V napajalnikov iz printerjev (ne garantiram delovanja, ker večine nisem testiral), nesestavljen kontroler za unipolarne motorje (večina elementov + dvostransko TIV z nezvrtanimi luknjamil), M6 navojne palice, štukljaje iz osi motorjev na M6 palice itd

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vojko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 05 Nov 2006 13:08
Prispevkov: 56
Aktiv.: 0.26
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2006 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gorazd!

Lepo izdelani stroji- vsaka čast. Kakšne so kaj cene končnih izdelkov?

_________________
fastforward:
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.61
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 29, 2006 3:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

podboj je napisal/a:
Zaradi opustitve projekta se da dobiti pri meni močne unipolarne koračne motorje (kakšnih 6 močnejših motorjev, kakšnih 10 šibkejših) od printerjev, vodila od a3 printerjev, več 35V napajalnikov iz printerjev (ne garantiram delovanja, ker večine nisem testiral), nesestavljen kontroler za unipolarne motorje (večina elementov + dvostransko TIV z nezvrtanimi luknjamil), M6 navojne palice, štukljaje iz osi motorjev na M6 palice itd

Lp


Razen nekaj vodil in manjših motorjev ne prodajam ničesar več. Ko sem danes v mrazu spet vrtal luknje v TIV, sem si premislil in bom enkrat poleti končal stroj. Bo pa le vrtalni in ne rezkar. Verjetno bom nazaj sestavil moj prvi CNC, le da bom uporabil navojne palice namesto jermenov. Motorjev imam na srečo še vedno dovolj Smile

(Popravljeno 2. dec. 2006 ob 21.10)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miha28
Član
Član



Pridružen-a: Ned 10 Jul 2005 20:53
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.10
Kraj: Suhadole

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2006 1:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj informacij: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=4268&postdays=0&postorder=asc&start=165
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
stmon
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 03 Jul 2007 21:50
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00
Kraj: okolica Celja

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 04, 2007 11:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravkar sem se sam odločil za izgradnjo cnc vrtalnika in bi rabil aluminij debeline 10mm. Mogoče kdo ve kje se ga da dobiti v manjših količinah, saj vsepovsod prodajajo samo plošče 1000x2000? Zaželena je okolica celja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dingo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Dec 2005 21:52
Prispevkov: 274
Aktiv.: 1.23
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 04, 2007 12:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

stmon je napisal/a:
Pravkar sem se sam odločil za izgradnjo cnc vrtalnika in bi rabil aluminij debeline 10mm. Mogoče kdo ve kje se ga da dobiti v manjših količinah, saj vsepovsod prodajajo samo plošče 1000x2000? Zaželena je okolica celja.


Jaz sem ga kupil v Al-Cu Kamnik.Razrežejo ti ga na željene mere, plačaš pa po kg.
Imajo skoraj vse debeline.

Lp Blaž

_________________
Vedno me kaj zanima....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 04, 2007 3:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stmon,naročiš,tudi po posti dobiš in po povzetju plačaš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
minipec
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 30 Jun 2008 7:57
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 30, 2008 8:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo.

Jaz sem material nabavil pri MiniTec d.o.o. Linearni elementi z večimi principi delovanja in dobre cene. Zastonj dobite kataloge in CD s 3D knjižnico vseh elementov.

Več na http://www.minitec.si/linearni.php


LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihies
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Nov 2008 19:22
Prispevkov: 165
Aktiv.: 0.88
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 1:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je mogoče komu jasno, kako da ima tale Zapp (http://www.slidesandballscrews.com/stepper-motors-c-45.html?osCsid=f865d00925dea334961c4d6ff046dd62) tako poceni motorje?

Mislim, ena reč 3Nm pride ~20€. Drugje še 0,5Nm ne dobiš za ta denar...[/url]
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A boš slučajno kaj nabavljal iz te strani?,ker jaz sem tudi študiral da bi jih od tle nabavil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihies
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Nov 2008 19:22
Prispevkov: 165
Aktiv.: 0.88
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 3:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pobesneli je napisal/a:
A boš slučajno kaj nabavljal iz te strani?,ker jaz sem tudi študiral da bi jih od tle nabavil.


Vsekakor, cene se mi zdijo zelo ugodne (gledam CNC driver kit #1). Pa tudi ostala roba (vodila, etc.) se mi zdi (laično) poceni.
Edinole stran ne sprjme slovenskega ID za DDV (ne vem zakaj) in je potem potrebno po e-mailu posredovati podatke - ravno zdaj razčiščujem z lastnikom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
T42
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Avg 2008 21:37
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.75
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 7:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem naroču tam par mesecev nazaj. (~1600eur Confused )
Če ni na zalogi se čaka 3 tedne da s kitajske pride, pol pa šele on pošlje Very Happy

Motorji so kul! (jaz sem vzel 12nm)

Aja, na strani so cene brez davka! Doda ga ko si v postopku naročila.

To je bil zame še en par sto eur šok ko sem se končno odločil naročit Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mihies
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Nov 2008 19:22
Prispevkov: 165
Aktiv.: 0.88
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 8:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

T42 je napisal/a:
Jaz sem naroču tam par mesecev nazaj. (~1600eur Confused )
Če ni na zalogi se čaka 3 tedne da s kitajske pride, pol pa šele on pošlje Very Happy


Very Happy

T42 je napisal/a:
Motorji so kul! (jaz sem vzel 12nm)


Koristna informacija. Sem videl, da si vzel 12Nm (meni bodo 3Nm čisto dovolj, vsaj upam Smile). Pa tudi driver in napajalnik, če se ne motim (si vzel kar driver kit #3)?

T42 je napisal/a:

Aja, na strani so cene brez davka! Doda ga ko si v postopku naročila.

To je bil zame še en par sto eur šok ko sem se končno odločil naročit Smile


Vem ja, angleži ponavadi dajejo cene brez davka, kar je v bistvu v redu, ker se itak upošteva naš davek (tako ni treba dve operaciji za izračun). Sicer pa vzamem na s.p. tako da davka ne zaračuna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
T42
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Avg 2008 21:37
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.75
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 5:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mihies je napisal/a:

T42 je napisal/a:
Motorji so kul! (jaz sem vzel 12nm)


Koristna informacija. Sem videl, da si vzel 12Nm (meni bodo 3Nm čisto dovolj, vsaj upam Smile). Pa tudi driver in napajalnik, če se ne motim (si vzel kar driver kit #3)?


Nisem kit vzel, ker imam 4 stepperje vse skupaj. Sem posebaj kupil s 542 driverji.
mihies je napisal/a:

T42 je napisal/a:

Aja, na strani so cene brez davka! Doda ga ko si v postopku naročila.

To je bil zame še en par sto eur šok ko sem se končno odločil naročit Smile


Vem ja, angleži ponavadi dajejo cene brez davka, kar je v bistvu v redu, ker se itak upošteva naš davek (tako ni treba dve operaciji za izračun). Sicer pa vzamem na s.p. tako da davka ne zaračuna.


Hmmm
Kokr jaz razumem, znotrej eu plačaš davek tam in nič drugega. Nič ne odštevaš in prištevaš našega ker ni več carine.
Če pa na firmo pol ga pa odšteješ ja!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mihies
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Nov 2008 19:22
Prispevkov: 165
Aktiv.: 0.88
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 12:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Hmmm
Kokr jaz razumem, znotrej eu plačaš davek tam in nič drugega. Nič ne odštevaš in prištevaš našega ker ni več carine.
Če pa na firmo pol ga pa odšteješ ja!


Kadar naročaš na firmo si obračunaš DDV po stopnji države, kamor pošiljaš (in potem si ga seveda odšteješ) - torej Slovenski (anglež pošlje brez zaračunanega DDVja). Za fizične osebe pa nisem čisto siguren, katera stopnja DDV se vzame. Npr. znotraj ZDA velja vedno pravilo, da se obračuna davek države, kamor se pošilja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group