www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iskra Triglav De Luxe popravilo
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 6:31 pm    Naslov sporočila:  Iskra Triglav De Luxe popravilo Odgovori s citatom

Že lep čas imam namen popraviti/obnoviti Iskra Triglav De Luxe. Načeloma pri obnovi elektronike ne bo nekih težav, vendar pa imam težave pri "vizualnih" komponentah in gramofonu.

Najprej bi potreboval kakšno dobro shemo. Dalje, moram popraviti vrvico za skalo, saj je sneta. Ima morda kdo kakšen diagram ali vsaj nasvet kako jo nazaj napeti?

Ker je radio sicer dobrem stanju, ga zelo kazi skala, na kateri se je izbrisalo nekaj označb. Očitno je nekdo delal nekaj okrog vrvice za skalo in poškodoval napise. Ima morda kdo kakšno skalo viška? Odkupim.

Potreboval bi tudi nekaj lamp: EL84, EABC80 in EF89, saj je ena spustila vakuum, drugi dve pa manjkata.
Potrebujem tudi gramofon EMONA, ki pride nad radio. Moj je žal počen, ter igla utrgana..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Mar 2009 16:31
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.99
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav!

Imam Triglav Deluxe, kolikor se spomnim je skala dokaj dobro ohranjena, prav tako les (z izjemo nekaj nepravilnosti).
Gramofon sicer je prisoten, vendar zaenkrat še v neznanem stanju. Bom ga zvečer poiskal ter poslikal.
Elektronke mislim da so vse pristone, nisem pa popolnoma prepričan.
Prilepim slike ob prvi priliki Smile

Lep pozdrav,
Rok

_________________
I live in a world where vacuum tube is king!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
shad
Član
Član



Pridružen-a: Ned 23 Okt 2011 16:17
Prispevkov: 128
Aktiv.: 0.85
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lampe imam, sicer rabljene, vendar testirane. Vse nemške Valvo, Siemens...
Če te zanima mi pošlji ZS.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 8:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš ZS.

Sem še malo gledal in opazil, da je vrvica bila že nekoč pretrgana, zdaj je pa na tistem mestu narejen kar mali vozel.

Tako, da očitno bo najbolje dobiti in napeljati kar novo vrvico. Vendar zdaj pa vprašanje, kje takšno dobiti oz. katero naj vzamem? Ali pa če ima kdo radio v rifuzi s celo vrvico in bi mi jo lahko nekako snel...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mitchW je napisal/a:
Imaš ZS.

Sem še malo gledal in opazil, da je vrvica bila že nekoč pretrgana, zdaj je pa na tistem mestu narejen kar mali vozel.

Tako, da očitno bo najbolje dobiti in napeljati kar novo vrvico. Vendar zdaj pa vprašanje, kje takšno dobiti oz. katero naj vzamem? Ali pa če ima kdo radio v rifuzi s celo vrvico in bi mi jo lahko nekako snel...


Jaz sem jo nabavil tukaj.

_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Mar 2009 16:31
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.99
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 1:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav!

Prilagam obljubljene slike.
Gramofon po občutku ni več uležajen, ima nekaj kozmetičnih napak in par razpok.
Igli sta obe celi, roka ni videti poškodovana. Notranjost je napram letom, dokaj čista.
Steklo je celo, pravtako skala. Elektronke so vse prisotne, tudi magično oko;
nobena ne izgleda sivo oz. getter ni razbarvan. Testiral jih nisem.
Vrvica je sicer sneta, a prisotna.

Lep pozdrav,
Rok



20150224_231517.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.25 MB
 Pogledana:  31 krat

20150224_231517.jpg



20150224_231648.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.84 MB
 Pogledana:  12 krat

20150224_231648.jpg



20150224_231731.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.34 MB
 Pogledana:  8 krat

20150224_231731.jpg



20150224_232203.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.81 MB
 Pogledana:  26 krat

20150224_232203.jpg



_________________
I live in a world where vacuum tube is king!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Shema je bila na tem forumu že objavljena, pa vseeno še ena.


Triglav delux_001.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.59 MB
 Pogledana:  156 krat

Triglav delux_001.jpg



Triglav delux_002.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  763.13 KB
 Pogledana:  45 krat

Triglav delux_002.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 4:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša hvala za fotografije. Mislim, da bi ga v nekaj urah čiščenja in morda še kaj lotanja spravil v lepo stanje.

Sicer skala je pri meni drugačna, več črne podlage. Kolikor sem gledal po spletu, je največ De Luxe-ov s takšnim tipom skale, kot jo imaš ti, zato bom zaenkrat poskusil popraviti to mojo (z rötringom, če bo šlo), saj mi pomembno da ohranim čimbolj pristen izgled radia.

Gramofon tudi ni čisto identičen, saj ima moj blago za podlago za plošče. Menim, da bi se sicer dalo prenesti krožnik iz mojega na tvojega.

Glede vrvice, mi lahko kdo svetuje točno kakšno naj vzamem? Debelina je okrog 0,9 mm, če sem prav izmeril, vendar material ne vem točno kakšen naj vzamem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vrvico bom v kratkem dobil.
Ima kdo kakšno fotografijo, kako je potrebno napeljati vrvico?
@Rok, vidim, da je tudi tebi vrvica odletela...

EL84 sem danes dobil. Torej potrebujem še EF89 (to si lahko sposodim za test) in EABC80.

EDIT:
Bi lahko dobil eno od blizu sliko skale na predelu kontrole visokih tonov? Tam imam namreč poškodovan tisk in bi ga rad na novo narisal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 1:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očitno obstajata res dva tipa Triglava De Luxe. Ločita se po steklih skale in tipih magičnih očes (EM80 v mojem, EM84 v takšnem, kot ga ima @Rok), vidim, da sta tudi na shemi označeni obe indikatorski cevi. Ima morda kdo več podatkov o teh verzijah (katera je novejša, itd.)?

Kakorkoli, bil bi hvaležen za sliko skale v področju visokih tonov. Sicer pa obnova poteka po načrtih. Morda kakšen nasvet kako se lotiti napeljevanja vrvice za skalo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56av
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Jul 2013 18:24
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.58

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2015 7:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj so slike našega Triglava Deluxe, je verzija z em80.

PS: Če rabiš več slik, jih lahko naložim. Ampak z mojim internetom to traja... Evil or Very Mad



SAM_39852.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.12 MB
 Pogledana:  17 krat

SAM_39852.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 2:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala. Tale slika bo zadostovala.
Se bom pa ta teden lotil zamenjave vrvice za skalo, zato sem že včeraj malo vadil s staro zalepljeno (ki se je spet pretrgala 1 cm od zalepljenega dela, očitno je res čisto na koncu), vendar mi nikakor ne uspe dobiti ustrezne dolžine ali oprijema na vretenu gumba. Potreboval bi kakšno sliko ali diagram.

Zato sem malo googlal in pogledal po forumu, če je morda kje slikana šasija radia z napeljano vrvico. Našel sem le navadnega Triglava, ki pa ima podobno, a žal drugače speljano vrvico kot moj: http://www.elektronik.si/phpBB2/download.php?id=37769, De Luxa nisem našel nobenega.

V kolikor ima kdo fotografije šasije De Luxa in se dobro vidi napeljava vrvice, bi prosil, da jih pošlje/pripne, saj mi bo s tem zelo pomagal. Dosti je slika vretena spremenljivega kondenzatorja in vretena gumba.


Nazadnje urejal/a mitchW Pon Avg 10, 2020 3:19 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 3:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče ti bo v pomoč stara tema kjer se na nekaj slikah malce vidi kako je napeljana vrvica.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Te slike sem že zadnjič zasledil. Nekaj mi pomagajo, vendar so dokaj slabe kvalitete. Imam pa tudi občutek, da je vrvica tam že bila menjana.
Vidim, da je napeljana iz vretena kondenzatorja pod ohišje žarnice in nato drgne po njem. Nekako se mi ne zdi logično, po mojem bi se mogla navijati iz leve zgoraj vretena, da se izogne žarnicam in kablovju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56av
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Jul 2013 18:24
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.58

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam nekaj slik na računalniku, če ti kaj pomagajo. Lahko poskusim slikat še kakšen detajl, vendar šele v petek. Je pa nerodno slikat komplet vrvico brez da vzameš celo šasijo ven.


SAM_0975.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.11 MB
 Pogledana:  25 krat

SAM_0975.JPG



SAM_0979.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.82 MB
 Pogledana:  13 krat

SAM_0979.JPG



SAM_0980.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.87 MB
 Pogledana:  10 krat

SAM_0980.JPG



SAM_0999.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.43 MB
 Pogledana:  7 krat

SAM_0999.JPG



SAM_1002.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.07 MB
 Pogledana:  8 krat

SAM_1002.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 1 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group