www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Policisti preganjajo študenta, ki je razkril luknje v Tetra
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@igo, tudi, če so vrata odkljenjena, nimaš kaj iskati v mojem stanovanju.
Najmanj kar je, je motenje posesti.
Ko sem zidal prizidek, je bila na njega prislonjena lestev. Sredi noči je lokalna mularija zagledala to lestev in začela veselo plezati po njej (posledica alkohola in objestnosti). Zbudil sem se, ko je bil en mladenič na lestvi že v drugem nadstropju, če bi se prej, bi šel ročno z lestvijo vred na asfalt. Napodil sem ga dol in ker je bil malo preveč gobezdav sem poklical policijo. Za vse tri je bila napisana KO zaradi motenja posesti.
Torej, tudi, če so vrata odklenjena in odprta na stežaj, nimaš kaj početi v mojem stanovanju! Seveda pa lahko od daleč gledaš, kaj se notri dogaja Wink , to pa definitivno ni prepovedano.
V primeru tetre pa je šlo za zaklenjena vrata z elektronsko ključavnico in nekdo od stanovalcev mu je dal šifro za to ključavnico, če se ne motim. In če sem vse prebral tako kot treba, mislim, da je ta poba tudi vstopal v stanovanje.
Kakorkoli, besede oz, izjave o ogrožanju državne varnosti so, milo rečeno, smešne in verjamem, da bi se dalo stvari rešiti brez butastih novinarjev, ki se jim tako, kot preiskovalnemu sodniku, tudi slučajno ne sanja za kaj gre.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
. On sploh ni vdrl nikamor..


Kako ni vdrl nikamor? Kupil je ustrezno napravo in jo priklopil na omrežje. Že s tem je lahko kršil zakon, saj ni nujno da je taka kitajska naprava sploh dovoljena pri nas. Kot sem že omenil: veliko naprav je mogoče kupiti na ebaju, polovico teh ni dovoljeno uporabljati.
Nadalje je poslušal TUJE kanale, kar je spet kaznivo.

Če imam jaz vhodna vrata odprta na stežaj, to ne soseda ne mimoidočega ČISTO NIČ NE BRIGA!. Nima ne pravice ne dolžnosti opozarjati na to. In če bi se vsi ravnali po zakonu, sploh ne bi bilo treba zaklepati vrat. Zato je vsak, ki jih prestopi brez dovoljenja v prekršku.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Protonček
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 10:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, @protonček, v Kanadi res ne zaklepajo vrat, ker nikomur niti na misel ne pride, da bi storil nepooblaščen vstop.

@Jaka, če mu je res nekdo od znotraj dal kodo, je bolj kriv od tega, ki je s to kodo potem vdrl.



Opažam, da imam premalo podatkov, za povrhu me podrobnosti niti ne zanimajo toliko, da bi se poglabljal vanje. Posledično pišem preveč posplošeno, zato odstopam od nadaljnjega komentiranja v tej temi.

Upam samo, da bodo strokovnjaki primer temeljito raziskali in pravično kaznovali vpletene (množina).

In upam, da ne bodo rekli, da je ta študent storil samomor, ko ga bodo našli s petimi različnimi kroglami v hrbtu.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je že na begu?
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
......@Jaka, če mu je res nekdo od znotraj dal kodo, je bolj kriv od tega, ki je s to kodo potem vdrl......
Saj sploh ne gre za to kdo je več ali manj kriv, preprosto se temu posveča bistveno preveč pozornosti, kot si jo zasluži.
Uporabniki tetre so bili na usposabljanjih in očitno so si od vsega skupaj zapomnili samo to, da je to digitalna komunikacija, katero je težko na običajen način poslušati. Posledica tega je(bila), da se je preko tetre čvekalo marsikaj, tako kot imajo navado čvekati po GSMu, v prepričanju, da jih nihče ne more poslušati.
Za operativo in operativne zadeve je pa vse skupaj praktično nepomembno, saj ko neka operativna akcija steče je običajno prepozno vsako poslušanje zvez, poleg tega pa imajo poleg tetre na razpolago še druge sisteme zvez, katere pa definitivno noben študent ali pa baraba(vsaj pri nas ne) ne more poslušati.
In kot sem že napisal, je vsako blebetanje novinarjev in še koga, o ogrožanju državne varnosti, popolnoma mimo!

Verjamem pa tudi, da je bil marsikdo od odgovornih za tetro užaljen, ko je poba povedal kar je in resnično me zanima, kako se bo stvar razpletla.

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Ned Maj 03, 2015 9:49 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 12:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Karkoli pade na "mojo" streho lahko jaz s tistim počem kar hočem. In če se je on odločil tisto kar na streho pade dat skozi anteno v DVB-T ključek ni on kriv ampak tisti ki je na njegovo streho to seval.
Enako velja, če se sosed dere na svojem dvorišču to še ne pomeni, da ga jaz na svojem ne smem poslušat.
Če se bo drl po slovensko ga bom sicer lažje razumel kot po italijansko ampak s pravim sistemom bi lahko sproti prevajal kar se dere.

Povsem drugo je pa če je oddajal na frekvencah za katere nima dovoljenja. Ampak za poslušanje nešifriranega prometa mu nimajo kaj težit. Sem tudi jaz včasih v popoldnevih v študentu preko takega ključka poslušal letala za Brnik. Izključno iz firbca in ker mi je blo zanimivo.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 12:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj sploh ni bilo problema, dokler jih ni že nevem kolikokrat opozarjal, da delajo narobe, in to ne samo eno osebo, ampak je začek okrog vsem trobiti da ni to prav.
Kolikor sem jaz razumel prispevke, je ta posnet promet (ki je kao letel po etru)shranil na računalnik, ga dekodiral in kazal ter pošiljal drugim skupaj z navodili kako priti do zaupnih vsebin.
Na koncu pa ti še prijavi "varnostne analize so drugje zelo drage, jaz sem pa to naredil zastonj". Aja, ko bom jaz vprašal sredi parkirišča eno osebo z rokami na havbi mojega avta, kaj počne in mi bo odgovoril da dela varnostno analizo, mu bom pa kar slepo verjel,ga pohvalil in se mu še zahvalil...Konec koncev, na kateremu avtu pa piše da se ga ne smeš dotikat?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 12:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če jaz pozabim zapreti vhodna vrata in mi zato sosed gleda v stanovanje in posluša kaj govorimo je to izključno moja krivda, ne sosedova. Če grem zato tožit soseda pa se mi bodo smejali še osli ...

Če je bilo vse prosto dostopno, kode snete iz odprtega dela interneta in legalno kupljen HW - oziroma je šel brez težav čez carino, potem fant ni kriv ampak sposoben svojega poklica, ki ga študira!

Na žalost pa je v tej državi tako, da je bolj kriv tisti ki na napake pokaže - ne pa tisti, ki napake ali kriminal v resnici počne Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektronik1982
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Maj 2012 5:53
Prispevkov: 101
Aktiv.: 0.70
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 8:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predstavnik policije za odnose z javnostmi kriminalistične policije je za TV lepo povedal, da ni šlo le za pasivno poslušanje prometa, ampak za aktivni vdor v omrežje, za kar ga tudi obtožujejo ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 9:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
Karkoli pade na "mojo" streho lahko jaz s tistim počem kar hočem.


Hm...ja in ne. Ja v ameriki, ne pri nas. Lep primer: skoplješ jamo za vodnjak. Je ta voda tvoja? Nope, vse vode pri nas so državne. Sicer ti jo pustijo uporabljati, a jo moraš prijaviti in v primeru izrednih razmer ti lahko pridejo in jo uporabljajo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je drugo, ne skoplješ jame na strehi.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 10:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kdo pa pravi, da poslušaš na strehi? Think
Dejstvo je, da so pri nas zakoni drugačni kot marsikdo misli. Kot že nekje omenjeno, v ameri lahko človeka ustreliš, če ti pride na tvoje (opozorila trespassers will be shut!)
Smo pač bolj papeški od papeža.
Se spomnite, da do ne dolgo nazaj niti zemlja, na kateri stoji bajta ni bila naša ampak državna, samo dana nam v uporabo? Ostanki dobrega starega socializma, kjer je bilo " vse družbeno".



shut.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  115.04 KB
 Pogledana:  3 krat

shut.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kastaneda
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 11:18
Prispevkov: 458
Aktiv.: 2.61

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 10:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vrata zaklepamo, ker vemo, da je okoli nas polno lopovov.
Će nas nekdo opozori, da tega nismo storili, ga torej zapremo.
Če ne bi bil lopov, tega ne bi opazil... Brick wall

_________________
LP
Srečko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 10:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kastaneda je napisal/a:
Vrata zaklepamo, ker vemo, da je okoli nas polno lopovov.

Res je, na žalost.

kastaneda je napisal/a:
Će nas nekdo opozori, da tega nismo storili, ga torej zapremo.


če nas nekdo opozori, to pomeni, da je moral odpreti vrata, sicer ne bi vedel, da so odklenjena. Če bi imel poštene namene, bi pozvonil, potrkal. Kar pomeni, da je imel nepoštne namene in ga je treba obravnavati kot takega. Plain&simple.

Kako je tip sploh ugotovil, da ni zaščite? Nekega dne ob pivu so se kolegi spomnili: "kaj pa, če čmo mi mal probat polcaje poslušat?"
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group