www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ei Niš Diplomat TV

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
retro-guy
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Avg 2013 23:25
Prispevkov: 169
Aktiv.: 1.30
Kraj: Celje/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2015 12:51 am    Naslov sporočila:  Ei Niš Diplomat TV Odgovori s citatom

Ei niš televizor iz 60s, je popolnoma originalen z elektronkami brez kakršnih kolih popravil, vsaj koliko jaz vidim Very Happy

razmišljam,da bi ga nebi popravlju ampak pustil takšnega kakšen je, saj je nemogoče najti kondenzatorje,ki bi pasali notri tako da bi bilo estetsko !

Na conradu imajo samo te rdeče WIMA kondenzatorje z zelo kratkimi nogami, ki pa zelo oteži lotanje na takšne stvari ...


Neutral



IMG1922.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  601.04 KB
 Pogledana:  8 krat

IMG1922.jpg



IMG1909.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  681.45 KB
 Pogledana:  11 krat

IMG1909.jpg



IMG1913.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  721.76 KB
 Pogledana:  11 krat

IMG1913.jpg



IMG1915.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  877.49 KB
 Pogledana:  12 krat

IMG1915.jpg



IMG1907.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  719.76 KB
 Pogledana:  2 krat

IMG1907.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
sebastiant
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Jul 2006 11:43
Prispevkov: 1814
Aktiv.: 8.40
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2015 7:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj se dobi tu:
http://www.trm-audio.si/kondenzatorji.htm
So pa še drugi naslovi in z malo "kamuflaže" dobiš kar dobre kondenzatorje.
Moje mišljenje je, da ga pustiš v takem prvotnem stanju in ga samo očistiš.

_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2015 1:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moram pogledati - zdi se mi, da imam tako škatlo tudi sam nekje na podstrešju- celo delujočo.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.41
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 26, 2015 1:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Teli če se ne motim, niso imeli več velikih problemov s kondenzatorji, saj so že bili notri boljše kvalitete, tako, da najverjetenje kaj dosti ne boš rabil menjati. Kolikor mi je znano, so ti imeli en močnostni upor, ki je po navadi odletel, saj je bil v osnovi poddemenzioniran v moči, ostalo je bilo pa OK.

Npr. pinki-rdeče papirne Iskrine v moji TV Panorami 43 sem pa moral zamenjati čisto vse, zdaj deluje BP, pred tem pa je bilo videti, kot, da je katodna cev mrtva.
Kot sem že napisal v temi radia Iskra Triglav, je najboljše testirati kondenzatorje pri visoki napetosti (vsaj 250V), kjer se gleda prebojnost oz. prevodnost. Jaz jih poleg tega še pomerim z merilnikom kapacitivnosti, včasih kateri izjemno izgubi na kapacitivnosti, tisti, ki pa prebijajo, pa imajo vsi po 20-200% višje odčitke vrednosti, saj merilnik meri, koliko časa se kondenzator polni, ker pa prebija, je videti, kot, da se polni dlje.

Se strinjam z ostalimi, očisti zadevo, preglej, če je vse na svojem mestu in jo poskusi prižgati. Morda poskusiš s kakšno močno žarnico (verjetno vsaj 150W) v seriji, da če že ravno TV naredi kratek stik, da ne odnese česa. Če boš imel srečo, boš morda rabil zamenjati le 1 ali 2 kondnezatorja in morda kakšen elektrolit. Jaz npr. moje kupujem preko eBay-a iz kitajske, saj za cca. 20€ dobim okrog 200 metal-filmskih kondenzatorjev raznoraznih vrednosti, poleg tega imajo dolge priključke in še lepe zaobljene oblike. V Sloveniji žal v okolici Celja, takšne izbire in cen nimajo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doktor_f
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Mar 2016 22:40
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.19

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2021 11:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz koje dobi je ovaj Diplomat?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group