www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iskra Savica

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.76
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2015 10:02 pm    Naslov sporočila:  Iskra Savica Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
pred kakim tednom sem dobil radijski sprejemnik Iska Savica (navadni tip brez gramofona ali kasetofona).
Od takrat sem ga razstavil in ščistil, tako ohišje, kot vezje.
Zamenjal sem kondenzatorja na usmerniškem delu in vse elko kondenzatorje, razen dveh, ker ne vem kakšne vrednosti sta.
Prej je radio igral zelo zelo tiho, odkar sem zamenjal kondenzatorje pa špila kot ura.

No moje vprašanje pa je katera sta dva kondenzatorja, katerih oznaki sta 4700H 1275 in pa 37,74 10V. Prilagam tudi sliki.



Moje naslednje vprašanje pa je kam moram prilotati 3 žičke iz špule sprejemnika, ki so se utrgale iz vezja, dve sta iz malega navitja modre barve, ena pa je marelična iz večjega navitja. Tudi za to prilagam sliki.



HVALA LEPA ZA ODGOVORE!


Popravil: Branez
Nehaj linkati slike na "hopsasa"!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2015 1:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

4700H je po videzu folijski kondenzator, ki ni problematičen. Tisti drugi 37,74 pa je Elko za 10 voltov, kapacitete pa nebi vedel. Morebiti si narobe prebral. Standardne številke bi bile 10, 25, 33, 47, 68, 82. Preveri če je kaj temu podobnega.

EDIT: Poglej, če ti shema iz te teme ustreza.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.76
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2015 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojzek je napisal/a:
4700H je po videzu folijski kondenzator, ki ni problematičen. Tisti drugi 37,74 pa je Elko za 10 voltov, kapacitete pa nebi vedel. Morebiti si narobe prebral. Standardne številke bi bile 10, 25, 33, 47, 68, 82. Preveri če je kaj temu podobnega.

EDIT: Poglej, če ti shema iz te teme ustreza.

To za kondenzatorje sem že isto vedo, 100% piše 37,74. Te sheme ne znam prebrat, ker mi je preveč zahtevna. Prav bi mi prišlo, če bi nekdo mi slikal vezje z povezamimi žicami. Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.76
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2015 5:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez hvala za popravilo, ko sem pisal temo ni šlo uploadat slik. lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 17, 2015 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ti sicer ne znam prav veliko pomagat. Nisem "radijaš", nekaj malega pomoči pa lahko dam: ta velika tuljava je antena za srednji / dolgi val. Tri navitja na njej so najverjetneje! na shemi od prej označena z L1 - L3 (čisto levo zgoraj). Poskusi iz označb elementov na shemi ugotoviti, če je bila morebiti žička odtrgana pri elementu z enako oznako na vezju.

OZ. tiste številke na shemi 201 - 208 so morebiti označbe nekih priključkov na TIV...
Pri tem delu - iskanju - utegne ponagati tudi povečevalno steklo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.76
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2015 3:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojzek je napisal/a:
Jaz ti sicer ne znam prav veliko pomagat. Nisem "radijaš", nekaj malega pomoči pa lahko dam: ta velika tuljava je antena za srednji / dolgi val. Tri navitja na njej so najverjetneje! na shemi od prej označena z L1 - L3 (čisto levo zgoraj). Poskusi iz označb elementov na shemi ugotoviti, če je bila morebiti žička odtrgana pri elementu z enako oznako na vezju.

OZ. tiste številke na shemi 201 - 208 so morebiti označbe nekih priključkov na TIV...
Pri tem delu - iskanju - utegne ponagati tudi povečevalno steklo.

Aha, bom pogledal. Mislim, da so tri navitja ja ker so 4 žičke in zgleda, da je ena GND ostale pa pač vsaka za svoje navitje. Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vinskiduh
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Apr 2017 20:51
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.14
Kraj: Vipava

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 10:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Si sposodim malo temo.
Imam v lasti radio savica gr ssg1320
.
Kam priklopim dve žici z nekimi zvitimi plehi (če pomerim imajo 230v)



IMG_20211024_224308_3.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.22 MB
 Pogledana:  18 krat

IMG_20211024_224308_3.jpg



IMG_20211024_224308_3.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.22 MB
 Pogledana:  14 krat

IMG_20211024_224308_3.jpg



_________________
Trese
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3173
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 2:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali z odklopljenima žicama deluje?
Mogoče gresta na kakšno dodatno stikalo? Pač poglej, kako je zvezano.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vinskiduh
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Apr 2017 20:51
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.14
Kraj: Vipava

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po moje gre na gramofon, ker ne deluje. Toda kam?
_________________
Trese
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cici
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 7:42
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=131641#131641
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group