www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Merilni transformator

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kgreg
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Mar 2009 8:59
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.12
Kraj: idrija

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 9:11 am    Naslov sporočila:  Merilni transformator Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Vprašanje je sledeče: Izdelal sem merilnik linijske napetosti ki je galvansko ločen (minimalna prebojna napetost 5KW). Merilnik mora delovati v območju 1% točnosti. Za galvansko ločitev sem uporabil en standardni transformator 230V / 12V 0,35VA.
Pri tej varjanti imam težave s popačenjem transformatorja.
Zanima me ali ima kdo kakšno boljšo rešitev za tovrstno merjenje (5KV prebojna napetost), oziroma ali kdo ve za kakšne merilne transformatorje, ki se za te namene uporabljajo.
Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 11:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probaj s dvema, na primarju zaporedno vezanima transformatorjema. Tako bo indukcija v jedru manjša in tudi popačenje sinusa.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Me pa res zanima, kakšen je to trafo, da ima pri moči 0,35VA prebojno trdnost 5kV ?
Sicer sem take stvari že počel, res da sem uporabil trafo ca 3VA. Nisem opazil kakšnega bistvenega pogreška, ne morem pa tudi trditi, da je bil pogrešek pod 1%

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tomzi007
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Feb 2005 18:29
Prispevkov: 94
Aktiv.: 0.42
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 1:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oi,
ce lahko napajas vezje z baterijami naredi merilni del z uporvnim delilnikom...

Oziroma se vedno lahko namesto baterij napajas vezje z locilnim trafotom in usmernikom in imas galvansko locitev...

Ce bos imel uporovni delilnik dovolj dalec od ostale elektronike (kaksen cm ali dva) tudi preboja ne bo pri 5kV...

LP
Tomzi

_________________
Nebo je črno, Zemlja je modra... J.Gagarin
****************
Tomzijev page:
http://tomzi.org
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kgreg
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Mar 2009 8:59
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.12
Kraj: idrija

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2009 8:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
borber: Zanimiva ideja, bom preveru kakšen bo rezultat. Problem je samo v prostoru, ker sem ful omejen, pa milimetri...

mi747: Transformatorji za napajanje imajo več ali manj vsi 5KV ali 3KV prebojno napetost med primarjem in sekundarjem, ker je to standardna zahteva. Pri moji aplikaciji sem opazil, da je na sekundarni strani trafota napetost zelo popačena, verjetno zaradi histereze itd. Kakšen trafo si pa ti uporabljal?

tomzi007: Hvala za idejo. V prvem pismu nisem napisal vseh funkciji te elektronike. Z isto elektroniko se meri tudi druge napetosti tako, da bi pri tej rešitvi imel težave s potenciali.

Hvala vsem za pomoč. (če ne bo šlo drugač bo treba pa kalibrirat vsako elektroniko posebej)
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzi007
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Feb 2005 18:29
Prispevkov: 94
Aktiv.: 0.42
Kraj: Hoče

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2009 9:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kgreg je napisal/a:


tomzi007: Hvala za idejo. V prvem pismu nisem napisal vseh funkciji te elektronike. Z isto elektroniko se meri tudi druge napetosti tako, da bi pri tej rešitvi imel težave s potenciali.

Hvala vsem za pomoč. (če ne bo šlo drugač bo treba pa kalibrirat vsako elektroniko posebej)
LP


Saj naredis razlicna merilna obmocja (razlicni uporovni delilniki, razlicna ojacanja operacijskega ojacevalnika...)

LP

_________________
Nebo je črno, Zemlja je modra... J.Gagarin
****************
Tomzijev page:
http://tomzi.org
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2009 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če za meritev rabiš polnovalovno usmerjen signal, lahko izolacijo in usmerjanje narediš z dvema optokoplerjema.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kgreg
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Mar 2009 8:59
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.12
Kraj: idrija

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2009 9:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlična ideja,
Ali imaš kaj več podatkov, kakšna pa je prenosna funkcija? ali je potrebno umerjanje?
LP,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2009 5:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva bi lahko izgledala takole. Sklop deluje od 25Vp omrežne napetosti naprej. Korak omrežne pri simulaciji je 25Vp. Glajenja izhodne napetosti ni v vezju zaradi hitrejše simulacije.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group