www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Licenciranje Win 7 ali 10
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.69
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2015 1:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

miharix je napisal/a:
Torej če je nekdo kupil novo škatlo z Win10 staro odvrgel in dal tebi kluč od Win7 Bi moglo it Win10 aktivirat.
Pravno legalno pa to, kolikor vem ni.

Ni, ampak, kot rečeno, da pa se. Tudi jaz sem, sicer povsem legalno, klical na M$, ko mi je po pol leta umrla mamaplata. Ker so mi dali novo, je bila sedmica seveda neaktivirana. Klic na m$ in razlaga, kaj je bilo in so mi zelo prijazno zadevo ponovno aktivirali.

Ni potrebe po opravičevanju, niti ni bilo slabe volje. Tvoj predlog je bil še nekako na mestu, kar me je "skurilo" k pisanju je stavek, da linux teče bolje od Winsov, kar je daleč od resnice. Ni pomemben samo, da dela in se "kao" ne sesuva, pomembno je tudi, KAKO prideš do tega in to je največkrat vse prej kot lahko in enostavno, posebej za neznalca. Pa če pozabimo, da za kar nekaj stvari linux ni opcija, ker ni ustreznega programja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.42
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2015 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

miharix je napisal/a:
V tej debati se gre primarno za pridobitev legalnega OS.


V bistvu gre v tej debati za pridobitev legalnih Win 7 in kasnejšo nadgradnjo na Win 10.

Avtor teme je postavil povsem specifično vprašanje brez dvoma o katerem OS gre.

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2015 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Konec koncev bi lahko avtor teme še kaj več povedal...
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2015 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ob vsemu, kar smo tu natrobili je izgleda ostal brez besed.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.36
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2015 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz se ostal brez besed, ko sem iskal kako iti iz Viste direkt na 10tko. Rešitev je, kupi v trgovini nov najcenejši računalnik. Ponavadi bo to kar prenosnik s prednaloženim sistemom, tako lahko inšpektorju pomoliš račun pod nos z OEM licenco. S popusti so že začeli pa še december ni tu, 300€-400€(se mi zdi da sem celo nekaj reklam izpod 300€ spregledal) pa tudi ni neki zelo velik znesek.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nejc_b
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Maj 2011 15:02
Prispevkov: 207
Aktiv.: 1.31
Kraj: radeče

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2015 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hvala za vse odgovore.... ne nisem ostal brez besed, samo nisem uspel prilesti na forum. Hvala za vse informacije, in da, elson2k je popolnoma prav napisal, gre za pridobitev čistih, legalnih, nepiratskih winsov, za učenje linuxa ni veselja.
Kobranka: verjel ali ne, 300-400€ je nekaterim ogromen znesek (nekateri delajo/delamo za 560€ mesečno na 4 izmene, tako da je 300€ od 560 krepko preseže zmožnosti mesečnega odrekanja brez posledic- in TO ni debata v tej temi)
Hvala za info, sedaj sem naročil 7-ko preko amazona, je mnogoooo cenejsa kot pri nas.

LP

_________________
Bolje dež, kot slabo vreme.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2015 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A lahko podaš info/link kaj si naročil?
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.36
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2015 2:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

nejc_b, po mojem si potem ti iz amazona naročil/kupil nekaj takega kot bi dobil na bolhi, kjer ljudje ne potrebujejo več licenc saj so dobili drug računalnik ampak licenco od prejšnjega pa vseeno skrbno shranili za vsak primer. Če bi se obrnil na tisti oglasnik bi imel problem že rešen.

Jaz sem problem z mojimi tonerji tudi rešil preko tistega oglasnila. Ker tukaj izgleda noben več ni imel tovrstne „ropotije” doma in jo je prej dal na Snaho. Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
darkwarrior
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Dec 2014 20:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.07
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 10:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Debata o linuxu kjer se gre za podjetje? No linux odpade povsod kjer karkoli delas razen v primeru ce je to delo kodiranje pa se to ne .net. Kot pravijo PC is for people with job (Ko ljudje recejo PC vecinoma govorijo o windows PC)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
darkwarrior
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Dec 2014 20:16
Prispevkov: 121
Aktiv.: 1.07
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 10:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@kobanka Ja ravno tele bo, na bolhi kjer imajo vsi postaljene 2x 3x cene za svojo staro saro, tako da prej ze 3x narocim iz amazona, preden se s takimi pacienti dogovorim za eno fer ceno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nejc_b
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Maj 2011 15:02
Prispevkov: 207
Aktiv.: 1.31
Kraj: radeče

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 1:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobranka : http://www.amazon.de/dp/B010W4G0B6/ref=dra_a_cs_hp_hn_xx_P1250_1000?tag=dradisplay0b-21&ascsubtag=54a5ca8451cadecf27c4ab7ebc1de018_S
_________________
Bolje dež, kot slabo vreme.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 2:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

nejc_b, kot vidim je to samo licenca brez DVDja.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 3:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

nejc_b je napisal/a:
Hvala za info, sedaj sem naročil 7-ko preko amazona, je mnogoooo cenejsa kot pri nas.LP

Se mi je kar zdelo, da bo tako. Glede legalnosti tvojega primera in pravilnega licenciranja računalnika, ki nima licenčnih Windows, nisi naredil praktično nič.
Če bi pozorno prebral moj prvi post bi videl kakšne vrste licenca pride zate v poštev in kakšna ne. Izbral si ravno tisto kar ne bi smel, stran vrgel znesek za Win oem+ davek+ poštnino. Za morebitno kontrolo/inšpekcijo je tako vseeno, kot če bi uporabljal nelegalno opremo naprej in si še naprej v prekršku saj mora biti OEM/DSp verzija licence na istem računu kot nov računalnik.
Če bi bilo tako enostavno, bi obstajala samo ena verzija/licenca Win sistema in to najcenejša.

Razlaga OEM/DSP in ostalih licenc.
http://www.asbis.si/blagovne_znamke/microsoft/microsoft_dsp
http://windows.microsoft.com/sl-si/windows/genuine/business#T1=tab01
https://www.microsoft.com/sl-si/windows/windowslicense/default.aspx
http://www.microsoft.diss.si/index.php?option=content&mid=92


Jaka57 je napisal/a:
nejc_b, kot vidim je to samo licenca brez DVDja.

Četudi je samo koda je dovolj, saj na MS strani dobiš vse ISO verzije Windows sistema, le dolpotegneš jih in narediš USB/DVD boot medij. Važen je licenčni ključ, ki še ni bil aktiviran.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 4:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
....Četudi je samo koda je dovolj, saj na MS strani dobiš vse ISO verzije Windows sistema, le dolpotegneš jih in narediš USB/DVD boot medij. Važen je licenčni ključ, ki še ni bil aktiviran.
Mi je popolnoma jasno tudi brez te razlage.
Da ne bi bilo takih in podobnih "kunštnih" razlag, sem hotel svoj post dopisat v zgornjem smislu, vendar v malih oglasih ne gre.

PS. Ja sem mislil, da je v malih oglasih in seveda ne gre popravljanje, če nisi prijavljen Brick wall

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Tor Nov 17, 2015 5:17 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nejc_b
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Maj 2011 15:02
Prispevkov: 207
Aktiv.: 1.31
Kraj: radeče

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 4:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za obrazlozitev... clovek se vsak dan uci, vcasih pa sola tudi nekaj stane- mene tokrat je!
_________________
Bolje dež, kot slabo vreme.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group