www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

IMT 539 stikalo prostega teka
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gregaa
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Jun 2009 16:46
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.59
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 12:17 pm    Naslov sporočila:  IMT 539 stikalo prostega teka Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

na traktorju imt 539 se mi je pokvarilo varnostno stikalo, ki preprečuje vklop traktorja če ni v prostem teku. Zanima me, kako se menja to stikalo glede na to, da je dokaj na nedostopnem mestu. mogoče kdo ve kje lahko kupim novo stikalo, če se sploh še kje lahko naroči?? pri naših lokalnih trgovinah z rezervnimi deli za imt tega stikala nimajo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno enak primer imam jaz, ker istočasno delam novo instalacijo na stričevem 539.
Za demontažo je najbolje, če odviješ nosilec varovalk, in si jih malo odmakneš stran.
Stikalo in gumijasto zaščitno kapo sem kupil pri Motalnu (verjetno najstarejša trgovinica s traktorskimi deli v Bistrci). Morali pa bi ga imeti tudi v ROKO Hoče, saj dosti materiala dobivajo od njih. Če ne, pa vprašaj še v AC Šempeter.

Še največji problem tukaj pa je dobiti kvalitetno stikalo! Pri mojem sem že opazil, da ne sklene kontakta, ker ni dovolj globoko v luknji. Zato ga bom moral dati postružiti za malenkost...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregaa
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Jun 2009 16:46
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.59
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sebaveh hvala za pomoč. stikalo sem odstranil, sicer še deluje, obraljen je zatič, ki sklene kontakt. jutri grem po novo stikalo upam, da bo vredu drugače ga bo treba postružit kot je predlagal seba.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 4:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem imel na obnovi inštalacije že več traktorjev IMT539 in večinoma so bila stikala že prevezana. Lastnikom je glede na razgovor tako stanje bolj všeč, so rekli, da če že mora biti stikalo, da bi raje videli, da je pod pedalom sklopke. Kako je s tehničnim pregledom pa ne vem, se nisem poglabljal.

Za predelave, oziroma spremembe, kot je odstranitev varnostnih stikal in podobnega, sem že pred leti pripravil obrazec, ki ga stranka izpolni in podpiše, da je predelava narejena na njihovo željo ali zahtevo in da so seznanjeni z morebitno nevarnostjo, saj nočem biti soodgovoren za morebitno nesrečo.
Izpolnjen obrazec zahtevam tudi v primeru, če sem dobil traktor v popravilo že s prevezanim stikalom in da lastnik želi, da tako stanje tudi ostane.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.97
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Sem imel na obnovi inštalacije že več traktorjev IMT539 in večinoma so bila stikala že prevezana. Lastnikom je glede na razgovor tako stanje bolj všeč, so rekli, da če že mora biti stikalo, da bi raje videli, da je pod pedalom sklopke. Kako je s tehničnim pregledom pa ne vem, se nisem poglabljal.

Za predelave, oziroma spremembe, kot je odstranitev varnostnih stikal in podobnega, sem že pred leti pripravil obrazec, ki ga stranka izpolni in podpiše, da je predelava narejena na njihovo željo ali zahtevo in da so seznanjeni z morebitno nevarnostjo, saj nočem biti soodgovoren za morebitno nesrečo.
Izpolnjen obrazec zahtevam tudi v primeru, če sem dobil traktor v popravilo že s prevezanim stikalom in da lastnik želi, da tako stanje tudi ostane.


Namesto, da bi zadevo popravi in bi delovala, si raje tako pokvarjeno pustil in vso odgovornost prevalil na lastnika.

Če zadeva deluje, nikogar ne moti.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 3:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
Namesto, da bi zadevo popravi in bi delovala, si raje tako pokvarjeno pustil in vso odgovornost prevalil na lastnika.


Napačno si razlagaš ali predstavljaš. Jaz sem zadevo želel popraviti in narediti tako kot mora biti, ampak stranka je investitor in treba je narediti tako, kot želi, eni to hočejo zaradi čim nižjih stroškov. Da bi se zavaroval za primer morebitne nesreče, sem začel stvari urejati pismeno.

ElGrigon je napisal/a:
Če zadeva deluje, nikogar ne moti.

Ni res, poznam lastnike omenjenih traktorjev in so klasificirani v 3 skupine:
- varnostno stikalo jih ne moti
- za varnostno stikalo jim je vseeno če je ali če ga ni
- varnostno stikalo jim je nadležno

Ker tudi sam vozim IMT539, stvar poznam iz prve roke, klasificiram se v tretjo skupino. Pred zagonom vedno preverim položaj ročic in ne glede na vse vedno pritisnem sklopko in zavoro. Iz praktičnih razlogov me izklapljanje ročice dejansko moti, bi raje videl, da bi bilo stikalo na ročici za izbiro prestave, če že mora biti.

Če gremo razglabljat in kopat še naprej, varnostnega stikala na ročici za vklop kardana ni Rolling Eyes in ta deluje ne glede na položaj ročice reduktorja na kateri je varnostno stikalo.
Torej ročica kardana ima 3 položaje: direktno / izklop / preko menjalnika
Če je ročica kardana v položaju direktno, se bo traktorski priključek začel premikati ne glede na zgoraj omenjeno varnostno stikalo, zakaj potem ni stikalo še na tej ročici?

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.33
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšen je sploh namen tega stikala? Jaz sem si vedno predpostavljal da služi temu, da ne startaš traktorja in bi se ta začel premikati. Na povezavo s kardanskim priključkom pa nisem nikoli pomislil do sedaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.97
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 5:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni ni nadležno. Ve se, da se mora dati ročice v neutral.
Predstavljaj si otroka, ki bo splezal na traktor in obrnil ključ. Lahko se zgodi pa naj še kdo tako pazi. Edino "blokado", ki jo ima traktor in še to se premostiči.

Ni prav, samo to hočem povedati in to bi moral vsak podpirati tudi, če stranka hoče drugače.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrtn
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Maj 2012 8:14
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sosedu se je zgodilo (še ko smo bili otroci), da je po nesreči sklenil kontakt na zaganjaču z eno od razparanih žičk. Traktor je bil seveda v brzini... Še sreča, da je bil parkiran na ravnini ter ni bilo nobenega pred njim. Seveda stikalo tukaj nič ne pomaga ampak samo v vednost, kako hitro se lahko kaj takšnega zgodi.

Ne glede na to ali je stikalo nadležno ali ne jaz menim, da je nekje po svetu že sigurno rešilo kakšno življenje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregaa
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Jun 2009 16:46
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.59
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2016 2:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupil sem novo stikalo. Problem se pojavi ko hočem stikalo priviti, opazim da je premer novega stikala za 1mm večji (staro stikalo 18mm, novo 19mm). V trgovini kjer sem ga kupil mi povejo da vsa leta prodajajo isto stikalo za IMT in da še niso imeli reklamacije. Sebaveh, kot si omenil si pred kratkim menjal enako stikalo, me zanima če si moral stikalo predelati, da si ga lahko privil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1615
Aktiv.: 8.16
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izmeril sem premer navoja na starem in novem stikalu - ta je dobrih 18mm. Korak pa je 16 navojev na colo.
Moral pa sem ga postružiti za 1,1 mm, da sedaj normalno deluje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
danilok
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2011 21:47
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.08
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2016 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem je v kvaliteti robe ki jo prodajajo roko in ostale agro trgovine. Gre predvsem za ponaredke originalnih delov. Zato tudi odstopaja v marah, marerialu ipd. Je pa zanimivo, da ta roba ni pretirano poceni.

Žal
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ana2
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Dec 2011 13:24
Prispevkov: 66
Aktiv.: 0.44

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni res, da ni poceni. Samo pri cifrah marže so se ušteli in namesto tri vpisali 4 cifre.

_________________
Glava šteje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektronik75
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2021 18:53
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.24

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2021 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

imam IMT 533 in pod varovalkami je to stikalo, vendar ni vezano. Zanimam me kako vežem, da bo stvar delovala, seveda če stikalo deluje.
Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.01
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 13, 2021 7:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole se podpisano izjavo o odstranitvi varnostnih elementov, verjetno v primeru nesreče nebi pomenilo nič. V službi imamo vsako leto predavanje "varstvo pri delu" za štromarje. Ker se je tudi pri nas pojavil problem, ko je odpovedal kakšen varnostni modul pri stroju, smo ga pač premostili na željo raznih vodij/šefov v obratu, dokler se ne dobavi drugi (ponavadi največ kakšen teden). Kljub vsemu prerekanju, da se to ne sme, smo na koncu napisali izjavo, da je varnostni element začasno odstranjen... in da odgovornost prevzema xy. Podpisali so vsi šefi, vključno z direktorjem oddelka. Tale problem smo potem predstavili predavatelju varstva pri delu. Povedal nam je to, da v primeru nesreče na stroju, bo odgovarjal tisti, kateri je odstranil/premostil varnostni element in ne tisti "odgovorni" na papirju. Od takrat naprej, tega ne delamo več niti pod razno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group