www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Težava z programatorjem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pogorevc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 16 Avg 2013 23:07
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.41

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 6:43 pm    Naslov sporočila:  Težava z programatorjem Odgovori s citatom

LP.

Nedavno sem razvil vezje za testiranje Atmega32. Prav tako sem kupil programator DIAMEX Prog s. Za software uporabljam Atmel studio 6.
Kot prvo sem vezje razvil, zjedkal in polotav. Nato sem se spravil na programator. Naložil sem gonilnike, ki jih je računalnik prepoznal. Sledil je priklop na vezje in test. V studiu 6 sem šel normalno pod rubriko orodja in dodaj orodje (add tool). Takoj mi prepozna programator na COM2,kjer je tudi priključen DIAMEX prog S. Težava nastopi ko grem pod ukaz programiraj. Takoj opazim, da mi prepozna orodje STK500 pod COM2, tako kot pri prejšni oparaciji dodajanja orodja. izberem opcijo atmega32. Nato kliknem na ukaz "apply".

Nato se zalomi in mi javi napako : Unable to connect to tool STK500. napaka je označena tudi z št. 20000

Failed to set up tool.

Poskušal sem že marsikaj od drugačnik gonilnikov za programator itd.

Omeniti moram, da uporabljam sistem windows 8 64bit in da sem nalagal gonilnike v možnosti,kjer lahko nalagah gonilnike brez digitalnega podpisa.

Kaj bi lahko bila težava?

Hvala vam iskreno za pomoč
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pogorevc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 16 Avg 2013 23:07
Prispevkov: 53
Aktiv.: 0.41

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2016 12:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ocitno je zadeva vsem iz dosega.

Vseeno iskrena hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2016 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čitaj!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Fanest
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Sep 2011 1:02
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.11
Kraj: Fjardabyggd

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2016 5:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče da mora uploadat firmware na novo, namreč nekaj podobnega se meni dogaja pri AVR Dragonu ko ga po dolgem času nazaj priklopim.

In sicer naredit moraš tole

http://www.atmel.com/webdoc/atmelstudio/atmelstudio.AvrStudioUserGuide.FirmwareUpgrade.AutomaticUpgrade.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group