www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Namestitev svežega Win7 pro
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2016 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ultimate in Enterprise verzije imajo vse. Ostale so ali multilanguage, enojezične, namenske OEM..., npr. HP ima (no, je imel) original inštalacijski DVD tak, da si se ob inštalaciji odločil kater jezik boš inštaliral ali ENG ali SLO. Seveda, če si kupil komp z licenčnimi Windows. Kasneje nisi mogel več spremeniti.
Kak DVD in licenco imaš ti, ne vem.

Svoj čas sem engleško verzijo brez problema spremenil z Vistalizatorjem. .
Prenesi še SLO paket (KB248313) in sledi navodilom za inštalacijo.
Poročaj !

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Minimal
Član
Član



Pridružen-a: Pet 31 Avg 2012 10:03
Prispevkov: 66
Aktiv.: 0.47
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 4:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
NIkjer pa ne najdem opcijske posodobitve jezikovnega paketa - Slovenščina

Ni ga med ponujenimi updejti. Pa še to so Optional updates. Sam ga najdi na netu in prenesi.

_________________
Vsak začetek najde svojo pot
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Minimal
Član
Član



Pridružen-a: Pet 31 Avg 2012 10:03
Prispevkov: 66
Aktiv.: 0.47
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri tipkovnici si najprej poglej če imaš nastavljeno na slovenski jezik (in tipkovnico) če ne pomaga pa počakaj, da se ti do konca sam updejta in ti večino stvari sam popravi. V kolikor ti ne pomaga, svetujem da greš na uradno stran in od tam pobereš driverje za točno tvoj model. Sam sem za lenovo in hp tako naredil in popravil vse
_________________
Vsak začetek najde svojo pot
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sberci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Dec 2014 15:25
Prispevkov: 114
Aktiv.: 1.01
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 6:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdeva funkcionira super. Edini problem je v tem da ni slo prevoda ponujenega med updejti.

DusanK tole kar si predlagal sploh noče zagnat - SLO pak oziroma zaže in se nič ne zgodi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sberci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Dec 2014 15:25
Prispevkov: 114
Aktiv.: 1.01
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na uradni strani piše da je na voljo samo za Ultimate ali Enterprise
http://windows.microsoft.com/sl-si/windows/language-packs#lptabs=win7

Bom poskusil z namestitvijo enega od teh.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sberci je napisal/a:
Na uradni strani piše da je na voljo samo za Ultimate ali Enterprise
http://windows.microsoft.com/sl-si/windows/language-packs#lptabs=win7
Bom poskusil z namestitvijo enega od teh.

Če bi prebral moj zgornji post sem točno to omenil. Seveda pa mi ni mus verjeti.

Pa si sploh najprej inštaliral program Vistalizator ?
Ker z njim uvoziš SLO pack.
Navodila

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sberci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Dec 2014 15:25
Prispevkov: 114
Aktiv.: 1.01
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2016 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne Vistalizatorja nisem naložil. Zdej že teče v polnem zamahu Ultimate v slo različici.

Katere antivirusne programe uporabljate, malce sem spraševal pri kolegih in pravijo da so kar brez, ker naj bi windefender kar zadovoljivo deloval?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2016 12:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Škoda. Če se že trudim(o) bi se lahko tudi ti. Vsaj toliko, da bi poizkusil nasvete v praksi, tako pa, namesto, da bi se zgolj malo potrudil z Vistalizatorjem, greš po liniji najmanjšega upora.

Win7 praktično ni več podprt (plačljiv/extended support je podprt do 14.1.2020) in je kakršenkoli drug in dražji antivirusni program kot je Windows Defender (sploh, če se bo posodabljal sam, seveda glede na uspešno aktivacijo Win7) zgolj navidezna varnost.
A glede na to, da za Win7 ne boš več dobival kritičnih varnostnih posodobitev je to, ne glede na oh in sploh različne antivirusne programe, podobno, kot da bi na vrata dal še 5 različnih ključavnic, medtem ko imaš na zadnji strani hiše okno brez šipe.
Proti izsiljevalskim virusom ala TeslaCrypt pa je najboljša zaščita uporabnik sam.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sberci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Dec 2014 15:25
Prispevkov: 114
Aktiv.: 1.01
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2016 7:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni fora v tem da se ne bi žele potruditi z Vistalizatorjem. Fora je v tem da pač vistalizatorja ne poznam in niti ne vem točno čemu služi. Kar pa je časa ki ga imam zadnjih nekaj let možnost preživeti pred računalnikom (družina, gradnja, služba, ...), zelo omejen potem se trenutno bolj zatekam k stvarem ki smo mi relativno poznane in vsaj približno vem kako in kaj.

Zato sem se odločil da raje na novo naložim sistem kot pa da bi nameščal še nek programček za katerega je po vsej verjetnosti potrebno tudi imeti nekaj znanja, katerega pa kot sem že zgoraj omenil mi ga trenutno primankuje.

Upam da si prav razumel in zelo cenim TVOJO pomoč prav tako pa tudi od drugih uporabnikov saj mi je prišparana na ta način marsikatera ura.

Še enkrat iskrena HVALA!

Glede na tvoj komentar sklem da je priporočaš posodobitev na Win 10?

He he se mi je že pojavilo obvestilo za posodobitev Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2016 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda ve kdo za preverjen download Za Win7 Ultimate ISO?

Na PC z novim SSD moram naložiti vse na novo. PC ima ob nakupu plačano licenco za Win7. Vse štima. Problem je le v tem, ker na MS zahtevajo, da za download vnesem product key, česar pa niti v sanjah ne mislim narediti z mojega IPja za PC, ki ni moj.
Vem lahko bi šel na MS preko proxija. Pa tudi v tem primeru imam odpor sploh komurkoli sporočat PRIVATEN IN PLAČAN PRODUCT KEY.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilenr
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 06 Maj 2016 17:24
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2016 7:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na partisu je sigurno kakšen win7 ultimate, ki ima dosti prenosov in dobre komentarje Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2016 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, sem dobil točno tak odgovor tudi od profesionalcev. Žalostno in obenem sramotno za MS, ker gre za pošteno plačan produkt.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.01
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2016 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok_Š je napisal/a:
Morda ve kdo za preverjen download Za Win7 Ultimate ISO?

Na PC z novim SSD moram naložiti vse na novo. PC ima ob nakupu plačano licenco za Win7. Vse štima. Problem je le v tem, ker na MS zahtevajo, da za download vnesem product key, česar pa niti v sanjah ne mislim narediti z mojega IPja za PC, ki ni moj.
Vem lahko bi šel na MS preko proxija. Pa tudi v tem primeru imam odpor sploh komurkoli sporočat PRIVATEN IN PLAČAN PRODUCT KEY.

Zakaj ne poskusiš kar pri MicroSoft-u, če imaš vse plačano in "štima"? Če te muči tvoj IP, pa pojdi k tistemu, ki mu hočeš naložiti Win7. Very Happy

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2016 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Točno na tej strani zahtevajo, da vneseš prod key kot, da ga ne morejo kasneje ob registraciji preverit. Ob vsej tej tehnologiji !? Ne vem koga imajo za norca.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.01
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2016 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa je tu narobe, če se product key preverja pred registracijo?
_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group