www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ToyRep - nizkocenovni 3d tiskalnik.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 8:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odgovori (ne ravno vse po vrsti):
solomojster je napisal/a:
...
Mimogrede je Cura samo za ultimaker-ja, ali tudi za druge tipe tiskalnikov ?
Odgovor z vprašanjem. Je MS Word uporaben samo za moj Samsung MLxxx tiskalnik ali pa lahko tiskam dokumente tudi na Canon ali kakem drugem tiskalniku?
solomojster je napisal/a:
...Sicer pripravljate alu-toya, kjer teh težav verjetno ne bo.....
Kdo in kje to pripravlja?

solomojster je napisal/a:
...Z vgradnjo različnih motorjev so verjetno težave. Najevčja je verjetno pri vgradnji motorjev za z os. Pri toy printerju ,ker ima naprintano luknjo za mali steper in samo ta paše noter.(na Z osi) Če pa lastnik potem najde dva boljša steperja iz printerjev nastane težava.
Ker je to nizkocenovni printer (še toliko bolj je ,če najdemo steperje v reciklaži) ,bi lahko rešili problem z vmesnimi pušami...
-puša mali steper
-puša veliki steper
-puša zamaknjene luknje
-puša BraneZ Anxious ...
To bo pa že moral vsak sam rešiti, ne pričakuješ menda, da bo nekdo pripravil vse za milion različnih steperjev!

Jaz sem rešil to z adapterji na obstoječi original saj bi drugače imel že deset različnih tiskalnikov toliko sem probal različnih motorjev.
......
V prilogi imaš datoteke za te adapterje.



Nosilci_velikXYZi.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Nosilci_velikXYZi.zip
 Velikost datoteke:  165.9 KB
 Downloadano:  2 krat


_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 8:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vedel sem za toy-a .Da ima adapterje pa ne. Bom natančneje pogledal. V mislih imam adapter na katerega privijačiš drug motor. Tiskalnika ne podiraš. Moram to natančeje pogledat.....

Če sem prav zasledil se dela v Dravogradu (zbira material) toy iz alu profilov, lahko pa tudi, da se motim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 9:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Motiš se, Silvo je samo navojne palice skril v štirikotne alu profile. Tudi adapterji so naknadno narejeni. Samo, na tvoj leseni ToyREP jih ne moreš montirati, ker je potrebno malo premakniti položaje motorjev. Če je sestavljen iz navojnih palic, je to brez problemov. Ravno to je čar ToyREP-a, da pušča kup možnosti spreminjanja in izboljšav.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 2:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala brane.

sam imam že naročene nema 14 motorje, jermene+ jermenice, elektroniko (ramps) in ostale drobnarije. Še en Toyrep bo zagotovo zaalufal, slejkoprej Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 2:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem šel preveriti. Lukne na steperju so razmaknjene na 26mm. Upam, da si izbral prave motorje. Smile



Pa še nekaj: avtor je mašinco imenoval ToyREP in ne Toyrep. To oni samostojni mojster vztrajno tako piše. Bog mu odpusti grehe! Pray Amen!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je bila samo zgodnje jutranja ideja ko sem vstal z levo.....
Sigurno ni najboljša ,je pa pri gradnji ,ko printerja še nimaš dobrodošla. S preprostim vrtalnikom prevrtaš luknje v alu ploščo za tvoj steper.. Mr. Green
Ker je ideja zgodnjejutranja jo jemlite za brezpredmetno.



igrača-rep2.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  637.06 KB
 Pogledana:  46 krat

igrača-rep2.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 8:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

luknje so prave Smile

mogoče bi bilo boljše, če bi se omenjene stvari prestavile v temo o ToyREP tiskalniku, tako bo lažje za naše zanamce Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 8:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

boriskozjan je napisal/a:
...
mogoče bi bilo boljše, če bi se omenjene stvari prestavile v temo o ToyREP tiskalniku, tako bo lažje za naše zanamce Smile
Tvoja želja meni ukaz! Prav imaš!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 9:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Motiš se, Silvo je samo navojne palice skril v štirikotne alu profile. Tudi adapterji so naknadno narejeni. Samo, na tvoj leseni ToyREP jih ne moreš montirati, ker je potrebno malo premakniti položaje motorjev. Če je sestavljen iz navojnih palic, je to brez problemov. Ravno to je čar ToyREP-a, da pušča kup možnosti spreminjanja in izboljšav.


Silvo je navojne palice skril v okrogle eluksirane alu cevi. Sicer je res v pripravi izdelava tiskalnika iz alu profilov. Tega bo izdeloval brat. Ravno danes je dobil profile - naročene iz Nemčije. Fotografije sledijo, ko bo kaj pokazat. Sicer je ravno sedaj še eden (tretji) enak kot moj zadnji v zaključni fazi izdelave.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo zbral nekaj fotografij.

"Model2" - stiskal ca 2kg PLA-ja. Natisnil praktično cel "model3". Začel tiskat tudi eno novo zadevo, ki ni 3d tiskalnik. Kaj bo, naj bo za enkrat še skrivnost. Če bo zadeva zalavfala kot je treba bom poročal ...



"Model3" že delujoč. Je vsa elektro oprema v zraku zaradi testiranja. Namreč tukaj so bili uporabljeni 3.75° koračniki iz enega fotokopirca. Proti pričakovanju so se obnesli odlično, tako da ostanjejo na tiskalniku.


Še prvi izdelek praktično brez vsakih nastavitev - test z SD kartico z "modela2" - Torej vse nastavitve veljajo za model 2


Alu "model 4" je še pod mizo... Wink

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2016 10:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

boriskozjan je napisal/a:
Hvala brane.

sam imam že naročene nema 14 motorje, jermene+ jermenice, elektroniko (ramps) in ostale drobnarije. Še en Toyrep bo zagotovo zaalufal, slejkoprej Smile


kitajske kuverte počasi kapljajo v nabiralnik, se mi je pa zakompliciralo, ker so mi stornirali naročilo za motorje.
Na rampsu bom moral odstranit polyfuse, ker je ena tako ali tako počena.

za pomik mize sem že našel enega nema 17 in za ektruder enega ploščatega, za z in x pa bom verjetno v tem trenutku uporabil 28Y...
čeprav mi ni najbolj všeč



WP_20160518_10_07_13_Pro.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  200.45 KB
 Pogledana:  24 krat

WP_20160518_10_07_13_Pro.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 19, 2016 10:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za Z in extruder lahko brez problema uporabiš 28Y... Sam sem jih uporabil na teh printarjih in lepo deljujejo. Za preostalo os pa ti priporočam enega direktnega zaradi hitrosti.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 23, 2016 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Delujoč "model4" - alu ogrodje 2 sporočila višje.



Testni tisk (filamnt TPU)

***klik***

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 23, 2016 8:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končan prvi tisk s filamentom TPU. Sem kar presenečen Shocked


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 23, 2016 10:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bravo Silvo Very Happy
Ali je to folger tech prusa i3 ?
Tudi sam sem se zagrel za ta model in imam nekaj materiala že doma
Sprintal sem tudi celo X os.
Vsak dan po malo napraskam Very Happy

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group