www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Monitor se prižge in ugasne

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ejnit
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 27 Maj 2016 18:45
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 27, 2016 6:54 pm    Naslov sporočila:  Monitor se prižge in ugasne Odgovori s citatom

Pozdravljeni, sem nov na vašem forumu.
Na vas se obračam, ker imam težave z LG 22MP47 monitorjem. Namreč, ko ga prižgem izpiše logo, potem se za 1-5 sekunde prikaže slika (v mojem primeru namizje), nakar se ugasne in v kolikor (težava ostaja v vsakem primeru) ga takoj ponovno prižgem, se prižge in težava ponovi.
Ob tem še brenči - oddaja čuden elektronski zvok, ne vem kako bi opisal.
Aha na spodnjem delu (skoraj polovici) ekrana, je slika bolj rdečkaste barve, drugje pa je normalna.

Zanima me kaj bi lahko bilo narobe (kakšni kondenzatorji ali pa žarnica?), ker se na zadeve ne spoznam kaj prida.
Koliko bi znašali približni stroški popravila oz. je popravilo sploh smiselno?

Monitor je tale: http://www.lg.com/ca_en/desktop-monitor...

Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.40
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 27, 2016 8:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je bil preizkušen na drugemu PC ?
_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ejnit
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 27 Maj 2016 18:45
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2016 12:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Simptomi so enaki tudi na drugem računalniku. Pač po tistih nekaj sekundah slika izgine, lučka za vžig monitorja pa še naprej gori (kot, da je prižgan). Čeprav je zaslon črn. Zgodba se ponovi z vsakim novim vžigom.

Kondenzatorji na vido in napajalnem sklopu niso napihnjeni. Sem vzel za vsak primer ekran narazen in so vsaj navidez ok. Prav tako nisem opazil kakšnih posebnih napak (čeprav sem zlahka tudi kaj spregledal)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.41
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2016 2:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napaka na izhodnem delu inverterja oz. ena izmed lamp je v okvari.

Sem imel identičen primer na LG-ju, tudi 22-colskem. Prežgalo je eno izmed lamp, da je počila. Monitor se je prižgal za 3-4 sekunde, nato je ugasnil. Če je bila namesto hin lampe notri druga, je normalno delal.

Edit:
Sem prečekiral model monitorja in vidim, da je LED zadeva. Tukaj ti pa žal kaj dosti ne morem pomagati, če ima zunanji napajalnik, poskusi začasno z drugim. Lahko da je odletela katera izmed LED-ic za osvetlitev in je sedaj ena linija v delnem stiku ali pa je katera izmed diod odprta in zato vleče preveč toka ali pa premalo (odvisno kako so vezane ledice). Jaz bi pomeril napetosti na izhodu proti LED diodam, kaj se dogaja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ejnit
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 27 Maj 2016 18:45
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2016 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem napačno ime napisal, v škatlo od novega sem dal nedelujočega, pa sem kar iz škatle podatke bral Laughing
Gre za Flatron W2243T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ejnit
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 27 Maj 2016 18:45
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2016 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem posnel še video, da boste lažje videli.

https://www.youtube.com/watch?v=W-lZa7gYi88
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2016 2:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če so napetosti +5V, +16V O.K., je lahko zanič ena od lamp.
Podoben primer

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.26
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2016 10:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z močno lučjo posveti v ekran in če vse dela razen osvetlitve bi moral videti namizje ter aplikacije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.18
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2016 12:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno ena lampa, podoben primer imel pred časom. Odklopi eno lampo in nato drugo ter preizkusi, verjetno bo monitor delal z delujočo lampo, slika bo pa zelo temna.
Jaz sem monitor vrgel v keson.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2016 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se zvik sliši kot iskrenje, je lahko tudi slab lot na VN trafotu ali pa trafo prebija.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
backbiter17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2008 15:02
Prispevkov: 64
Aktiv.: 0.33
Kraj: LJ in okolica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2016 6:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

slišno iskrenje je lahko tudi slab stik na lampi

lp,A
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.14
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2016 3:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rdeča svetloba izdaja, da je v eno lampo prišel zrak, že prej pa je ušlo večino plina.
_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lipa
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 9:39
Prispevkov: 734
Aktiv.: 4.14
Kraj: Lipa Beltinci

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2016 6:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

nekaj takega je efekt...


CCFL5_BAD.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  22.78 KB
 Pogledana:  10 krat

CCFL5_BAD.jpg



_________________
Lep pozdrav!
Boris Z.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group