www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pokvarjen USB ključ
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
omron
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Maj 2009 14:46
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.55
Kraj: Smartrace

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 13, 2016 9:42 pm    Naslov sporočila:  Pokvarjen USB ključ Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Imam sledečo težavo. Računalnik mi ključ zazna, vendar me opozarja, da ga je potrebno sformatirati. Formatiranje sem sicer poskusil, vendar rezultata ni. Ključ sem odprl in pogledal za morebitnimi hladnimi loti, ampak videti je vse vredu.

Hvaležen bom vsakega nasveta.

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gkrusi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Jul 2007 17:22
Prispevkov: 811
Aktiv.: 3.99
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 13, 2016 9:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Osebno, če ni v garanciji in formatiranje ne pomaga, bi ga vrgel v smeti.
_________________
Zakaj bi bilo preprosto, če je lahko zakomplicirano???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.68
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2016 8:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi formatiranje na linuxih.
_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
omron
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Maj 2009 14:46
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.55
Kraj: Smartrace

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 9:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem je, ker imam precej pomembnega gradiva na tem ključu in če je le možno, bi rad vsaj vsebino preselil na novega.

Če ni možno, se bom z dejstvom pač moral sprijazniti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 9:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po formatiranju običajno ostaneš brez podatkov. Poskusi program File Scavenger. Z njim sem rešil podatke že iz marsičesa.
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 10:42 am    Naslov sporočila:  Re: Pokvarjen USB ključ Odgovori s citatom

omron je napisal/a:
Pozdravljeni.
Imam sledečo težavo. Računalnik mi ključ zazna, vendar me opozarja, da ga je potrebno sformatirati. Formatiranje sem sicer poskusil, vendar rezultata ni. Ključ sem odprl in pogledal za morebitnimi hladnimi loti, ampak videti je vse vredu.
Hvaležen bom vsakega nasveta.
Lep pozdrav.

Kaj zdaj, si ga ali ga nisi sformatiral? Če si ga uspešno sformatiral potem rešuj s programi ala Recuva, PCInspector FileRecovery itd.
Če ga raziskovalec vidi (da ima dodeljeno črko npr. X) potem v Command Prompt oknu naredi chkdsk z ukazom:
chkdsk x: /f
Če format ni šel skozi potem povej kaj javi!
Ga v DiskManagementu vidiš? Daj sliko.
Formatiraj ga s programom Rufus (izberi seveda hitro formatiranje). Nato rešuj podatke.
Kateri OS imaš?
Poizkusi v drugem, tretjem usb2.0 portu in ne usb3.0 portu itd.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 11:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj bi ga formatiral pred reševanjem podatkov?
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zato, da bo Wondershare Data Recovery ali katerikoli od zgoraj naštetih recovery programov sploh videl lokacijo/medij kje naj začne kopat podatke.
Quick format na novo postavi Master File Table, postavi samo osnovno strukturo za datotečni sistem (fat, fat32, ntfs..), da OS sploh zna komunicirat z njim, da ve kje so sektorji, velikost itd. Podatkov samih se quick format ne dotika. Seveda so za OS ti podatki nevidni, zato so tu namenski programi, ki potem vidijo (eni bolj drugi manj uspešno) vsebino kjerkoli na mediju, če je le z njim hardwersko vse ok.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
omron
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Maj 2009 14:46
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.55
Kraj: Smartrace

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša hvala vsem za nasvete. Ko bodo rezultati poskusov reševanja znani, vam javim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
omron
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Maj 2009 14:46
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.55
Kraj: Smartrace

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 8:37 am    Naslov sporočila:  Re: Pokvarjen USB ključ Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
omron je napisal/a:
Pozdravljeni.
Imam sledečo težavo. Računalnik mi ključ zazna, vendar me opozarja, da ga je potrebno sformatirati. Formatiranje sem sicer poskusil, vendar rezultata ni. Ključ sem odprl in pogledal za morebitnimi hladnimi loti, ampak videti je vse vredu.
Hvaležen bom vsakega nasveta.
Lep pozdrav.

Kaj zdaj, si ga ali ga nisi sformatiral? Če si ga uspešno sformatiral potem rešuj s programi ala Recuva, PCInspector FileRecovery itd.
Če ga raziskovalec vidi (da ima dodeljeno črko npr. X) potem v Command Prompt oknu naredi chkdsk z ukazom:
chkdsk x: /f
Če format ni šel skozi potem povej kaj javi!
Ga v DiskManagementu vidiš? Daj sliko.
Formatiraj ga s programom Rufus (izberi seveda hitro formatiranje). Nato rešuj podatke.
Kateri OS imaš?
Poizkusi v drugem, tretjem usb2.0 portu in ne usb3.0 portu itd.


Nisem ga sformatiral, ker mi ga ne pusti. Če pritisnem prekliči se dejansko nič ne zgodi, mi pa oblaček v katerem mi priporoča formatiranje, konstantno utripa v 2 sekundnih intervalih. Če odprem "task manager" in pogledam kaj se tisti čas dogaja, vidim samo kako se ena in ista aplikacija množi. To množenje se začne v trenutku, ko USB priklopim na računalnik in konča, ko ga izklopim. Vse kar sem opisal, se mi dogaja na OS Win 7 Ultimate. Zadevo sem poskusil tudi na XP-ih. Tam se zadeva obnaša malenkostno drugače. Ob priklopu ključa se mi ne izpiše nobeno opozorilo. Računalnik ključ zazna, vendar ob poskusu odpiranja se mi izpiše opozorilo, da je ključ potrebno sformatirati. Tega v XP-ih nisem storil, bom pa tudi tam poskusil tako kot si mi svetoval.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@DusanK
Hmm, premalo sem se s tem ukvarjal, da bi ti oporekal. Vem pa nekaj. Ko je na ženinem prenosniku umrl HDD pa so vsi (tudi pri Kotarju) trdili, da z njega podatkov ne bo mogoče rešiti, sem ga vzel ven, preko adapterja priklopil na svoj comp kjer sem pred tem instaliral File Scavenger. Ta ga je zaznal brez težav, pognal sem reševanje podatkov, ki je mimogrede za 40 GB disk trajalo ~24 ur in na ženino neizmerno veselje dobil vse podatke . Po tem, je bil disk dokončno mrtev. Vprašanje je, če bi disk preživel še kakšno formatiranje pred reševanjem podatkov.

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:
Zakaj bi ga formatiral pred reševanjem podatkov?
Tega tudi jaz ne razumem. Programi bodo uporabili vse možnosti, ki obstajajo za rešitev podatkov. Če disk dodatno (hitro) formatiramo potem možnosti samo zmanjšamo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 9:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:
@DusanK
Hmm, premalo sem se s tem ukvarjal, da bi ti oporekal. Vem pa nekaj. Ko je na ženinem prenosniku umrl HDD pa so vsi (tudi pri Kotarju) trdili, da z njega podatkov ne bo mogoče rešiti, sem ga vzel ven, preko adapterja priklopil na svoj comp kjer sem pred tem instaliral File Scavenger. Ta ga je zaznal brez težav, pognal sem reševanje podatkov, ki je mimogrede za 40 GB disk trajalo ~24 ur in na ženino neizmerno veselje dobil vse podatke . Po tem, je bil disk dokončno mrtev. Vprašanje je, če bi disk preživel še kakšno formatiranje pred reševanjem podatkov.

Seveda se strinjam tudi s tem kar si napisal, ki je večkrat preizkušeno (sicer z drugimi programi) in odvisno od primera do primera.
Odgovarjal sem konkretno @omron-u glede njegove težave z usb flash ključkom kaj naj naredi in ne za hdd.
Ko takole odgovarjam nekomu ne vem koliko znanja ima, zato navadno grem po najpreprostejših korakih, ki jih nudi bodisi sam OS ali pa s preprosti ukazi, ki so z osnovnim znanjem dovolj, da se zadeva kam premakne in da od uporabnika izbrskaš in izvlečeš še kako informacijo, ki bo peljala v pravo smer rešitve, nato greš po potrebi še globlje ali z drugo idejo/rešitvijo.
Uporabnik, ki odpre temo se navadno ne zaveda, da smo tu predvsem slepi in za njega je logično, da vemo kateri OS uporablja, za nas pač ne, dokler tega ne napiše. A to je že za drugo temo o značilnosti npr. Y generacij. Smile
Navadno se nekaj postov porabi zgolj za to, da dobiš neko predstavo kaj dejansko je sploh narobe, čeprav bi se avtor teme moral čim bolj podrobno razpisati, opremiti s slikami itd.
In evo, zdaj po treh postih vemo, da format ne dela in kaj mu izpiše.
Mogoče bom v četrtem, petem ali šestem postu šele izvedel ali ga DiskManagement vidi ali je poizkusil v različnih usb portih, morebiti na drugem računalniku... in ne nazadnje sem mu pred formatiranjem s programom Rufus (posebej sem še poudaril, da naj izbere hitro formatiranje) svetoval ukaz chkdsk, ki včasih lepo popravi zadevo in postane berljiva.
Ampak ok, se strinjam tudi s tem, lahko takoj uporabi tudi Wondersharov FileScavenger, lahko tudi GetDataBack for fat32 ali ntfs... tega je malo morje. Ampak govora je bilo o samem formatu, ko si napisal, da po formatiranju običajno ostaneš brez podatkov, kar seveda ni res.
Ravno zgoraj omenjeni programi (in nekaj v nadaljevanju) so narejeni, da ti kljub formatiranju uspejo izvleči iz medija vse živo, seveda pod pogojem, da si čim manj pisal po njem.
Druga zgodba so HDDji, ki so dejansko HW poškodovani (slabi sektorji, glave itd.) tam pomaga lahko že SW ala HDDregenerator, Drevitalize, MHDD, Hdat2, Spinrite ali recovery programi ala GetDataBack, EaseUS Data Recovery...in da, včasih se dejansko mudi, kar si doživel s svojim hdd-jem zato moraš imeti vse pripravljeno (dovolj velik disk) za celoten backup, če umirajoči disk še toliko brca, da sodeluje. Logično je, da takrat ne izgubljaš časa s formatiranjem.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko-x
Član
Član



Pridružen-a: Tor 02 Nov 2004 14:21
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: prekmurje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po opisanem se je najverjetneje zrušil kontroler. Tam je zapis o velikosti diska. Vzrokov za izbris konfiguracije je lahko več, največkrat je zaradi statične elektrike. Pri resetu kontrolerja je velikost usb diska 0mb, zato ga ni možno formatirat. V 50% in s pravim programom se ga da obnoviti. Prej pa še moraš vedeti tip in proizvjjalca kontrolerja, kar zna biti težava če je kakšna ćudna kitajska verzija.Žal lahko podatke pozabiš. USB disk pa po po ovnem zapisu v kontroler deluje normalno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
omron
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Maj 2009 14:46
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.55
Kraj: Smartrace

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2016 12:05 am    Naslov sporočila:  Re: Pokvarjen USB ključ Odgovori s citatom

omron je napisal/a:
DusanK je napisal/a:
omron je napisal/a:
Pozdravljeni.
Imam sledečo težavo. Računalnik mi ključ zazna, vendar me opozarja, da ga je potrebno sformatirati. Formatiranje sem sicer poskusil, vendar rezultata ni. Ključ sem odprl in pogledal za morebitnimi hladnimi loti, ampak videti je vse vredu.
Hvaležen bom vsakega nasveta.
Lep pozdrav.

Kaj zdaj, si ga ali ga nisi sformatiral? Če si ga uspešno sformatiral potem rešuj s programi ala Recuva, PCInspector FileRecovery itd.
Če ga raziskovalec vidi (da ima dodeljeno črko npr. X) potem v Command Prompt oknu naredi chkdsk z ukazom:
chkdsk x: /f
Če format ni šel skozi potem povej kaj javi!
Ga v DiskManagementu vidiš? Daj sliko.
Formatiraj ga s programom Rufus (izberi seveda hitro formatiranje). Nato rešuj podatke.
Kateri OS imaš?
Poizkusi v drugem, tretjem usb2.0 portu in ne usb3.0 portu itd.


Nisem ga sformatiral, ker mi ga ne pusti. Če pritisnem prekliči se dejansko nič ne zgodi, mi pa oblaček v katerem mi priporoča formatiranje, konstantno utripa v 2 sekundnih intervalih. Če odprem "task manager" in pogledam kaj se tisti čas dogaja, vidim samo kako se ena in ista aplikacija množi. To množenje se začne v trenutku, ko USB priklopim na računalnik in konča, ko ga izklopim. Vse kar sem opisal, se mi dogaja na OS Win 7 Ultimate. Zadevo sem poskusil tudi na XP-ih. Tam se zadeva obnaša malenkostno drugače. Ob priklopu ključa se mi ne izpiše nobeno opozorilo. Računalnik ključ zazna, vendar ob poskusu odpiranja se mi izpiše opozorilo, da je ključ potrebno sformatirati. Tega v XP-ih nisem storil, bom pa tudi tam poskusil tako kot si mi svetoval.


Torej, če nadaljujem od mojega zadnjega posta v tej temi. Ključ sem poskusil sformatirati z omenjenim programom Rufus na obeh OS (Windows 7 Ultimate in XP-ih), vendar brez uspeha. Delovanje ključa sem poskusil tudi na vseh možnih USB portih, kot si mi svetoval. Zadeva se pa obnaša sledeče. Ko ključ priklopim na računalnik in odprem Rufus, mi začne okence od tega programa utripati v 2 sekundnih intervalih. Kljub temu, mi dovoli izbrati "quick format". Potem zaženem formatiranje in čez dobro sekundo se v spodnjem okvirčku programa Rufus izpiše sporočilo "FAILED" v dodatnem oblačku pa "Error: Error while partitioning drive". Podatke sem poskusil rešiti z Wondershare-ovim programom File scavenger. Ob zagonu pregleda, mi je izpisalo "No relevant data found! Please click Options on the right top and unselect Only scan unused sectors when scanning. Then try to scan again". Tudi to opozorilo sem upošteval in skeniranje ponovil. Žal še vedno brez uspeha. Poskusil sem tudi CMD-jevo varjanto z ukazom "chkdsk", a mi pri tem izpiše "The type of the file system is RAW. Chkdsk is not available for RAW drives".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group