www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iskradata 1680-10

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.76
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2016 12:34 pm    Naslov sporočila:  Iskradata 1680-10 Odgovori s citatom

Aparaturna oprema laboratorijskega mikroračunalniškega sistema IskraData 1680-10.

Lp, Jože.



May15282.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.56 MB
 Pogledana:  17 krat

May15282.JPG



ID1620_hardware.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  ID1620_hardware.pdf
 Velikost datoteke:  14.79 MB
 Downloadano:  14 krat


ID1680-nacrti.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  ID1680-nacrti.pdf
 Velikost datoteke:  15.72 MB
 Downloadano:  8 krat


FDOS3_1-ID1680.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  FDOS3_1-ID1680.pdf
 Velikost datoteke:  7.63 MB
 Downloadano:  4 krat


ID_BASIC.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  ID_BASIC.pdf
 Velikost datoteke:  2.74 MB
 Downloadano:  4 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.76
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 20, 2016 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Programska oprema za ID1680.

Lp, Jože.



ID1680 programska oprema.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  ID1680 programska oprema.pdf
 Velikost datoteke:  14.49 MB
 Downloadano:  14 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
C-64
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Dec 2013 12:14
Prispevkov: 127
Aktiv.: 1.00
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2022 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prospekt za IskraData 1680


IskraData1680.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  IskraData1680.pdf
 Velikost datoteke:  7.31 MB
 Downloadano:  17 krat


_________________
C64 je zakon.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bic
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2003 8:18
Prispevkov: 615
Aktiv.: 2.76
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2022 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takega sem si vedno želel. Žal imam samo nekaj toggle switchev in par ledic.
No, pa RAM ploščo.

Kot zanimivost: proizvodnja v Iskri Delti je do konca rabila tak računalnik za programiranje epromov. Se spomnem velikih disket z vsebino. Zakaj so to delali pa ne vem, saj so imeli na voljo moderne programatorje Data Io. Mogoče so jih čuvali, da se ne izrabijo Smile

Lp, Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 424
Aktiv.: 4.34
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2022 9:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V srednji šoli za elektroniko v LJ. Šentvid smo imeli fantastičnega učitelja g. Krušiča za KRT, ki je v Iskri sodeloval na Deltinih projektih. Od njega smo se neverjetno veliko naučili in smo bili kot spužve, ko nam je razlagal Bulovo algebro in smo izpeljevali asemblerske ukaze na nivoju osnovnih gradnikov 1/0.
To so bili za nas nori časi. Bil sem en prvih v šoli s Sinclairjem ZX81 in dodatnim spominom 16k(!!?!), katerega sem nabavil v Munchnu v kitu. S sošolcem sva ga sestavljala čez vikend in spomnim se, da naju je mama že čez tretjo zjutraj nagnala spat. Haha. Včasih smo do jutra pisali programe in odkrivali nove zadeve in komaj čakali, da se je naslednji dan pričel pouk, da smo lahko Krušiča kaj vprašali, če se je kje zataknilo.
Kaj češ spomini so se vrnili. Very Happy

Ko ste ravno omenili Eeprom moram reči, da sem kot štipendist IBMa imel takrat dostop do Intentradeovega centra, kamor sem občasno prišel delat (se izobraževat in "igrat"). Za takrat nove ATje sem pisal tabele za eprom za ČŽŠ znake. Imeli smo probleme, ker mi nikakor ni ratalo sprogramirat strešice za Š s pomočjo programatorja na XTju. Bil sem prepričan, da je HEX tabela OK vendar ni pa ni šlo. Šel sem domov po svoj Eprom programator, ki sem ga sestavil tako, da sem z zunanjim števcem spreminjal adreso in ROČNO s stikali vpisoval podatke. No na moj programator je zalavfala tudi nova ASCY tabela za IBM AT. To je bilo veselje in seveda začudenje v firmi polni profičev.
Eprom programator pa sem izdelal za takrat popularen Light show le, da si mojega lahko celo sprogramiral in izbiral vnaprej nastavljene scene, kar je bilo uporabno tudi v lokalnem dramskem gledališču, kjer sem bil nekaj časa volonterski lučkar za predstave.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 73 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group